şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kurtuluş savaşı'nın en büyük komutanı kazım karabekir paşa'nın veyahut karizmada atatürk'ü sollayan çerkez ethem bey'in cumhurbaşkanı olması durumu. kazım karabekir paşa ya da çerkez ethem başta olsaydı ve atatürk muhalefette kaldığı için unutulup gitseydi nasıl bir ülkede yaşardık?

  camilerin tahrip edilmesi, arapça ezan okumanın yasaklanması, türk müziği icra etmenin yasaklanması, kuran okuyanlara baskının artması, din alimlerinin asılması, başörtüsü sorunu, katsayı sorunu, dindarlara işkence edilmesi gibi insanlık dışı uygulamalar gerçekleşmeyeceğinden diniyle ve dindarlarla barışık bir ülke olurduk. böylece fetö gibi orospu çocukları kendisine neşet edecek mağdur ve mazlum kitle bulamayacaktı.

  ayrımcılık ve ırkçılık yapılmayacağından aleviler ve kürtlerle yoktan yere çatışmaya girilmeyecek, aleviler ve kürtler kimliklerinden dolayı hapsedilip, işkenceden geçirilip katledilmeyecekti. kürtçe konuştu, kürtçe şarkı dinledi diye insanlar hapsedilmeyecekti. alevi olduğunu kimse gizlemek zorunda kalmayacak, evlerin kapılarına çarpılar atılmayacaktı. böylece bu mazlum kitleler üzerinden neşet eden dhkp-c ve pkk gibi örgütler hiç kurulamayacaktı.

  azınlıkların malları, hürriyetleri ve namuslarına saldırılar olmayacak, mülkleri yağmalanmayacak, hrant dink öldürülmeyecekti. azınlıklar kimliklerini ve inançlarını saklamak zorunda hissetmeyeceklerdi. 6-7 eylül olayları hiç gerçekleşmeyecekti.

  ordu antidemokratik teamüllere biat etmiş darbeci kemalist bir kesim tarafından işgal edilmeyeceğinden bugüne kadar ki darbeler gerçekleşmeyecek, kemalist derin devlet ülkenin damarlarına sirayet etmediğinden her toplum kesimine hitap eden (fetö, pkk, dhkp-c) bir terör örgütünün neşet etmesine de müsaade edilmeyecekti.

  devletin başına ve çeşitli kademelerine sırf lidere yakın diye liyakatsiz insanlar, akademisyenler ve bürokratlar doldurulmayacaktı.

  tarihte ancak katil köpek beşşar esad'ın ve babasının suriye'si, kuzey kore, adolf hitler almanya'sı filan gibi bir kaç çağdışı ülke dışında hiçbir yerde uygulanamamış tek partili seçim sistemi lekesi yüzümüzde olmayacaktı.

  ve 8 mart dünya kadınlar günü'nün hatrına,

  nezihe muhiddin dünyada 50 ülkeden sonra değil, daha 1920'lere gelmeden kadın hakları mücadelesini başarıya ulaştıracak ve belki de kadınlara seçme, seçilme haklarını veren ilk 20 ülkeden birisi olabilecektik. son sıralarda kalmak yerine.
 • ha haaa haaa haaaaa

  tamam

  bu dünyadan göçüp gitmiş, omuz omuza verip vatanı kurtarmış iki büyük dostun,iki efsane kahramanın arasını aklı sıra, kıçının bokuyla bozacak. öldüler olm onlar öldü. git atomu ayrıştır, helal olsun diyelim. nedir derdiniz, ölülerin arasına bile nifak tohumları serpiyorsunuz? biri anadolu'nun verdiği kurtuluş mücalesinin lideri, diğeri de hala saygıyla yadettiğimiz doğu cephesi komutanımız, büyük komutan..

  ülkenin değerlerini kirli siyasetine alet edip halkı kutuplaştırmaya çalışan malum şahıs beyanı..

  kazım karabekir'i bu saçma polemikten alıp oraya bir adet vahdettin yerleştiriyorum şimdi.hadi buyur konuş-)
 • yavaş dön lord hazretleri, cemaat yetişemiyor. az kaldı bi üç derece daha sancak tarafına dönersen emekçi kadınlar günü demeyi başaracaksın mesela.. hadi yiğidim az kaldı..afsgfşdasfg
 • zaten senin gibi tarih bilgisinden yoksun, karakterini ve ruhunu satmış tek hücreli canlılar yüzünden hala bu ülkeye sevr antlaşmasını uygulamaya çalışan bir sürü çakal var etrafta. halbuki bu topraklarda sen ve senin gibi yavşak ataların atatürk'ü anlayıp, devrim ruhunun felsefesini anlamış olsaydınız zaten bu topraklarda ne tarikatlar, ne cemaatler olurdu.