1. ilkokula giderken böyle bir okuma fişi vardı. yanlış mı hatırlıyorum diye google'da küçük çaplı bir araştırma yaptım, başka sözlüklerde konu başka açılardan incelenmiş. atatürk'ün koskoca yurdu tek başına kurtarmadığını, en büyük katkıyı şehitlerin yaptığını, onlardan sonra gelen gaziler arasında en büyük katkıyı atatürk'ün yaptığı gayet aşikar olduğu için oraları es geçiyorum da ne kadar zor fişti bu arkadaş.

"ali topu tut", "oya ip atla" fişlerinden bir kaç level sonra geldi bu. aman allahım, bölüm sonu canavarı gibi bir şey. bir türlü ezberleyemiyorum, haliyle yazamıyorum. atatürk var, yurt var, düşman var, kurtarmak var, hepsini biliyorum ama katıştırıp yazamıyorum. günler günleri kovaladı, yazılı zamanı geldi, öğretmen bu soruyu sordu. (okuma fişini yazılıda nasıl soruyorlarmış, bak şimdi hatırlayamadım) düşündüm, düşündüm bulamadım. kopya çektim.

zorunlu edit : hani bir insanın hayatında yapabileceği en büyük fedakarlık, canını vermesidir ya; işte şehit dediğin insan o bağlamda daha fazla katkı yapmıştır ve sayıları 250.000 civarındadır. her boktan çeşitli çağrışımlar yapılmaması önemle rica olunur.

atatürk yurdumuzu düşmanlardan kurtardı hakkında bilgi verin