şükela:  tümü | bugün
  • bir süredir ne olacak ülke'nin hali diye düşünüyorken, bütün ihtimalleri değerlendirdim. 24 haziran 2018 seçimlerinin her türlü sonucu karanlık görünmekte.

o yüzden, takip ediyorlardır mutlaka. bu çağrımın sayın cumhurbaşkanı'na iletilmesini rica ediyorum.

geleceğimizin öyle ya da böyle elinde, zihninde, dilinde ve eylemlerinde olan sayın cumhurbaşkanı'na bir vatandaştan çağrı:

sayın cumhurbaşkanı,

30 yıllık ömrümde, aklımın bali olduğu çağlarımdan itibaren sizden başka bir yönetici görmedim. yakın siyasi tarihi anlatan türlü literatürü tarayıp, sizinle karşılaştırma yapabilme fırsatım oldu. benim tespitim, sizin elde ettiğiniz güç kadar bu ülkede güç elde edebilmiş bir siyaset adamı son 50 yıldır hiç görülmedi. her işe yetişmeye çalıştığınız dönemlerde gerek sosyal gerek ekonomik anlamda birçok reforma imza atmıştınız.

iktidara geldiğiniz ilk dönemde batı'nın ülkedeki rolü çok fazlaydı. batı ile birlikte hareket ederek, sizin iktidara gelmeniz sağlandı. belirli bir süre birlikte hareket etmeye devam ettiniz. ama bir yerde anladınız durumun nereye gittiğini. o yer zannedildiği gibi 17-25 aralık değildi. bu değişime nasıl karar verdiğiniz, sizi aydınlatanın kişiler mi olaylar mı olduğunu net olarak bilemiyorum.

körü körüne hiç bir siyasi partiye bağlı değilim. ülkemde ve dünya'da gelişmelere bağlı olarak gücün tek elde toplanmaması, istişarelerin daha iyiye götüreceğine inanmam sebebiyle hep muhalefete oy verdim. eylemlerinizi de dikkatle takip ettim.

sizin elinizde olan bu gücü iyiliğimize kullanmanız için, size allah'ın doğruyu göstermesi için kaç gece dua ettiğimi bir ben bilirim. bizim yeniden şahlanmaya ihtiyacımız vardı. birisi bu gücü elinde bulunduruyordu. siz, geçmişte yapılan haksızlıkların da etkisiyle bu ülkenin bir kesmi dışındaki herkesi ötekileştirdiniz. tu kaka dediniz. kendi seçmeninizi konsolide etmek için türkiye'nin kollektif gücünü azalttınız.

bu kadar hainin, bu kadar düşmanın gözü olan bir ülkede, ülkesini sevecek nesiller yetiştirmenin birincil yolu o insanları tercihlerini değiştirmeye zorlamak değildir. tercihi ne olursa olsun, aynı gök kubbede barınmalarını, mutlu olmalarını sağlamaktı bunun yolu. siz bir güruhun sevdiği lider olmayı tercih ettiniz. mustafa kemal'in çizdiği yolu en doğru yol olarak bilen, hayata bağlanmak için islam'ın gerekliliğini sorgulayarak fark edebilecek bir nesli, hem amaçsızlığa hem de mutsuzluğa ittiniz. bunun bu sonuçları doğuracağını bilmeden yaptığınıza eminim. ama bunu bilmek zorunda olduğunuzu da söylemek isterim. istişareleri size mutlak evet diyen kişilerle yapar, size karşı olanları dinlemezseniz, asla hatalarınızı göremezsiniz. sadece parti içi karşıtlıklarla da yürümez bu tüm ülkedeki karşıtlıklarla istişare etmelisiniz.

tek başınıza kaldınız. güvenmediniz. yoruldunuz. sizden olmayan, sizin gibi düşünmeyen kimseyi dinlemiyorsunuz.

sizden, sizin de insan olduğunuzu unutmayan bir vatandaş olarak ricam,artık sahibi olduğunuz gücü tüm milletinizle paylaşmaya karar vermeniz. önümüzde seçimler var. sonuçların ne olacağının bir önemi yok. gücünüz azalmayacaktır.

3 yaşında bir kız babası olarak, lütfen türkiye toplumunu birbirinden koparacak eylemlerden kaçının. bunca yıl sonra artık sözler inandırıcılığını yitirdi. eylem yapın. araştırma şirketlerine sizin dışınızda hangi liderler ön planda bunu çıkarmışlardır diye düşünüyorum. samimi olarak o insanlarla birlikte hareket edin. bu vatanı seven muhalifler olduğunu unutmayın.

size şu kadar basit bir örnek vereyim. kendi ailemde dindar, seküler, ateist, içkici, kumarbaz, deist bir çok insan var. bu insanların hepsi aynı aileden. birimizin canı yansa, hepimizin canı yanar. birimiz mutsuzsa diğerleri de mutsuz olur. yardıma ihtiyacı olsa koşa koşa gideriz. hiç küçümsemedik, hiç gocunmadık aile olduğumuza.

insanları özgür bırakın. hata yapma özgürlüklerini, hak teala'nın verdiğini unutmayın. siz belirlemeye çalışmayın hayatlarımızı. bizim bir aile olduğumuzu unutmayın. çağırın konutunuza bütün muhalif liderleri. hepsini dinleyin. hepsine ülke yönetiminde bir rol verin. herkesi dinleyin. herkesin bu vatanda bir hakkı olduğunu unutmayın. bunu ak parti bünyesinde yapmanız samimi bulunmayacaktır. seçim stratejisi olarak görülecektir. diğerlerini yutmak olarak görülecektir. kimin hain kimin vatanperver olduğunu anlayamayız demeyin. hainler azınlıktadır. söylemleri ve eylemleri kendini ele verir. hemen bir kaşık suda boğarız.

bu artık siyasi bir seçim değildir. bu türkiye için bir yol ayrımıdır. çözüm ise açıktır. içerde bir olmalıyız. biz bir olursak, bu ülke ambargoları da aşar, tehditlere güler geçer, onuruyla gerekirse ölüme de gider.

gerçek aile reisi, ailenin hiç bir bireyini göz ardı etmez. bir çocuğunu diğerinden az sevmez. hele bu türk ailesiyse her çocuk ayrı bir çiçektir.

bizi bu umutsuzluğa terk etmeyin. size oy verenlerin de vermeyenlerin de bunu hak ettiğine tüm kalbimle inanıyorum. lütfen artık bizleri de dinleyin. tarih sizi hatalarını fark etmiş, gerçekten vatanperver, bu dünya'dan göçtüğünüzde "herkesin" hayırla yad edeceği bir lider olarak ansın.

ülkeyi ele geçirmeye çalışan hainlere, ekonomik olarak sıkıştırmaya çalışan, topraklarımızda gözü olan kan emicilere karşı başka türlü ne siz ayakta durabilirsiniz ne de seçilirse muhalefet ayakta durabilir.

aynı gemideyiz tabiri hiç bir zaman bu kadar anlamlı olmamıştı.

saygılar,
  • mevcut olanına ise;

mustafa kemal atatürk’e, atatürkçülüğe ve türkiye cumhuriyetine kasıtlıymış gibi tavır ve söylemleriniz artık iyice can sıkıyor. 24 haziran’da seçilmezseniz efendi efendi koltuğu bırakıp gidin.