şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 senedir görmekte olduğumuz şey.

  harf devrimi yapıldı, dedelerinin mezar taşını okuyamıyorlar diye ağladılar. bırak mezar taşını, arapçası bile mevcut olan kuran’ı bile okumaktan acizler.

  kılık kıyafet devrimi yapıldı, devrimlere karşı olan tarikatçı cemaatçi kesim asıldı diye kıyafet üzerinden oralara bağlayıp ağladılar. hâlbuki modern toplumlarda kılık kıyafet düzeni olur - n’apacaksınız çarşafla mı gezeceksiniz?

  kadına haklar tanındı, zaten dinde kadına verilen değer ortada iken, tayyipistler kadına değer vermedikleri için buna da ağladılar.

  cumhuriyet rejimine zaten başından beri karşılar. istiyorlar ki ümmet mümmet falan bunlar temsil edilsin, tek bir adam islam savaşçısı olsun. lan 21. yy’da yaşıyoruz bu neyin kafası be? :) hâlâ daha cumhuriyeti tamamıyla yıkmış değiller gerçi, ama çabalıyorlar.

  daha böyle bir sürü atatürkçü devrim sayılabilir. bu tayyipistler bu devrimlerin tamamına karşı. hayır osmanlı desen, onun bile daha ne olduğunu bilmiyorlar, okumadan etmeden savunuyorlar bir şeyleri. 16 senedir çıldırıyorlar, daha da çıldırmaya devam edecekler, çünkü;

  bu ülkede atatürkçülük bitmeyecek. bu düşünceye biat edeceksiniz bundan kaçış yolunuz yok. :))
 • zaten osmanlıdan anladıkları fatih sultan mehmet, kanuni sultan süleyman, hürrem, 3 kıtaya hükmettik, osmanlı tokadı ve çöküş ki onuda ittihatcilere ve atatürke yıktılar , hepsi bu, bu kafada ki insanlardan ne bekliyorsunuz ki ?

  (bkz: sübhaneke, dinimiz, amin)
 • tayyipist nedir saçma sapan ideolojiler üretmeyin. zira altında yatan bir ideoloji yok.
 • atatürk'ün yapmış olduğu devrimler sadece tayyipistleri çıldırtmıyor. birden fazla grubu çıldırıtyor. bu grupları tek bir çatı altında toplayabiliriz. bunlara ümmetçiler diyoruz.

  ümmetçiler o kadar değişik insanlardır ki konuşmalarını dinleyin kendi savundukları tezleri gene kendileri yıkıyorlar.

  mesela yazar arkadaşımız ümmetçilerin dedelerinin mezar taşlarını okuyamıyoruz diye yakındıklarını belirtmiş. halbuki bilmezler ki harf inkılabından önce türkiye'de okur yazar oranının kaç olduğunu. bilmezler ki 1931 de alınan zorunlu eğitim kararı ile okuma yazma bildiklerini.

  milli mücadele zamanında ümmetçiler türkiye'nin bağımsızlığına karşı çıkmıştır. örnekleri atıf, şeyh said ve sallandırılan niceleri.

  onlar öyle bir topluluktur ki akıl ve mantıktan uzak kurandan 500 yıl sonra gelmiş "alimlerin" sözlerine biat ederler ama akılcı ve mantıklı kararlara tükürürler.

  ümmetçi kafa yapısının acilen bu topraklardan def edilmesi gerekiyor yoksa başka bir lawrence gelir ve ümmetçileri öper.
 • tayyipist ne ya,playlist gibim bir şey mi ?