şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle ataturk bilmemne kurumunun basina atanan birisinin ataturkcu olmamasini anlayabiliyorum. gercekten. bu kurum ne ise yariyor ? ataturk adina arastirmalar vb. dogru mu ? o zaman bu kurumda ataturk dusmani fransiz bir bilim adami bile calisabilir bence. onemli olan calisarak insanliga verecegi katkidir. bilim adamlari objektif olmak zorunda. ama mumtazer turkone'nin bu kuruma gelmesi skandal. cunku adam, adam gibi iki cumle kurup polemiklerden uzak duracagina kalkiyor boyle sozler soyluyor. tamamen tansiyon yukseltiyor ve kendisinden memnun olmayanlari hakli cikariyor.

edit : ben demiyorum ki "ataturk dusmaniyim diyen kisi bu kuruma atanabilir". demek istedigim normal sartlar altinda kimin ataturk'u sevdigi, kimin sevmedigini bilemeyiz.
  • yetkili bir ağızdan akan sözler.
    iyi b*k yersin dersem dava açarlar mı lan bana ?

ekleme: zamanın ötesinde ahaha
    ekleme 2: aha geri bu tarafa geldi.
  • futbol federasyon'unun başına da "22 adam 1 topun peşinde koşuyolar iğrenç" diyen birinin gelmesini onaylarsam, onaylayabileceğim ifade. ha kim nerenin başına geçmiş çok da önemli değil de; arkadaş bu nedir ya!

(bkz: yaman çelişki)
  • sol framede görüp ulan kesin mümtazer türköne söylemiştir bunu dedim ve yanılmadım. o makamda ne aradığını anlayamadığım kişiden bir beyanat. bakalım daha neler duyacağız.
  • kendisine değil de atatürkçülüğe hakaret sayılacağı aşikardır.

anlamadım ne oldu şimdi? bu sözü sarfeden insan nur'a doğru mu yürüdü, milletlerin efendisi mi oldu yoksa allah katındaki mertebesi mi yükseldi? atatürkçü olmasın zaten kendilerine ihtiyaç yok bu ideolojide. mümkünse adını da ağzına almasın. çokta umrumuzda değil.
  • eğer atatürkçüyüm demiş olsaydı şahsen kendime hakaret olarak algılayacağım için bence yerinde edilmiş bir kelam. atatürkçülük henüz mümtaz'er seviyesine inmedi çok şükür.
  • mezkur cümle ve müteakip beyanattan çıkarılabilecek en önemli sonuç şu ki, köyümüzün islamcı fekat en en bi sistemle barışık-uzlaşmacı şirin babası sayın cumhurbaşkanımız, adı geçen kurumu kapatarak elde edilebilecek verimin iki katını türköne the mümteyzır'ı o kurumun başkanlığına atayarak kapatma maliyetinin onda biri ile elde edebilecek kadar akıllı imiş. ne var ki belirli gün ve haftalarda anıtkabir defterine yazılacak "gösterdiğiniz çağdaş uygarlıklar hedefine bık bık..." ifadelerinin de bir o kadar sinir bozucu olacağı muhakkak.

ayrıca akıllara bir de şu soruyu getiriyor: mükemmel sistem olmadığı varsayımı ile atatürkçülüğü hakaret sayma beyanının yaratacağı etkiyi beyana dokunmadan "tut!...masaydım düşüyodun" tarzında azaltma cihetine giden türköne (atatürkçülüğün mükemmel bir sistem olma iddiasından ziyade, imparatorluklar sonrası zuhur eden modern ulusçu - burjuva demoktarik devrim niteliğinde olduğu gerçeğini şimdilik bir kenara bırakalım), aynı "bilimsel" iddiayı an itibariyle dahil olduğu siyasal islamcı kanadın iddia ve hedeflerine karşı da dile getirebilecek midir? soran olmayacağı için gerek yok ama "teorik siyaset" için güzel bir soru neticede.
  • şahsım adına konuşuyorum; müthiş derecede mutlu olduğum beyanat. atatürkçü olsaydı eğer ben de kendisi ile aynı siyasi görüşe sahip olmayı hakaret sayardım.
  • atatürkçü olmasının atatürk'e ve atatürkçülüğe hakaret olacağını söyleyen birinin sözleridir.

zira kendisi katılmasa dahi pek çok kişi tarafından benimsenen bir düşünce hakkında bu şekilde konuşan biri o düşünceyi takip eden herkese hakaret etmiş olur. katılmadığını ya da yanlış bulduğunu söylemekte özgürdür. lakin öküzlük ve özgürlük farklı kavramlardır.