şükela:  tümü | bugün
  • tahmini olarak % 50-60 arasında bir orandır.
    her türk vatandaşı ile eşit haklara sahiptirler. ayıplanamaz ve kınanamazlar.

edit: atatürkçü yazarlar gelip sözlük yönetimi tarafından susturulmamı istemiş yine. hani şu ülkede baskı olduğunu söyleyen atatürkçüler, hani şu özgürce konuşamadıklarını iddia eden atatürkçüler, hani şu cumhurbaşkanına küfür ve hakaret edenlere dahi özgürlük isteyen atatürkçüler.

bunun yanı sıra bazı atatürkçüler gelip başlığın altına müslüman birisine müslüman değil demek dinden çıkartır yazmış. ama altındaki atatürkçüler islama küfür ve hakaret etmiş. önce bir kendi aranızda anlaşın isterseniz.
  • rüyamda mavi kuşlar görüyorum
  • her atatürkçü ateist değildir, bu yaklaşımla açılmış bir başlık olsa da, uzatmayacagim.
    fakat genel olarak her ateist atatürkçüyüm demeyi tercih edip, sol kesimde yer alir. biraz olsa da sorgulayan, genelde mantıklı ideolojilerin arkasında olan insanlardir.

sanıldığının aksine günümüz türkiyesinde %30u geçemez.
  • marihuanback‘in annesi hakkında iyi düşünceler beslemeyenlerin oranından azdır.

bu köpeği hala konuşturan sözlük yönetimini kınıyorum.
  • pozitif bir korelasyon bulunmadığını düşündüğüm olgudur.
    dolaylı olarak bağlantı kurulursa bu toplum yapısında kemalist olabilecek cesarete ulaşabilmek için felsefenin temeline inmek gerekir bunun için de okumak gerekir.okuyan insan yeterince zihninin önündeki toplumsal, dinsel ve statüsel perdeleri kaldırabilecek kadar yetenekliyse*zaten "dinlerle" ilgili gerçekleri görmeye başlayacaktır.ateistlik ise bu aşamadan sonra kendi hayal gücü ve inanç dünyasına kalmış

(bkz: pandeizm)

abi adam bıkmıyor niye uğraşıyorsunuz ki
  • arap mitolojisini türk milletine göre tek gerçek sanan cankuşun feryadı.
  • hz. muhammed buyurdu.
    "herhangi bir kimse, din kardeşine "ey kafir!" derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner." (müslim, 1/319)

benim tanıdığım atatürkçülerin hiçbiri ateist değil.
    bu durumda iyi düşün başlığı açan şerefsiz.
  • cenabet namaz kılan dincilerin sayısından azdır.
  • osmanlıcılar arasındaki ‘sözde müslüman’ lara tercih edeceğim gruptur.

not: müslümanım