şükela:  tümü | bugün soru sor
  • atatürkçülerin şu an kendi içlerinde kavgaya tutuştuğu mesele. atatürkçü partilerde genelde iki ana akım ortaya çıkıyor, birincisi islam öncesi türk varlığından ilham alan türkçüler, ikincisi ise bölücü kürt siyaseti ile işbirliği yapan kürtçüler. taban tabana zıt bu iki siyasi görüş nasıl oluyor da aynı siyasi partide buluşuyor bunu anlamak da oldukça güç. bugün chp'de ırkçı denebilecek derecede türkçü olanlar ile pkk cenazesine katılanlar yan yana oturuyor. mhp, hdp koalisyon yapsa herkes şaşırır ama bu duruma kimse şaşırmıyor.

sözlükteki atatürkçülerde de aynı tuhaf durum var. chp'ye oy veren yazarların bazıları ak parti'nin başlattığı barış sürecine küfür ederken bazıları bir oy ince'ye bir oy hdp'ye kampanyası başlatabiliyor. türkçü olan chp'liye bu durumu soruyorsun "partiyi kürtçüler ele geçirdi" diyor, e o zaman neden kürtçülerin ele geçirdiği partiye oy veriyorsun kardeşim. kürtçü atatürkçüye sorunca "partideki faşistleri tasfiye edemiyoruz" diyor, e o zaman sen neden kürtçü partiye geçmiyorsun kardeşim? bunların partideki ağırlıkları da neredeyse eşit. atatürkçülük tuhaf bir ideoloji vesselam, anlayan biz normal türk vatandaşlarına da izah etsin.
  • her ataturkcu basbug ataturk gibi turkcudur. chp bugunku haliyle kurtcu bir partidir. chp'de bugun turkcu birini gormek imkansiza yakindir. cogu partiden uzaklastirilmis, bir kismi da uzaklasmistir.
  • dibine kadar ırkçı olan kürt siyasetinin solda konuşlanmasından kaynaklanan kafa karışıklığı. ama artık ideolojilerin içerikleri tamamen değişti. büyük siyasal ve sosyal değişimlerin yaşandığı bir çağdayız. bu değişimlerin hemen hemen hepsi tarih boyunca büyük göç hareketlerinin sonunda ortaya çıkıyor. aklıma hep v for vendetta’daki cümle geliyor: “‘farklı’nın nasıl ‘tehlikeli’ye dönüştüğünü gördüm.”
  • türkçü, kürtçü, sağcı, solcu, atçı, otçu, bokçu.

dolar olmuş 5 tl. deli gibi türk lirası değer kaybetmiş. şimdi fark etmiyorsanız bile ilerleyen zamanlarda alım gücü yerlerde olacak. biraz kafanızı çalıştırsaydınız "ağbi selahaddini ziyaret etti ben oy vermem onaa" kafasında olmasaydınız güzel günler bizi bekliyor olacaktı.
  • ya siz gerçekten salaksınız.

tabii ki kürtçü.
    kürtçü olmasa devletin adını kürt cumhuriyeti yapar mıydı.
  • (bkz: birlikte iyi salladık)

(bkz: birlikte)

(bkz: birlik)

(bkz: bir)
  • insancı
  • atatürk'ü chp ve solculuk ile bir görüp, öyle vazife alan kıytırıkların anlayamayacağı ama aslında çok basit olan mesele.

troll'ler!.. biraz utanmanız olsaydı yapmazdınız bunları. acımak istiyorum size ama acımıyorum da. beter olun. beter olun da aldığınız ahların altında ezilince hem pişmanlıktan hem de imkansızlıktan kıvranın.