• ya siz gerçekten salaksınız.

tabii ki kürtçü.
    kürtçü olmasa devletin adını kürt cumhuriyeti yapar mıydı.
  • gercek turkcudur. oyle arap siki yalayan turklerden degil.
  • atatürk’ün bal gibi de türkçü olduğunu anlamayan solcu bozuntularının ve yobazların kafalarının karışması normal. bir insan hem atatürkçü olup hem de kürt siyasetini ve kürtçülüğü savunamaz eğer bunu yapıyorsa atatürk ve düşünceleri hakkında hiçbir bok bilmiyor demektir. atatürk ne ülkücü, ne solcu ne de dinciydi. adam siz ne kadar kabul etmeseniz de deist (hatta ateist bile olabilir çünkü arap dinini kabul ettiğini sanmıyorum) ve gayet de sağlam türkçü bir adamdı. şimdiki tatlı su solcuları gelip “kürtçülük” yapıp, atatürkçülük çekmesin azıcık şerefiniz olsun ve açın bir şeyler okuyun atatürk ve kürtçülük kelimelerini yan yana getirmeden önce.
  • dibine kadar ırkçı olan kürt siyasetinin solda konuşlanmasından kaynaklanan kafa karışıklığı. ama artık ideolojilerin içerikleri tamamen değişti. büyük siyasal ve sosyal değişimlerin yaşandığı bir çağdayız. bu değişimlerin hemen hemen hepsi tarih boyunca büyük göç hareketlerinin sonunda ortaya çıkıyor. aklıma hep v for vendetta’daki cümle geliyor: “‘farklı’nın nasıl ‘tehlikeli’ye dönüştüğünü gördüm.”
  • sor bakalım sözlüğün şimdilerde susan kadrolu kürt milliyetçilerine bu konuda ne diyorlar. ya da yeni hesaplarla gelip sövenlerine sorabilirsin.

daha 5 sene evvel, "ya bu cumhuriyetçiler çok faşist, kürtler de memnun değil bak" diyen adamlar ne hale geldi.

neredeyse sokak aralarında kafatası ölçecekler.
  • kemal tahir, atilla ilhan, ilhan selçuk, behice boran, yalçın küçük, mihri belli, emin karaca,korkut boratav ve emsalleri, kendilerinden önceki komünist-sosyalist kuşağın başına gelenleri görünce marksizmi millileştirme adı altında bir faaliyete giriştiler. bu sayede hem devlet tarassutundan kurtulma hem de sosyalizm-komünizm yaftasından rahatsız olan halka inme amacı güttüler. ve ortaya kemalizm denen maskelenmiş marksizm temelli sosyalizm çıktı.

atatürk ise malum olduğu üzere türkçüdür. türk ve türkçülük temelli bir devlet kurmuş, devletin asli organlarının ismini dahi öztürkçe olacak şekilde belirlemiş, türkçülükleri asla su götürmez yakın çalışma arkadaşlarıyla türkiye cumhuriyeti devletini * inşa etmiştir

kendisine atatürkçüyüm diyen birisinin, maalesef ki, mevcut haliyle chp çatısı altında durması akla aykırı. kürtçülerin cirit attığı, siha ‘ların teröristleri değil piknikçileri vurduğunu söyleyenlerin asli idareci olduğu, terörist leşlerinin gömü faaliyetinde ispatı vücud edenlerin vekil olduğu o ortamda bir atatürkçü bulunmaz, bulunamaz.
  • ya neden provakatiflik yapıyorsun başlık sahibi?
    neden "chp kürtleri destekliyor"a getiriyorsun konuyu?
    sahiden sen böyle yaptıkça, ne kadar ücret alıyorsun? her şey para mı be?
    ülkeni bile bile satan bir vatan hainine dönüşmüşsün. nasıl bakacaksın ileride çocuklarının yüzüne. nasıl ben suçsuzum, yüzüm ak diyeceksin?
    elbet tayyip gidecek, ak ve kara belli olacak. hiç utancın yok mu?
    yazık
  • ikisi de değildir
    fikirler kutulara hapsedilemez
  • üstteki arkadaşlar uzun uzun cümlelerle bir cevap bulmaya çalışıyorlar sanırım ama ben hiçbirini okumadım.
    benim için atatürkçü olmanın ne dinle ne ırkla ne de siyasi görüşle bir alakası var.
hesabın var mı? giriş yap