şükela:  tümü | bugün
  • sorunu kökünden halletmek olandır.

bu ne amk yeter artık ya;

(bkz: mustafa kemal posteri olmayan dükkana girmeyeceğim)

memlekete bi tane çivi çakmadılar. çakacakları da yok. bu da yetmiyor iş yapanlara da engel olmaya çalışıyolar.
  • atatürk ile kimin neden bir derdi olsun ?
    türk bayrağı, istiklal marşı, atatürk. atatürk işte bu kadar semboliktir, birleştirici unsurdur. arkasında da " ben ile ilim çelişirsek, ilimi seçin. " gibi bir söz bırakmıştır. dolayısıyla atatürk bugün burada olsa ne yapardı sorusu da cevapsızdır.
    birileri çıkıp "ben atatürkçüyüm" diyorsa ve bir başkası " ne var yani, ben de. " diyemiyorsa ortada aşırı gereksiz bir bölücülük dönüyor demektir.
    he ben bayrakçı olayım, sen istiklal marşıcı ol, oldu mu şimdi ? atatürk te öyle işte.
  • arabistan'a çekip gitmek olabilir diye cevaplayabileceğim zırva.
  • ortada bir kutuplaşma varsa, bu kutuplaşmada tüm tarafların suçu vardır.

atatürkçüyüm ve bu başlığı abartılı buldum evet. ama yine de bu ruh halini anlayabiliyorum. ötekileştirilen insanlar bir müddet sonra zır deli kararlar alabilirler nedir bunda şaşırtıcı olan? burada tek suçlu atatürkçüler mi?
  • siktir olup gitmektir.
  • faşistçe bir istektir.
  • kemalist zırvalarını ortadan kaldırmaya çalışan dinci zırvaları. öteye gidin ötede yeyin birbirinizi.

"iş yapanlar" deyip akp'ye atıfta bulunması da entriyi komik yapan bir detay, espriyi kaçırmayın.