şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gezi parkı türk devletine karşı yapılmış bir amerikan saldırısıydı dedik. cnn'den canlı yayınlandı tıpkı arap baharında olduğu gibi sosyal medyadan organize edildi dedik, mesele ağaç dediler, inandıramadık.

  17-25 aralık yargı darbesi amerikan saldırısıydı dedik, iran ambargosu delindi, türk devleti bir kuruş zarar görmedi dedik, ayakkabı kutusunda para gördük dediler, inandıramadık.

  15 temmuz bir amerikan saldırısıydı dedik, amerika üçüncü kez hükümet devirmeye çalışıyor dedik, tiyatro dediler, siz yaptınız dediler, inandıramadık.

  ypg, pyd ismiyle amerika güneyimizde kukla devlet kuruyor dedik, atatürkün partisinin genel başkanı çıktı onlar terörist değil, vatansever dedi, inandıramadık.

  bugün amerika ekonomik darbe yapmaya çalışıyor, bu bir amerikan saldırısıdır diyoruz, inşaat balonu diyorlar, inandıramıyoruz.

  bir sabah amerikan askerleri şehirleri işgal ederse acaba o zaman ortada bir amerikan saldırısı olduğuna inanacaklar mı? yoksa yine " yok ya tiyatro, kontrollü işgal, ayakkabı kutusu, inşaat balonu" mu diyecekler merak ediyoruz.

  edit: fetö devlete sızmadan önce, müslümanları, namaz kılanları, muhafazakarları, annesinin başı kapalı olanları ordudan ve yargıdan attınız, tuhaftır yaptığınız elemeden sadece fetöcüler geçebildi. diğer cemaatlerin hepsini tespit edebildiniz. fetönün yayılmasına zemin hazırladınız, insanları fetöye mecbur ettiniz. eğer memleketin kurumlarını sadece sizin gibi düşünen ve yaşayanlara sabitlemeseydiniz fetö örgütü muhafazakar çocuklar arasında taraftar bulamayacaktı. fetö canavarını siz yarattınız. bunun yanı sıra madem fetönün terör örgütü olduğunu ak partiden önce biliyordunuz neden 17-25 aralık operasyonundan sonra fetö ile işbirliği yaptınız? neden fetönün operasyonlarını desteklediniz?, neden mit tırları haberlerini dünyaya açık ettiniz?, neden zaman gazetesinin kapanmasını protesto ettiniz?, neden atatürkün partisinin genel başkanı fetö'nün televizyonunda canlı yayına katıldı? diye sorarlar adama.

  edit2: aşağıda birisi de demişki rte "trump'a dostum", "amerikaya, stratejik ortağımız" dedi. ne deseydi lan "orospu çocuğu trump" , "amına koduğumun amerikası" mı deseydi.
  (bkz: diplomasi)

  edit3: özelden bir atatürkçü entryni yalnızca 80 kişi beğenmiş, alttaki entry beş yüz küsür yazmış. sen o beş yüz kişiyle ancak parti yaparsın ben o seksen kişiyle iki tane çin sarayı basarım birader.
  (bkz: nitelik)
 • gezi parkı bu cumhuriyetin ilk parkı idi, atatürk'e ayyaş diyemezsiniz, aleviliği yuhalatamazsınız dedik dinletemedik. (bir sünni olarak söylüyorum bunu)

  cemaate ülkeyi teslim ettiniz, 2010 referandumu bu ülkenin dibine dinamit yerleştirmektir, adalet mekanizması çok büyük hasarlar alacak dedik dinletemedik. hem 17/25 aralık olaylarını hem 15 temmuz u bu ülkeye yaşattınız.

  babalar gibi sata sata gidemezsiniz, bu ülkenin inşaata değil üretime, bilime ihtiyacı var, yarın bu ülke büyük ekonomik krizler yaşar, tamamen dışa bağımlı hale getiriyorsunuz dedik dinletemedik.

  pkk'ya çok büyük tavizler veriliyor, oslo görüşmeleri, büyük ortadoğu projeleri israil ve abd güdümüne girmektir dedik, başka ülkelerin iç işlerine bu kadar karışmayın elimizde patlar dedik dinletemedik.

  ona buna atarlanmalarla, efelenmelerle siyaset olmaz, ekonomik çöküntü yaşanır, çevremizde dost ülke kalmıyor dedik, dinletemedik.

  şimdi bütün olan her şeyin sorumlusu biz mi olduk?

  edit : ergenekon davası sürecinde kozmik odaya girilirken de bütün arşivlerin, bütün istihbarat bilgilerin yabancı devletlerin eline geçer dedik ve dinletemedik. bugün o bilgiler abd'nin elinde.
 • fetöye inanmayın dedik onlar alnı secdeye değiyor dediniz
  pkkya inanmayın dedik, kanla besleniyorsunuz dediniz.
  ergenekon kumpasına inanmayın dedik, türk ordusu bağırsaklarını temizliyor dediniz.
  akmyi yıkmayın kültürü yok etmeyin dedik, yeniliğe,gelişime karşısınız dediniz, istanbula ihanet ettiğinizi itiraf ettiniz.
  amerikan askerlerine dua etmeyin dedik, parayı betona yatırmayın dedik, liyakatı gözetin dedik, demokrasi, hukuk size de lazım olur dedik, biz dedikce siz koyduk mu dediniz siz koyduğunuzu sandıkca, milletin amına koydular. şimdi gelmiş bize inanmadınız diyorsunuz, siz bize inansaydınız sizin bizi inandırmanıza gerek kalmazdı.
 • amerikanın saldırdığına inanıyorum ama güçlü olduğumuz için saldırdığına nanmıyorum. kerhanede götümüz açık gezdiğimizi sikenin çok olduğunu düşünüyorum.
 • engelle geç başlıklarından.
 • bu başlığın ilk entrysini göremiyorum ama hangi yavşağın yazdığı belli. o sebeple o yavşağa diyorum ki, biz size yıllardır söylüyoruz işlerin tam olarak bu hale geleceğini. bir türlü inandıramadık siz akp/tayyip müridlerini. hala daha inanmayıp kendinizden başka suçlu arıyorsunuz, yok dış güçler yok büyük oyun yok faiz lobisi yok bilmem ne diye. suçluyu bulmak için aynaya bakmanız yeter. biz size inansak ne olur bu saatten sonra? siz gerçekleri dumanlı bir kafayla sürekli reddediyorsunuz, biz o kafaya nasıl ulaşalım!?

  t: gerzekçe bir tespit.
 • normaldir. "amerikalıların saldırıları" olarak nitelendirilen olayların hedefinde olduğu iddia edilen sayın cumhurbaşkanımızın, söz konusu saldırılardan sonra defalarca "abd başkanı'na "dostum", abd'ye "stratejik ortağımız" şeklinde hitap etmişliği vardır.

  sana mı inanayım, sayın cumhurbaşkanına mı? şaklaban!
 • 2001 krizinin anayasa kitapçığı fırlatıldığı için olduğuna inandığımda bu krizin de papaz krizi olduğuna inanacağım.

  tanım: beyhude uğraştır.
 • yeni bir din icat edildi, herşeyin özü bu. islam'ı dejenere ettiler, kullandılar
 • ülkenin bütünlüğünü bozmaya çalışan bir fetöcü artığı açıklaması okuduk.

  bu fetö artığı şerefsizlerin yakalanması yakındır.