şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amerika'nın kendisine baş kaldıran devletlere operasyon yaptığını, bu operasyonu yaparken de önce devletleri itibarsızlaştırdığını yıllardır tecrübe ettik. operasyon yaptığı devlette önce kendisine işbirlikçilik yapacak, bir azınlık buluyor, yaptığı operasyonun halk içinde etkin şekilde yayılabilmesi için bu işbirlikçi azınlığı kullanıyor. amerika'nın türk devletine karşı başlattığı ekonomik operasyonda kullandığı azınlık ise atatürkçüler. herkesin gördüğü gibi sabah kalkar kalkmaz amerikan operasyonunun başarılı olabilmesi için algı oluşturmaya, piyasaları etkilemeye ve halkın moral ve motivasyonunu bozmaya çalışıyorlar.

  muhtemel beklentileri amerikan operasyonunun başarılı olması durumunda iktidarın kontrollü şekilde kendilerine verileceği. yakın zamanda göreceğiz, savaşı türk devleti mi kazanacak yoksa amerika ve işbirlikçileri mi?
 • öncelikle akp’nin kuruluşunda abd büyükelçisinin rolünü hatırlatmakta, akp iktidara gelince ilk iş kıbrıs’ı teslim etmeye çalıştığını hatırlamakta fayda var. hatta daha geriye gidersek bunun atatürk devrimlerini geri döndüren abd müttefiki adnan menderes’i hatırlamakta bile yarar var. ne var ki şu sıralar hapisteki atatürkçü komutanlar hapisten çıkarıldığına ve orduya döndüklerine göre bu zor zamanlarda(ekonomik olarak değil dış ilişkiler açısından) rte - atatürkçü dayanışmasından bile bahsedebiliriz.
 • recep tayyip erdoğan: "on yedi üniversite kurmak için geldiler hepsini onadım. okullar için yer istediler verdik. uluslararası camiada davet ettiler devlet başkanlarına bunları biz refere ettik. olimpiyat dediler her türlü desteği verdik. ne nankörlük bu. ne istediniz de alamadınız."

  recep tayip erdoğan: "sırtınızı devlete dayamadan bugünlere ulaştınız, helal para ile bugünlere geldiniz! sizler arkanıza çeteleri alarak değil mafyayı alarak değil hukuk dışı örgütlenmeleri alarak değil, arkanıza milleti alarak bugünlere ulaştınız".

  hüseyin çelik: "cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış. bunlar kargaları bile güldürür"

  bekir bozdağ: "fetullah gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir... değerli, bilge bir insandır. her şeyi açık. devletin denetimi gözetimi altında açık."

  binali yıldırım: "o gün hoca efendiye sahip çıkmasaydınız, evlerinizi gönüllerinizi açmasaydınız bu güzellikler yaşanmayacaktı. hizmet erlerine buradan selam gönderiyoruz."

  erkan tan: "sayın fetullah gülen yüreğimiz buruk. siz olmadan burada eğlenemiyoruz. yeterince coşamıyoruz. dönün artık. özledik."
  kaynak

  ve daha nice açıklamalar kaynak
 • amerikayla işbirliği yapan atatürkçü değildir.

  hadi lan tarikatçı. atatürk dedelerinizi halkı sömürüp ingilizlerle işbirliği yapıyor diye aldırdı diye mi devleti tarikatlar yönetirken hala atatürke çamur atmaya çalışıyorsunuz.

  ateist mateist diye zırvalamaya kalkmayın sakın ateist falan da değilim.
 • amerikan isbirlikçiliği yaparak ecevit döneminde amerikan ambargosu olduğunda stokçuluk yaparak köşeyi dönen ve bu dönem hakkında, benzin yağ kuyruğu oluşuyordu diye alay edip hala bu konu üzerinden siyasi rant sağlamakta olan; amerikan operasyonunun başarılı olması ile iktidarı kontrollü şekilde (bkz: 2001 ekonomik krizi) ele almış bir zihniyetin çok iyi bildiği bir konuda herkesi kendisi gibi sanması durumu.
 • ülkenin başında ki kişilere bakalım. bu kişiler mttb üyesi ve 6. filo'nun gelişini karşılayanlar. hatta karşısında namaz kılan kişiler. peki karşı çıkanlar kimler ve başlarına neler gelmiş sığır yavrusu.

  (bkz: hektor'un öcünü aldık)
 • serefiz, haysiyet yoksunu mahluk hala yazmaya devam ediyor. herkesi kendi gibi isbirlikci onursuz sandigi icin de iftira atmaya, camur atmaya doyamiyor.
  buradan en agir kufurleri de yazsak anlamayacak beyinsiz satilik.
  maasini verenlere soyle senin gibi bir asagilik icin bile fazla gelecek sekilde ayak altina atiyorlar seni. biraz frene bassinlar sicmiklarini ortaya sacmak icin.
 • atatürkçülere azınlık diyen bir sığırın mal beyanıdır.