şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst edit: dincilerle atatürkçüleri eş tuttuğumu aşağıda söylemiştim. "ak parti de megri megri dedi!!!" diyerek kendi pkk siyaseti sempatilerine ak parti'yi referans vererek beni onaylamış oldular. "ak parti'yle göbeğimiz bir kesildi" demek istiyor atatürkçüler. :)

  atatürkçülerin ışid'e sempatisi olduğunu iddia edemezsiniz ama konu pkk'ya gelince "atatürkçülerin pkk'ya sempatisi yok" gibi iddialı bir cümle kuramazsınız değil mi? oysa ikisi de terör örgütü, ikisi de kanla besleniyor. atatürkçülerin atatürk'ün kurduğu devleti yıkmaya yönelik kurulmuş, kimler tarafından yönetildiği ve palazlandırıldığı belli olmayan bir pkk'ya sempati beslemesi çelişki gibi görünüyor değil mi?

  bugün demirtaş başlığına atatürkçülerin yazdıklarını okudum. işi demirtaş'la atatürk'ü kıyaslamaya kadar getirmişler inanabiliyor musunuz? aslında atatürkçülerin pkk sempatisi 90'lardaki shp döneminde başladı, evrile evrile bugün atatürk'le kıyaslamalara kadar geldi. pkk sivil falan öldürünce dostlar alışverişte görsün hesabı "pkk kaka bir örgüttür!" deseler de genel ortalamaya baktığımızda atatürkçülerin pkk ve onun uzantısı siyasete aşkla baktıklarını rahatlıkla tespit edebilirsiniz. sadece chp yönetim kadrosunda değil, kendine atatürkçüyüm diyenlerin genelinde pkk siyasetine olan meyli rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. sonuçta seçmen ne ise parti de odur. bunu chp ile sınırlandırmak da yanlış aslında. hızlı atatürkçü doğu perinçek'in geçmişine baktığınızda dahi atatürkçülerin pkk'ya olan meyli tespitimizi destekleyen örnekleri bulursunuz. pkk'ya sempati besleyenlerin hep kendine atatürkçüyüm diyenlerin arasından çıkması tesadüf olabilir mi? hadi desek ki "atatürkçüler aşırı demokrat olduklarından dolayı pkk'ya meyilli gibi davranıyorlar, aslında meyilli değiller..." e bu sefer de "90'larda ezilen dincilere veya hizbullah terör örgütüne niye sempatiyle bakmadılar" sorusu akıllara düşüyor. dinciler leb dese onu evirip çevirip komplo teorisine varan zorlamalarla leblebi yapan atatürkçüler, konu pkk ve pkk yanlısı siyasiler olunca leb diyenin aslında leblebi demek istemediği savunmasına geçiyorlar. mesela gezi'de darbeyi gördük söyleminde gezici atatürkçüler gene hdp'ye siper olmuştu. pkk bizim örgütümüz dediklerinde hdp'lilerin yardımına ilk koşan gene atatürkçüler. atatürkçüler kendilerini pkk siyasetine anlaşılmaz bir hevesle siper ediyor. demek ki bu sempatinin demokratlıkla alakası yok, bambaşka bir sebebi var.

  atatürk'ü düşünsenize pkk ve onun uzantısı siyasete sempati falan beslediğini? düşünemediniz değil mi?

  her zamanki iddiamla bitireyim: dincilerle atatürkçüler "eş kutuplar birbirini iter" prensibi gereği birbirlerini sevmiyor... dincilerle atatürkçüler tamamen aynı insanlar aslında. dinciler dini, atatürkçüler atatürk'ü şahsi rahatları uğruna sömürmekten çekinmiyor. cumhuriyet, devlet falan kimsenin umurunda değil gibi görünüyor.

  ekleme: (bkz: pkk'lıya da gittik dhkp-c'liye de gittik)
  (bkz: ypg terör örgütü değildir)
 • atatürkçü adam tek bir şey düşünür. misak-ı milli sınırları içinde özgür ve kardeşçe yaşayabilen bir türkiye. gerisi atatürkçü değildir, açık ve net.
 • olmayan sempatidir deyince olmamış olmuyor.

  günümüzde şahit olduğumuz iğrenç durum.
  başından beri kemalizm'den kusacak kadar iğrenmemizin bir sebebi varmış demek ki.
 • biz pkk ile kavga ederken siz çözüm sürecinde apoyla görüşüyordunuz. askerlerimizi şehit edenleri ülkeye onur konuğu olarak çağırıyordunuz.

  atatürkçüleri kendinizle karıştırmayın orul orul orospu çocukları. pkk istiyor diye diyarbakırdaki ne mutlu türküm tabelasını indiren köpekleri unutmadık. gün gelir devran döner.

  türkün hafızası var hafızası.
 • pkk terör örgütünden. ve terör örgütüyle arasına mesafe koymayan herkesten nefret eder gerçek anlamda atatürk sevgisi olan kemalistler.
 • adam bir başlığa “siz kürtleri mağaralarda bombaladınız kürt düşmanı faşist kemalistler” yazıyor, diğer başlığa “kemalistlerin pkkya sempatisi var” yazıyor.

  sonra biz gıda enflasyonu var kriz var deyince kızıyorsunuz. bu tayfa yeterli beslenemiyor işte görünüyorsunuz.
 • ne saçmalamış okumadım ama sanırım adam tayyibi kemalist sanıyor.

  son zamanlarda "atatürk" dedi ya, belki ondandır.
 • atadan dededen milliyetçi olan biriyim. %10 oy alan bir partinin meclis dışında tutulması düşünülemez. tutarsan da sana terör olarak döner, vatandaşına kendini ifade edecek meclis dışında bir yer bul diye dağı işaret etmiş olursun. eninde sonunda kürtler de deneme yanılma yoluyla adam gibi bir parti kuracaktır. devlet de kürt politikacıları pkk'dan koruyacak. açılım sürecindeki gibi pkk harici siyasileri, korucuları itin köpeğin oyuncağı haline getirmeyecek.