şükela:  tümü | bugün
  • örneğin tasmasını tutanlardan emir alıp ekşi sözlük'te hedef saptırarak doların rekor kırmasının konuşulup gündem olmasını engellemeye çalışan kanı bozuklardır.

not: marihuanback adlı çöp kutusu entry'sini alıp kaçmış tabi.
  • özgür düşünce, özgür eğitim sistemi ve özgür ortamda yapılmış seçimlerdir. bunların olduğu yerde atatürkçü barınmaz.
  • marihuanback gibi şeyh ve derviş sevici, sözde dindar özde kriptolardır.
  • topluma kendini atatürkçü olarak lanse edip aslında bu kavramla uzaktan yakından alakası olmayan insanlardır.
  • fatih t.
  • cehalet, insanların okumayıp bildiğini sandığı bir zırzopu dinlemesi, onun sözlerini doğru kabul etmesi.
  • ben atatürkçü değilim isimli kitapta çokça eleştirilmiştir ama benim için en büyük düşman gardrop kemalistleri dir.

gardrop kemalistleri kavramını da sanırım ilk atilla ilhan kullanmıştı.
    hafızam yanıltabilir.
    çok eski bir yazıydı. kitabın müellifi nadir nadi de kullanmış olabilir.
  • serdar turgut yazısında acıklamış hastalıklı atatürkcülük,,,
    atatürkçü düşüncenin onların dediği gibi olmadığını, aksine atatürkçü düşüncenin toplumun tümünü kapsamaya açık olduğunu, hiçbir toplum kesimini dışlamak istemediğini, dindar insanlarla diyaloglar kurarak hem kendisini hem de karşısındakini toptan, birlikte değiştirerek büyütmek istediğini söylerseniz ve bunun için uğraşırsanız sözde atatürkçü size hastalıklı dünyasından bağırır.
    sizi ya gizli atatürk düşmanı ya satılmış ya da başka bir şey bulamazsa cemaatçi olarak ilan edip kendi dünyasından uzaklaştırmaya çalışır. çünkü siz o dünyaya yaklaşırsanız sizin fikirlerinizin gerçek atatürkçü düşünceye daha yakın olduğu anlaşılmaya başlayabilir ve toplumdaki hastalıklı insanların sayısı azalıp diyalog ve barışın önü açılabilir.
    https://www.haberturk.com/…am-sen-kalk-da-ben-yatam