şükela:  tümü | bugün soru sor
 • atatürkçüyüm ama oylar hdp ye diyen tatlı su devrimcileri için ne denir...kendinizi kandırırsınız da bizi nasıl kandıracaksınız.
 • işte atatürk dövmeli bir gurbetçinin örnek üzerinde gösterdiği bir gerçeklik. ki artık tamamen ayyuka çıkan bir dikta tehlikesine karşı ancak böyle stratejik düşünüp "bazen 1 oy 1 diktatörü devirir" umuduyla oy verecek seçmenler sayesinde bu memleketin kaybettiği yıllara yenilerinin eklenmesinin önüne geçilebilir. zaten aksi takdirde bu diktatörlüğe biat etmeyen herkesin eninde sonunda birilerine bedel ödemek için bekleyen sıradaki kişiler olacakları malum.

  bu aşamadan sonra böyle bir gerçekliği halen göremeyip, eski ezberleri tekrarlayarak akp'nin yeniden tek başına iktidarına zemin hazırlayan kişiler ya dinci zihin zehirlenmesi mağduru ya da ileri derecede etno-patolojik bir vakadırlar. bir daha geri dönüşü olmayacak 7 haziran'daki kritik dönemeçte (bilinçli ya da bilinçsizce) böyle bir diktatörlüğün iyice palazlanmasına fırsat verme hevesinde olanların arzuladıkları bir seçim sonucu çıkarsa, bu diktatörlüğün başlarına getireceği her şeye sonuna kadar müstahaktırlar.
 • oy verene kadar sandık başında beklemesi gereken kişi düşüncesi.

  şu an akp'li 1-2 anket dışında tüm anketlerde hdp barajı geçiyor zaten..

  (bkz: oy ve ötesi)

  mansur yavaş olayını unutmamak suretiyle, bu seçimde hdp barajı geçerse çılgınlar gibi koltuk kaybedip yargılanma ihtimali bulunan bir partiyi siz düşünün..

  not; ak troll değil lan adam, sadece apo ve pkk'ya karşı biri. apo ve pkk durumu olmasa muhtemelen hdp'ye oy bile verebilecek adam. demirtaş'ın kazanmaya çalıştığı adamlardan yani..
 • oyu geçersiz atatürk dövmeli stratejik vatandaştır.

  işte konuyu anlamadan etmeden dövmesini de yaptırmamak gerekir, çok mühim.

  azıcık daha yamuk bassaymış mhp ye atacakmış oyunu.
 • atatürkçü olsaydım kesinlikle yapacağım tercih olurdu zira 5 yıllık bir akp iktidarında,zaten kuşa dönmüş olan atatürk ilkelerine ait izler muhtemelen tamamen yok olacaktır... son birkaç yıldır okullarda atatürk'le ilgili faaliyetler en aza indirildi zaten, böyle giderse gelecek nesiller atatürk'ü sadece nostaljik bir figür olarak tarih kitaplarından okuyabilirler... şu an bir atatürkçünün birinci vazifesi akp'nin zayıflatılması olmalı bunun gerçekleşmediği her senaryonun sonucu tam bir facia olur...
 • oyu geçerlidir.
  verdikleri o sikko mühür yüzünden böyle abuk subuk basılıyor. ama kenardaki çizgileri geçmediği sürece geçersizlik diye bir durum yok.
 • (bkz: oksimoron)
 • omurgasız tatlı su atatürkçüsü chp'lilerce gerçeğe dönen durum.
 • (bkz: m. kemal'in askerleriyiz diyenler it sürüsüdür)

  atatürk'çü olup kendisine it sürüsü diyene oy veren bir adet dangalak var en azından. adamın haberi yok ki oy verdiği partinin söylemlerinden.

  (bkz: gurbetçiler neden oy kullanır)