şükela:  tümü | bugün
  • atatürk’e benzeyen adamların prim yaptığı günümüz dünyasında yeni bir atatürk’e benzeyen adam. gerçi ben benzetemedim ama millet benzetmiş sanırım. video

edit: bu arada atatürk’e benzeyen adam 1 de boş durmuyor. artvin’de atla halkı selamlıyor. tık

büdüt: atatürk’e benzeyen adam 3 de pr çalışmalarına başlamış. tık

son edit: aşağıdaki spoiler’ı okuduğunuzda bugün yaşadıklarımızı daha iyi değerlendirebilirsiniz.

--- spoiler ---
    mustafa kemal atatürk’ün ilk cumhurbaşkanı olarak seçildiği seçildiği dönemdi. bir sabah çankaya sırtlarında arkadaşlarıyla gezmeye çıkmıştı. gazi yanına sokulan bir çocuğu yakaladı. çelik bakışlarıyla alemi büyüleyen gözlerini onun yüzüne dikip gülümseyerek sordu…

– adın ne senin bakayım?

– cemil

– çankaya’da mı oturuyorsun?

– yok. ayrancı’da

– mektebe gidiyor musun?

çocuk başını öne doğru hızla eğdi

– e… ne okuyorsun mektepte?

– her bir şey okuyoruz.

– peki ben kimim cemil?

çocuk zeki bakışlarını ata’nın üzerinde gezdirdi:

– sen gazi paşasın.

ata gülümsedi.

– olmadı. cemil ben senin gazi paşa değilim. beni benzettin sen.

– yok benzetmedim iyi biliyorum, sen gazi paşasın.

– nereden biliyorsun?

çocuk kendinden emin bir tavırla.

– çünkü, dedi sana hiç kimse benzemez…

çelik gözler bulutlandı. o eşsiz kafanın içinden kim bilir ne düşünceler geçti o anda.

büyüdüğü zaman ne olacağını konuştular sonrasında.

sonra o’nu oyuna iade edip yoluna devam ederken yanındakilere döndü:

– milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak dedi.

(kaynak: avni altıner’in her yönüyle atatürk)

--- spoiler ---
  • devlet bahçeliye daha çok benziyor saçı falan. kim bu adamlar elini sıkıyorlar fotoğraf çektiriyolar ötekisi biraz benziyor o da nerden baktığına bağlı yandan falan.
    bu adamlar kimdir ne iş yapar yılmaz özdil gibi atamızın adını kullanıp kitap çıkarıp özel koleksiyon ayağına parayı bulma peşindeler mi acaba?
  • kötü bi update olmuş beğenmedim
  • gözleri kısarak bakınca bahçeliye benziyor sanki.

tanım: atatürk'e benzemeyen şaklabanın prim yapma çabası.
  • böyle adamların "ben atatürk'e benziyorum" diyerek kasılmasını anlarım, ama bunlarla fotoğraf çekilen insanların akıl sahibi olduklarına zerre inanmıyorum.
  • bu adamlar bu durumdan maddi bi çıkar sağlıyorsa haram zıkkım olsun
  • (bkz: atatürk’e en benzemeyen atatürk’e benzeyen adam
  • (bkz: kustafa memal)