şükela:  tümü | bugün
  • kemalistlerin verdiği gaz sonrası iyice coşan göksel kaya atatürk gibi giyinip halkı selamlıyor. bu kemalistlerin şekilciliği yok mu gülmekten ölüyorum. atatürkçülük ne heykel yapmak ne büst önünde sanki atatürk karşısında gibiymiş gibi hazır ola geçmek değil diye insanlara anlatmaya çalışırken şimdi atatürk'e bence çok benzemeyen biri atatürk gibi davranıyor ve alkış gırla gidiyor. atatürkçülük atatürk'ün istediği gelişmiş türkiye için çalışmaktır. bu tanıma göre atatürk şu an yaşasa dini yönden kendisine zıt karakterde olsa dahi rte'ye hizmetleri için teşekkür ederdi.

tıktık
  • soktuğmun dublörü.

biz atatürk'e cismi için değil fikirleri için gönül verdik.
  • bokunu çıkardı bu herif de. akıyorken doldurayım derken her yeri su bastı.
  • eldivenine soktuğumun ciğeri beş para etmez birinin bok yemesidir. ona alkış yapanlar da bir o kadar geri zekalı. ulan ülke sürekli geriye mi gider ya...
  • neden bu kadar eleştirildiğini anlamadığım olay. bırakın selamlasın, bırakın geçit töreni yapsın.**

atatürk son 17 yılda o kadar öcüleştirldi ki, genç nesiller atatürk’ü bilmiyor bile. bu algıyı tersine çevirmek için bu tarz kişiler gayet olumlu bir şey yapıyor.

hatta bu adamı eleştirenler bence gizli akp’li.

edit: bakin bir liberal olarak söylüyorum bunu... atatürkcü bile degilim ben.

40 yilda bir kere atatürk'e benzeyen bir adam gelmis. ne var yani biraz halki mutlu etse, moral verse? nesi kötü bunun?
  • ıyi de ataturke şeklen benzeyen birine bu kadar ilgi alaka nedir arkadaş. atatürkün fikirleri ve durusu değil midir önemli olan! sirf seklen benzedigi icin vasıfsız bir adamın bu kadar abartilmasi ve halkı selamlaması? halk malk değildir o sürüdür sadece. bu sürüyü başka yerlerde de görmek gayet mümkündür. atatürkün fikirlerine ve değerlerine yapılan bir saygısızlıktır bence.
  • parasını verirseniz selamlar. gayet normal olan durum.
  • millet iyice kafayı sıyırdı.

yahu ünlü benzerleri dünyanın her yerinde var. adamların işi bu.

kızıl meydana gittiğinizde 5 stalin 3 lenin 2 putin bulmazsanız şaşırırım. bırakın gezsin adam para kazansın size ne. size ne.
  • ne olacak sanki dedigim zararsiz bir eylemdir. insanlarin cok sevdigi bir adama benzeyen birinin kendini meydana cikarmasi ve halki selamlamasi neden kotu ki?
  • şu adamdan zerre kadar haz almayan, bir tek ben miyim merak ettim?
    tam bir soytarı. buna alkış tutan tayfa içinde ne desem boş, bunu gördükçe aklıma hep fesli geliyor.
    iğrenç bir herif kim prim yaptırıyor buna?