şükela:  tümü | bugün
  • bu kadar gergin yaşamayın artık ya .
  • atatürk’e benzeyen adamı (bence atatürkle gram alakası yok atatürk bundan on kat daha yakışıklıydı) alkışlayıp paşam diye ağlayanlar ile dindar kesimi gericilik ile suçlayanların aynı güruh olması ayrı bir ironi.. ülkenin yüzde 90’ı gerizekalı fakat herkes birbirini gerizekalı olmakla suçluyor.
  • küçük çocuklar için, kötü görüntü vermediği takdirde, bence iyi bir eylem.

onlar hayal dünyalarında parçaları birleştirmek zorundalar. onlara gülen benzeyen bir figür o güzel dimağlarda hoş bir etki bırakabilir.

tabii verdiği kötü görüntüleri çocuklar da görüyor diye düşünüp sosyal medyada sayısız kere paylaşmamak gerekiyor.

benim yüzümde tebessüm oluşturan görüntülerdir.
  • tayyibi putlaştırıyorlar her yerde huloğlar götünün kılıyıkçıklar var. bunlar cahil, bir şey anlatamazsın nerede o görgülü anlayışlı zamanlar.
    konudan kısa bir ayrılalım. dünya da üç ismi babalarınız dedeleriniz bile bilir
    michael jackson elvis presley ve marilyn monroe dünyada sanırım en çok bu kişilere benzeniyor kiyafetleri giyiliyor dans ediliyor şarkı söyleniyor poz veriliyor. onlar da mı saygısızlık etti.
    konuya dönüyoruz.
    bu benzerlik olayına itiraz ederen tayyibin götünün kılıyımcılarla aynı. putlaştırıyor, atatürk'ün insan olduğunu unutuyorlar unutturuyorlar, bu çok tehlikeli. neden atatürkçü düşüncelerin çarpıtılması için zemin oluşumu malzemesi de ondan. biat kültürü bir düşünce biçiminde bulunmuyor yani. burası putlaştırmayı sevenlerin ülkesi.
  • temsili bir olay. adam kaç senedir yapıyor bu işi bu sene linç edilesi tuttu.
  • bir taraftan diyorum buyutmeye gerek yok kizil meydan'da bir tomar lenin, stalin, putin, washington'da lincolnler kol kola gezip para karsiligi fotograf cektiriyorlar, bir taraftan da diyorum bu adam biraz isin suyunu cikardi. bileiyorum belki ataturk'un benim degerimin olmasi sebebiyle boyle bos kisiler tarafinda ne sebeple olursa olsun kullanilmasini kabul edemiyorumdur.
  • (bkz: cringe)
  • atatürk'ü putlaştıran kişilerin yerdiği eylem..

hayır yaptığında bir şey de yok, öyle siyasi filan bir konuşma da yapmıyor. alt tarafı yürüyüş yapıp el sallıyor. bırakın istediği kişinin istediği tiyatral havasını canlandırsın.
  • bu adam atatürk'ü itibarsızlaştırıyor. atatürk'e saygı duymuyor. ona fiziki benzerliğini kullanarak menfaat sağlıyor. bu da atatürk'e zaten sempati beslemeyen insanların ya da nötr olan insanların iyiden iyiye uzaklaşmasını sağlıyor. hükümet bu adama sırf bu yüzden ses etmiyor tahminimce.

yaptığı iyi bir şey değildir. bu adamdan selam bekleyen, paşam diye hitap eden cahillerin ıslah olması dileğiyle.
  • bu herif atatürk'e benziyorum ayağına izmir'deki tüm karıları götürdü. prim vermeyin şu adama, ata'nın emanetine saygısızlık bir kere..