şükela:  tümü | bugün
  • yağmur avcı adında gurbetçi trol. kendi çapında hazırladığı bir video ile atamıza küfür ediyor kahbe. seversin sevmezsin ama insanların değer verdiği, inandığı, saygı duyduğu, idol olarak gördüğü değerli bir insana neden küfür eder anlamış değilim. bana göre kendi tarihinden bihaber cahil bir insan. ne yazık ki bunun gibi örümcek beyinli bir ton insan var.

haber linki
  • söz konusu gelin adayı, gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada "ben akp'liyim." demiş.

onu anladık zaten, açıklamaya gerek yoktu.
  • daha doğru düzgün türkçe konuşamayan bir kadın, atatürk'e hadsizce"işgal ettiği" diyor.

senin vasfın ne ki atatürk'e dil uzatıyorsun! tüm hayatı çıktığı evlilik programı olan ve dikkate alınmaması gereken kadın.
  • telefon kamerasından ''basın açıklaması'' yapan değişik agızlı bir kadın barındıran olay.

telefon kamerası ne hatırlattı size? hatırladınız değil mi ?
  • dedemgiller zamaninda yunanistan'dan bosuna gelmisler...
    (bkz: yanarim da ona yanarim)
  • kendisini şu videodan tanıdığımız gurbetçi yosmadır.
    buyurun link

ha niye yosma? şöyle ki ben normal koşullarda kadına hakaret eden biri değilim. yosma kelimesinin de anlamını bilirim. fakat seçimde sadece desteklediği parti kazandı diye özellikle chp seçmenine g.rdi mi, ç.ktı mı, s.ktik mi? diyen bir kadın yosma kelimesini kendine hakaret olarak alacak kadındır. çünkü bu dilden anlar.

bir diğer gurbetçi arkadaşımız için (bu hatırladığım kadarıyla daha küfürsüz)
    (bkz: gurbetçi akp'li kızın tarihi ayarı)

özetle gurbetçiler az türkçesi ve avrupadaki ezilmişlikle akp'nin son on yılda yarattığı neo-osmanlı fikrine müthiş derecede kandırıldılar. şeriat isteyip kolsuz üstle video çeken kardeşimiz şeriatın ne olduğunu bilmiyor bile. yağmur avcı denen kadın hakkında yorum yapmaya bile gerek yok. onun ne olduğunu herkes anlamıştır umarım.

biraz sert oldu ama bu dilden anlıyorlar.
  • gündem yapmaya değmeyecek birisi. lütfen entry girmeyiniz.
  • belli bir prototipin yansimasi.

anadolu'dan kopup gelen, egitimsiz, az biraz para görmüs, modern görünmeye calisan ve muhafazakar kökleriyle ters düsen yasamina ragmen en muhafazakari ve en dogrusu kendisiymis gibi görünen, daima güclünün yaninda, düsene de bir tekme atma gayreti icerisindeki bir prototip.

almanya'da böyle bir prototip daha görmüstüm, atatürk ile ilgili benim agzimi arayip savundugumu görünce "tabi abi, atatürk ülkemizi kurtardi, o olmasa avrupa isgal etmisti vs vs vs..." gibisinden yorumlar yapmisti, bu tip de ayni cümleleri kullaniyor. benim gördügüm kisi de, atatürk hakkinda bir olumsuz sözümde aninda atatürk'ü gömecekti.

prototiplerdeki mantalite degismiyor, iktidara uyum sagliyorlar sadece. ciddi bir egitim ve sabir gerekli.
  • gelin adayı ne amına koyim?
  • cahildir.