şükela:  tümü | bugün
  • üst edit 2: kişiler gerçekmiş. bayburt meb açıklama yapmış.

https://mobile.twitter.com/…886109687939073/photo/1

ancak bu açıklamaya itibar etmiyorum.
    1. sınıf çocuğu için (5-6 yaş grubu) yaramazlık yapıyor diye, uğraşmak istemeyen öğretmenler velilere çocuğunuz sorunlu, ya sınıf ya okul değiştirin diyorlar.

üst edit 1: arkadaşlar diyelim ki bu iddia gerçek değil.
    bir çocuğa kullandığınız nefret dili atatürk'ü sevdirmez. bu şekilde kutuplaşmaya neden olursunuz ve iktidar olamazsınız.

böyle böyle nefret tohumu ekiliyor.

--- spoiler ---

12 yaşındaki 7.sınıf öğrencisi kızım, 6 şubat 2020 tarihinde beden eğitimi dersinde arkadaşlarıyla kartopu oynarken atatürk büstüne kartopu attı iddeasıyla, beden eğitimi öğretmeni tarafından çocuk şube polisine şikayet edildi..
    --- spoiler ---

https://mobile.twitter.com/…tus/1227676488163643392

tanım: atatürk adına iftira atan bir eğitimci.
  • tweet'in altındaki mention'lar resmen çöplük kokuyor. ne kadar atatürk düşmanı çomar varsa gelmiş. ben tıkladım, bence siz tıklayıp boş yere sinirinizi bozmayın. amk malları sizi.

edit notu: olayın troll olduğunu bildiğimden haber içeriği hakkında yorum bile yapmadım çomars. öyle malsınız düşünün.
  • olmamış o çocuk.
  • geçenlerde gene mağdurum....
    artık yemiyoruz,bitti,geçti artık ya!anla,ısrar etme.dünün mağdurları bak bugün nasıl da zalimleştiler...inan o zamanların zalimlerindeki insafın milyonda biri bugünün zalimleşenlerinde yok.ben o günleri arıyorum aga!hem de çok sağlam bir muhafazakâr olarak.....
  • ailesinden ne gördüyse onu uygulamış bir çocuk.
    (bkz: armut dibine düşer)
  • neyzen tevfik'e bir kez daha selam olsun.

atatürk olmasaydı o çocuk anasından yine çıkardı ama, babası kimdi bilemezdi.

ulan çok zor değil, bu ülkeyi, bu bayrağı, bu toprakları bizlere armağan eden, sırf biz rahat rahat bağımsız yaşayalım diye dünyayı karşısına alıp türlü mücadeleler veren insanların hatıralarına saygı duyun bari. bu düşünceyi çocuklarınıza aşılayın bari. ama ne yazık ki verimsiz topraklardan iyi mahsul bekliyoruz.

özetle; doğru olanı yapmış öğretmendir. başkalarının çocukları çıkıp o büstü öpüyor, çiçekler bırakıyor. saygıyı bir şekilde öğrenecekler.
  • atatürk'ü sevdiği için kartopu atmıştır.
    siz de sevdiklerinize kartopu atarsınız eğlenmek için.

(bkz: at gözlüğü)
  • atatürk'e değil taş, metal vs. gibi materyallerden yapılmış olan heykele kartopu atmış çocuktur. ve en önemlisi o bir ''çocuk''. bir heykele kartopu attığı için bu çocuğa küfür, hakaret ederseniz kendinizi hz. ibrahim'i heykellerini kırdığı için ateşe atan putperestlerden daha aşağılık bir konuma sokarsınız.

ankebut 25:''ibrahim, onlara şöyle demişti: “sırf aranızda dünya hayatına mahsus bir sevgi (ve çıkar) uğruna allah’ı bırakıp birtakım putlar edindiniz. sonra kıyamet gününde kiminiz kiminizi inkâr edip tanımayacak; kiminiz kiminize lânet edecektir. barınağınız cehennem olacaktır. yardımcılarınız da olmayacaktır.”
  • sabitlenmiş tweet i #oylarakpartiye hash ı bulunan info su istanbul belediye başkanı (!) olan anonim bi twitter hesabının troll lemesi.

biri de kalkmış ekşi ye başlık açmış koştur koştur bi dolu adam da bi saniye düşünmeden altına entry kasmış.

te allahım.

edit: güldüm ya. başlığı açan da tescilli ak troll muş. üstelik kendi açtığı başlığa entry girecek kadar da ezik.
  • ya çocuk o çocuk, sevmeyi sevgiyi öğretmek yerine polise ihbar etmek nedir ? yukarıda biri de demiş ki yılanın başını küçükken ezeceksin...nasıl bi zihniyetiniz var sizin!