şükela:  tümü | bugün
  • batman'da gerçekleşmiş günümü aydınlatan olay. eminim benim gibi ülkemizi birlik beraberlik içinde görmek isteyen herkesi mutlu edecektir.

buyrunuz
  • kürtçe bilmeyen bir türk olarak tüylerim diken diken oldu. duygulandım. bir yandan da çok mutlu oldum. bu ülkenin birleştirici tek unsuru atatürk’tür.

yalnız hanım kızımız başörtülü olmayaydı, o güzel saçlarını yüzüne döke döke ağıt yakaydı daha güzel olurdu.

kısa bi not: “özgürlük” temalı vb şekilde mesaj atıp bana “ benim anam bacım da kapalı lan” açıklaması yaptırmayın.
  • atatürk’ü sevmek bir dine yada ırka tabi olmayı gerektirmez... onu her din her ırk sevebilir çünkü o düşünce ve devrimleri ve kurduğu cumhuriyet ile tüm dünyaya örnek oldu.
  • benim gibi ulusalcılara mavi ekran verdirten şafii kürt eylemi. *
  • özlediğimiz, desteklediğimiz tablodur. ağıtı yakan kardeşimi buradan tebrik ediyorum.
  • yüreğine sağlık...
  • tüyleri diken diken eden ağıt. kelimelerin anlamını bilmesem bile “mustafa” dediği anda boğazım düğümlendi.
  • sadece mustafa kelimesini anladığım ağıt. belki de hz muhammed'den bahsediyor. şayet atatürk'e övgüler olan kürtçe bir ağıtsa bu çok önemli bir konu.