şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yaran başlıklar)

korkmayın arkadaşlar, atatürk size hesap soramaz. hesabı vereceğimiz makam belli.
  • hesabı vereceğimiz makam belli, vicdanımız. o yüzden vicdan sahipleri korkmakta haklılar.
  • bu tür başlıkları açıkça sığ buluyorum. atatürke olan borcumuzdur odur budur. atatürk iyi bir asker iyi bir devlet adamı iyi bir lider ve çalışkan bir insandı. ileri görüşlüydü. atatürke olan borcumuzu nasıl ödeyeceğiz diye bir korku yok. ülkesinin geleceği için çalışan vatansever her insan zaten vatani bir borç olarak kastedilen bu borcu ödüyordur. atatürkün de bu ülkeye borçları vardı. kendi halkına karşı sorumlulukları.. ama atatürk, üstüne düşeni yapma konusunda bir dahiydi ve hepimize de örnek olmalıdır. ama zaten bir yurttaş olarak görevlerimizi atatürke borcumuz olarak nitelendirmek bana saçma geliyor. atatürkün muasır medeniyetler seviyesine çıkma idealininde olmak, açtığı yolda gösterdiği hedefe yürümek zaten bize bir mirastır, bu bir borç değildir. kimse borçları sevmez. ben de sevmem..atatürkten bize kalan bir miras olabilir. bir düşünce tarzı, bir fikir.. atatürk bize borç bırakmadı arkadaşlar.