şükela:  tümü | bugün
 • elin avustralyalısı,yeni zellandalısı binlerce kilometre öteden yıllar sonra bile gelip saygı duyuyorsa bu topraklarda yaşayan her bir vatandaşın sahip olmadığı haktır.
 • ancak nankörlerin yapacağı iştir. eğer bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak bunu en başta kendisine borçluyuz. tabii ki atatürk'ü ilahlaştırmayalım, doğrularını ve yanlışlarını tartışalım ama bunu atatürk'e hakaret ederek yapmayalım. atatürk bu ülkenin ortak değerlerinden biridir. bunu bilerek hareket edelim ve kendisine saygı duyalım.
 • kendi varlığına saygı duymayan bir çomar olmanızı gerektirir. çünkü bu ülkenin kurucusu, bugün bu topraklarda doğup yaşamımızı sağlayan mustafa kemal atatürk'tür.

  bu doğrultuda kendisine bile saygısı olmayan insanlara diyecek tek kelime bile bulunmuyor. denyolar sizi.

  olmasaydı olmazdık.
 • rte'ye saygı duymama hakkı ne kadar mevcutsa o kadar mevcuttur. tartışacaksak türkiye toplumlarındaki lider kültünden başlamak lazım.
 • 57 senelik yaşantısının içinde 5 farklı cephede savaş, bi sürü kitap yaz, latin alfabesine geç, matematiksel terimler bul, kadınlara insan olma hakkı ver, devletin yıkılışını ve kuruluşunu yönet, sonra hayattaki en büyük başarısı evde göt büyütmek olan biri çıksın ve bunu desin.

  atatürkün çok da sikindeydi afedersiniz.
 • bu topraklarda yaşayan hiç bir allah'ın kulunun olmayan hakkıdır. bu ülkeyi o kurdu, üstünde yaşadığın toprakları yoktan var etti. nice yiğitlerin kanı var bu topraklarda. merak ediyorum eskiden de mi bu kadar şuursuz insan vardı? eminim vardı, sadece bu şuursuzları ikna etmek bile saygı duymak için fazlasıyla yeterli bi sebep. bak biz yapamadık yıllardır. mustafa kemal atatürk düşman değildir! bu ülkenin kurucusudur. ulu önderdir. tarihe kafa tutamayacağına göre kabullensen, saygı duysan ve barış içinde yaşasak ne güzel olur.