şükela:  tümü | bugün
 • elin avustralyalısı,yeni zellandalısı binlerce kilometre öteden yıllar sonra bile gelip saygı duyuyorsa bu topraklarda yaşayan her bir vatandaşın sahip olmadığı haktır.
 • ancak nankörlerin yapacağı iştir. eğer bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak bunu en başta kendisine borçluyuz. tabii ki atatürk'ü ilahlaştırmayalım, doğrularını ve yanlışlarını tartışalım ama bunu atatürk'e hakaret ederek yapmayalım. atatürk bu ülkenin ortak değerlerinden biridir. bunu bilerek hareket edelim ve kendisine saygı duyalım.
 • kendi varlığına saygı duymayan bir çomar olmanızı gerektirir. çünkü bu ülkenin kurucusu, bugün bu topraklarda doğup yaşamımızı sağlayan mustafa kemal atatürk'tür.

  bu doğrultuda kendisine bile saygısı olmayan insanlara diyecek tek kelime bile bulunmuyor. denyolar sizi.

  olmasaydı olmazdık.
 • rte'ye saygı duymama hakkı ne kadar mevcutsa o kadar mevcuttur. tartışacaksak türkiye toplumlarındaki lider kültünden başlamak lazım.
 • 57 senelik yaşantısının içinde 5 farklı cephede savaş, bi sürü kitap yaz, latin alfabesine geç, matematiksel terimler bul, kadınlara insan olma hakkı ver, devletin yıkılışını ve kuruluşunu yönet, sonra hayattaki en büyük başarısı evde göt büyütmek olan biri çıksın ve bunu desin.

  atatürkün çok da sikindeydi afedersiniz.
 • bu topraklarda yaşayan hiç bir allah'ın kulunun olmayan hakkıdır. bu ülkeyi o kurdu, üstünde yaşadığın toprakları yoktan var etti. nice yiğitlerin kanı var bu topraklarda. merak ediyorum eskiden de mi bu kadar şuursuz insan vardı? eminim vardı, sadece bu şuursuzları ikna etmek bile saygı duymak için fazlasıyla yeterli bi sebep. bak biz yapamadık yıllardır. mustafa kemal atatürk düşman değildir! bu ülkenin kurucusudur. ulu önderdir. tarihe kafa tutamayacağına göre kabullensen, saygı duysan ve barış içinde yaşasak ne güzel olur.
 • ak partiyi yıllardır iktidar yapan durumdur. atatürk bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışmış iyisiyle kötüsüyle bir insandır. büyük devrimler yapmış kendi düşüncesine göre ülkeyi çağa uydurmaya çalışmıştır. fakat ülkede islamın etkisi çok fazla olduğundan hayatını kaybettikten sonra ülke tekrar osmanlıdaki haline benzer şekle dönmüştür. şuanda sonuç ak parti iktidarıdır. demokrasi olduğu sürece çoğunluğun isteklerinin olması normaldir. ak partiye kadar olan iktidarlar belli bir azınlık hariç halkın geri kalanına atatürk ilkelerini aşılamadığı veya bunu yaparken yanlış yollar denedikleri için şuanda ülkedeki insanlar ak ve kara gibi ikiye ayrılmış arada kalanların çoğu dansöz olsa da bilinçli insanların olması da muhtemeldir. fakat bu ülkede herhangi bir cemiyete dahil olmazsan bir hiçsin. menfaatler üzerine kurulmuş bir düzenin bu kadar sene ayakta kalması da bir mucizedir. ne yazık ki ülkede çoğunluğun istediği gibi davranmayı kabul etmeyen karakterli insanlar hiçbir zaman barınamamıştır. halbuki gelişmiş ülkelerin dört temel ilkesi four freedoms bu topraklarda hayat bulmamıştır. eğitimlisi de cahili de yobaz olan bir halkın muasır medeniyet seviyesine ulaşmasını bekleme hayaldir.