şükela:  tümü | bugün
  • bana kalsa mustafa kemal saygı duymama hakkı diye açardım başlığı ama atatürk'ü sevmeme hakkı başlığıyla bir örnek olsun diye böyle açtım. bu konunun tartışılması gerektiğini de yine aynı başlıkta sevmeyebilirsiniz ama sike sike saygı duyacaksınız lan amuğa koduklarım biçiminde insanlara sevmeme özgürlüğünü bahşeden anlayışlı arkadaşların varlığı nedeniyle düşündüm.

inanmayabilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız,
    sevmediğini kendine saklamalasın,
    vıdı vıdı vıdı...

tarihte çok fazla, hatta neredeyse her şey, zamanla aktüel kültürden kayıp gitti. inandığın, sevdiğin, saydığın nanenin zamandan bağımsız, evrensel olduğunu sanma gafleti hep varoldu ama.
  • elin avustralyalısı,yeni zellandalısı binlerce kilometre öteden yıllar sonra bile gelip saygı duyuyorsa bu topraklarda yaşayan her bir vatandaşın sahip olmadığı haktır.
  • ancak nankörlerin yapacağı iştir. eğer bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak bunu en başta kendisine borçluyuz. tabii ki atatürk'ü ilahlaştırmayalım, doğrularını ve yanlışlarını tartışalım ama bunu atatürk'e hakaret ederek yapmayalım. atatürk bu ülkenin ortak değerlerinden biridir. bunu bilerek hareket edelim ve kendisine saygı duyalım.
  • kendi varlığına saygı duymayan bir çomar olmanızı gerektirir. çünkü bu ülkenin kurucusu, bugün bu topraklarda doğup yaşamımızı sağlayan mustafa kemal atatürk'tür.

bu doğrultuda kendisine bile saygısı olmayan insanlara diyecek tek kelime bile bulunmuyor. denyolar sizi.

olmasaydı olmazdık.
  • rte'ye saygı duymama hakkı ne kadar mevcutsa o kadar mevcuttur. tartışacaksak türkiye toplumlarındaki lider kültünden başlamak lazım.