*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • baştan edit: türkiye'deki siyasal oluşumların hiçbirine kenarından bile yaklaşmamış bireyci bir insanın düşünceleridir.

türkiye cumhuriyeti devleti'nin kurucusu sıfatını taşıyan ve ''atatürk'' gibi bir söz öbeğini, bir milletin atası olma niteliğini kendi adına alacak kadar cüretkar ve bir o kadar da kibirle dolup taşarken peşinden sürüklediği halkı çeşitli ideolojik fikirlerle donatıp, kendi düşüncelerini empoze edip, akabinde bu halk kitlesini ''mustafa kemal'in askerleriyiz.'' benzeri cümleler kurdurtacak denli sadıklaştırmakta ve etkilemekte usta olan mustafa kemal atatürk adlı lozan antlaşması'nı imzalattıran liderin peşinden giden insanların şahsına, başka ideolojileri benimsemiş insanlar tarafından yapılan herhangi düzeyli/düzeysiz eleştirileri; ''kemalist'' diye tanımlanan insan güruhunun hiçbir şekilde hazmedememesi ve bu yapılan eleştirilere karşı her defasında hakaret dolu yollarla karşılık vererek atatürk'e toz konduramamaları olayıdır.

lütfen bu çağda kimsenin peşinden kukla gibi gitmeyin. eleştirdiğiniz kitleyi doğuran sizin zihniyetiniz. kralcı zihniyetten kurtulduğunuzu, batılı düşünceleri beyninize aldığınızı düşündünüz ama yanıldınız. eleştirdiğiniz kitle ortaçağ'da sürünüyorsa sizin düşünme şekliniz de ancak fransız ihtilali zamanlarında bulunuyordu avrupa'da. geliştirin az kendinizi.

edit: düşündüğüm gibi yine ak troll olmakla ilişkilendirilmişim. bu sığlıktan da bu beklenirdi, fazlası değil. anlayamadığınız şey bu hayatta peşinden gitmek zorunda olmanız gereken insanın varlığı yokluğu galiba. önce bunu anlatmak lazım.
    birisi de demiş ki gelenekler görenekler üzerine de aynı eleştiriyi yapsana. ulan zaten onların hepsi bana göre bullshit. dinler de öyle. bu yüzyılda din eleştirisi mi yapayım?
  • bi bitmediniz.
    benim çekildiğim başlıktır.

sizin sıranız dostlar
  • "herşeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletim hakkındaki sonsuz sevgim değil; bugünün karanlıkları, ahlaksızları, şarlatanları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik gördüğümdür. " -m. kemal atatürk -

sen şimdi böylesi bir lidere toz kondurabilir misin? ben konduramam. o kadar kansız ve nankör olamam.
  • içinde bulunmaktan gurur duyduğum kitle.
  • lozan anlaşması'nın kötü bir anlaşma olduğunu iddia eden, siktiryum madenini çıkartmak için lozan'ın 100 yıllık süresinin dolmasını bekleyen hıyar bir kişinin beyanı.
  • (bkz: mal beyanı)
  • o kitleden biri benim. emin olun bizim kitle bu ülkenin sigortasıdır. çünkü atatürk bu ülkenin kutup yıldızıdır. en karanlık anlarda onun açtığı yol bizi kurtaracaktır. zaten sağdan soldan yeterince atatürkü suçlayan var. bırakın da birileri de sahip çıksın.
  • boyle bir kitle vardir gercekten ve elestirilmesi de gayet dogaldir. kimse kusursuz, hatasiz, mukemmel degildir. ama genel olarak cahil bir halk oldugumuz icin ve en cahil olan kesim ataturk dusmani dinciler oldugu icin bu tur orospu cocuklarindan gelecek olasi hakli elestirilere de kendini kapatmistir bu halk kitlesi, cunku niyet belli, ideoloji belli.
  • atatürk'ün kendisi söylediklerim bilimle çelişirse bilimi tercih edin demiştir, atatürk'e karşı çıkanların ise bilimle işleri yoktur onlar cahil sürekli kendi ile bile çelişen dindar kisfesi altındaki yalancı tiplerin oeşinden koşarlar. sonra da yıllarca bu peşinden koştukları tiplerden biri olan feto'nun terörist olduğunu bizden 30 sene sonra fark ederler. ama yılmazlar onun yerine başka yalancı sahte dindarlar bulup döndüyü devam ettirler.
  • içinde olmaktan gurur duyduğum kitle. insanın içini umutla ve neşeyle doldurmasıyla da bilinir.