şükela:  tümü | bugün
451 entry daha
 • türk insanı kağıt para gibidir.
  ışığa tut.
  içinde atatürk yoksa sahtedir.
 • joseph goebells"in taktiklerini kim uyguluyor önce etrafına bi bak, izlediğin o televizyon kanallarına bak. senin gözüne inen perdenin kornişine sokayım. chp nerde propaganda yapmış ? saray rejimini yıkıp egemenliği halkın eline vermiş,
  cumhuriyet kurmuş.
  yetmemiş çok partili hayata geçirmiş, demokrasi getirmiş.

  joseph goebbelsin taktiklerini kim uyguluyormuş beraber bakalım.

  joseph goebbels taktikleri...

  1) propaganda tek bir kaynaktan yapılmalıdır.çok seslilik propagandanın etkisini yitirmesine yol açar."
  ülkede muhalif yayın yapan bir iki televizyon ve gazete var. yarın git bir gazete bayisine bütün gazete manşetlerine bak hepsi aynıdır.

  2)propaganda esnasında yalan söyleyin,
  elbet birileri inanacak. bu yalanlar halkı bilinçlendirmeye, düşmanları sindirmeye yarayacaktır. ayrıca bir şeyi tekrarladığınız sürece insanların ona inanma oranı da artar.propagandada kullanılan yalanlar ne kadar büyük olursa insanların onlara inanması kolaylaşır, yalanın etkisi artar."

  buraya yüzlerce haber linki koyabilirim ama gerek duymuyorum. en basiti 90 yılında kurulmuş olan üniversiteleri biz yaptık biz demek mesela.

  3)halkın zihni her zaman sıcak tutulmalıdır, soğumasına ve işlerin olağan akışına dönmesine izin verilmemelidir."
  konuşmadığı, televizyonlara çıkmadığı, gündem yaratmadığı tek bir gün yok.

  4)düşmanınıza odaklanmaktan geri durmayın, ortadaki sorunların tümünü tek bir odağa yönlendirin."
  "kötü giden şeylerin sorumlusu artık o düşman halde gelmeli."

  buna zaten yıllardır alıştık. dıjj gujlerr, dıjj mihraklar, fedö, cahapee.
  hiç bir zaman sorumluluk onlarda olmadı hep başkalarındaydı.

  5)hukuk ve yargı sisteminin devletin efendisi olmasına izin vermeyin."
  hukuku devlet politikalarına hizmet ettiği ölçüde kullanın, ikinci planda tutun."

  bunu zaten anlatmaya bile gerek yok. ne yazsam azdır.

  6)aydınları hedef almayın, propagandanın hedefi her zaman kalabalık toplum kitleleri olmalıdır.

  burda da kastedilen cahil kesim. ki ben bu ülkenin geleceği için cahil kesimin ferasetine güveniyorum, eğitim seviyesi arttıkça beni hafakanlar basıyor diyen adam yök"e üye yapıldı. eğitim seviyesi arttıkça bizim oylarımız düşüyor diyen adam da dönemin enerji bakanıydı.
  şimdi bir daha bak bakalım joseph goebbels taktiklerini propagandalarını kim uyguluyormuş.
 • 1 sene icerisinde yazar olmus tipik ataturk ve chp dusmani ve sirf bu tarz politik yazilari olan fesli deli muridi bir yazarin actigi baslik.

  pardon actigi degil sictigi baslik.
 • valla söylediklerinin çok büyük bir kısmı tartışma götürmeyecek kadar doğru ve haklı. söyleyen iğrenç bir dinci olabilir, son derece rezil ve aşağılık, mide bulandırıcı bir milliyetçi de olabilir ama onlar da bazen doğruları söylüyor, ki kemalistlerin iğrençliği de onlara çekinmeden söyleyebilecekleri bir sürü doğru sağlıyor. nitekim hemen altına bir sürü neredeyse dinciler kadar iğrenç kemalist de doluşmuş.

  gerçekten bazen ikisi de birbirinden mide bulandırıcı hale gelebiliyor ama elbette kemalistin kötüsü, dincinin iyisinden yeğdir, özellikle de ülke iktidarı bağlamında, çünkü kemalist dinî yobazlıktan kurtulmuştur. kemalistin yobazlığı laiktir, bu yüzden kemalistler nesilden nesle özgürleşme konusunda dincilerden fersah fersah fazla mesafe katedebilmişlerdir. en fazla yerlerinde sayıp bir adım ileri gidemedikleri konu atatürk'tür, o da onların tabusudur, ki dincilerin güçlenerek iğrenç zihniyetlerini ülke çapında yaygınlaştırmaları kemalist tabusunu pekiştiren en önemli etken olmuştur. yani kemalizm bir nevi dincilerin karşısında dinci olmayanların sığındığı son kaledir.

  bu doğrultuda aklını bu tabulardan birini de araya katık ederek peynir ekmekle yememiş herhangi bir sağlıklı düşünebilen birey, kemalist-dinci kapışmasında geçici bir süre için veya sadece görüntüde bile olsa kemalisti dinciye karşı destekler. her ne kadar normal şartlarda bunlar birbirini yiyip ete para vermemesi gereken iki grup olsa da mevcut şartlar anormal olduğundan dolayı kemalisti dinciye yedirmemek ülkenin komple göt altına gitmemesi için elzem görünmektedir.
 • iyi olur aslında, inkılap tarihi derslerinde off, puff yapanlara çok şahit olmuştum lisede ve üniversitede, en azından adamakıllı dersimizi dinleriz rahat rahat, bir de onuncu yıl marşı çakarız hatta ders sonu.
 • sadece halkı kışkırtmak için yapılan, sonunda mağdur olduk ile sonuçlanacak aptalca söylemlerden birisi. son zamanlarda inanılmaz manipülasyon yapıyorlar ve beklendiği üzere tutuklanmıyorlar.
  başka kapıya. kendi kendinize oynayın.
  bir şekilde silahlandırıldılar. silahsız halkı kışkırtıp 'mağdur olup' karşı karşıya geldikleri an katliama başlayacak orklar.
 • hani hocanız sen türk'üm doğruyum dersen , o da kürdüm ben daha doğruyum der demişti. ben de sana hocan gibi söyleyeyim o halde. sen atatürk'ü eğitimden çıkar dersen öbürü dini çıkar der, diğeri osmanlı'yı.
 • bence direkt olarak hz. muhammed'in örnek hayatı ve islamî temelli bir eğitim felsefesi ve müfredatı benimsenmeli. atatürk bu ülkenin kurucusu olarak tarihi bir figür olarak doğrusuyla yanlışıyla yansıtılmalı. ahahaha tabi olmayacak bu dediğim uzun bir zaman. bizim de idealimiz bu.
 • konu ataturk'e dusmanlik olunca siyasal islamcilar nasil da ama birden ama dusunce ozgurlugu, ama bilimsel dusunce diye kafa sikiyorlar? dusunuyorlar diye kafa kesenler, gelmis ataturk'e hakaret etme ozgurlugu diye bir kavram uydurmuslar, ondan nemalanmaya calisiyorlar.

  dincilik ve ozgurluk oyle mi? hic gulecegim yoktu.
 • tamam dostum tarafsız okudum yazdıklarını lakin bir mantık bulamadım.

  öncelikle bu ülkede bu coğrafyada hangi beylik hangi imparatorluk kurulduysa tarih derslerinde veriliyor yani çocuklarımıza bu ülkenin nereden geldiğini anlatıyoruz nesi kötü? nesi karşı çıkılacak durum. atatürk ile ilgili de gelin biat edin veya ilahlaştıran bir bilgi verilmiyor ülkemizin şuan ki sınırlarını ve son yaşanmış en büyük muharebelerinde ülkenin başında olmuş ve sonrasında günümüz türkiyesinin temellerini atmış iyi veya kötü o dönemin şartlarına göre bir şey başarmış sonuçta bir insanın hayatı yaşam biçimi anlatılıyor yani senin bahsettiğin gibi bir dayatma ve beyin yıkama yok.
236 entry daha