şükela:  tümü | bugün
  • dinci tayfaya alışmıştım da hayatımda ilk kez dinle işi olmayan bir insanın "ya sonuçta insanların kıyafetini değiştirdi zorla, kültürümüz yok oldu" şeklinde ortaya sunduğu sebep. sanıyor ki 2014 senesine dek bir değişim olmadan gelecektik mustafa kemal olmasa.
  • dinimizi, kitabımızı elimizden almış atatürk. demek bugün hristiyan olup incil okumamızın sebebi o.
  • “ben olmazsam ülke batar” anlayışını destekleyen aklıevvelerin,

“ benim naciz vücudum elbet, bir gün toprak olacaktır ama cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır” anlayışını benimseyen alçakgönüllü insandan nefret etmelerinden tiksiniyorum.
  • kurtulus savasi'ni yasayan nesil öldükten sonra hortlamis nedenler.

neymis, efenim ingilizler kendiliklerinden cekilecekmis zaten.
    neymis, kurtulus savasi diye birsey olmamis, yokmus, balonmus.

allahtan yasim yetiyor da, inkilap tarihi kitaplarina sigmayacak kadar cok aniyi gazilerden, oglunu esir verenlerden, oglunu sehit verenlerden, magaralarda dogum yapan kadinlardan bizzat dinledim.

yeter lan.

sen ataturk'u koruma kanununu birak da, o cok sevdigin, inandigin ahirette bunca sehit yakana yapistiginda ne diyeceksin onu dusun.

hic mi kiymeti yok lan su adamin arkasina bir milleti takip topraklarini, ozgurlugunu kurtarmasinin?

hic mi kiymeti yok sana bugun farkinda bile olmadigin, evet, isgal altinda yasamadigin icin farkinda bile olmadigin ozguvenini vermesinin?

hic mi kiymeti yok (bkz: burasi gg), asimile olmadiniz, hristiyanlastirilmadiniz, camileriniz kiliseye cevrilmedi, ha ben cok dindar degilim de, sabah aksam ezan, kuran diye milletin kafasini dirten sizsiniz ondan soyluyorum.

bu kadar mi uzaksiniz lan, o donem bir ulke baskasini isgal altinda tuttugunda ne oluyordu bunu dusunmekten.

hadi bize tarih kitaplarimiz yalan soyluyor, ve canakkale savasi aslinda hic olmadi, 'her sene canakkaleye gelen anzak torunlari acaba neden geliyor?' diye kendi kendinize dusunmekten bu kadar mi uzaksiniz?

kendi dedelerinizin kemiklerini sizlatiyorsunuz.
    anladigin yerden konusayim 'suheda fiskiracak topragi siksan suheda', hadi nutuk yalan, mehmet akif de mi yalanci?

neymis harf devrimi olunca birden bire halk cahil kalmis.
    he zaten herkesin evinin bir odasi kutuphaneydi de, latin alfabesine gecince okuyamaz oldular.
    sen daha onundeki klavyeyi kullanabilmenin, kendi adina soyadina rahatlikla alan adi alabilmenin, yabanci dil ogrenirken bir de latin alfabesi ogrenmek zorunda kalmamanin, kitap okuyacam derken sagdan sola mi basliyorum, soldan saga mi diye sagini solunu sasirmamanin sana sagladigi avantajin farkinda degilsen, sen de cahil kaliver. git once bir arap ogrencileri, anlasma masasinda bir arap tarafi gor, ondan sonra konusalim her ikisi de esasen turk icadi olmayan latin alfabesi mi daha guzel olmus, arap alfabesi mi guzel olurdu.

neymis, diktatormus ataturk.
    bunu diyenler de adam oldukten neredeyse 100 yil sonra ellerinden gelse babadan ogula padisahlik sistemine geri donecek olanlar.

ne yapti lan size bu adam? nankorler, ne yapti? topragini karis karis yabancilara mi satti? dunyanin yiyecek uretiminde kendine yeten 6-7 ulkesinden biriyken, ciftciyi ithal samana mi muhtac etti? ulke kayniyor, bir avuc capulcu dediginiz adamlar kirmizili kadiniyla, duran adam'iyla manset uzerine manset oluyorken, yangindan mal kacirir gibi petrolu mu ozellestirdi?

nefret edilecek napti?

efenim, ezani turkce okutmuslar.
    efenim, dindar dinini yasayamamis.

duyan da sanir kuran'i sizin reyiz indirdi. sizden once dindar yoktuysa, millet dininden habersizdiyse siz nasil palazlandiniz? 12 yilda mi?

dine en cok zarar verenler, muritleriyle grup seks yapan sahte imamlar, hocalar, cocuk tacizcisi dinciler, gotunden hadis uyduranlar, biraz da onlardan nefret etmeyi denesenize!

ha bir de ataturk'u koruma kanunundan dolayi henuz nefret kisminda istedikleri noktaya gelememisler, bir de ataturk korunmaya muhtac miymis ki, dusunun ne kadar korunmaya muhtacmis ki, hakkinda koruma kanunu cikarilmis.

ataturk'u kanun korumuyor, ataturk'u halk koruyor, sizin sakladiginiz anketlerin gercek sonuclarindan, hileli secimlerinizin gercek sonuclarindan yuzdesini sizinkilerin cok iyi bildigi halk.

korunmaya ihtiyaci varmis ya demek ki...

o kismini dusunmeni de, yaninda 1000 kusur kisilik koruma ordusuyla gezenler kimlermis ipucunu vererek sana birakiyorum.
  • orospu çocuğu olmak,evet orospu çocuğu değilseniz atatürk'ten nefret edemezsiniz
  • (bkz: orospu çocuğu) olmak.
  • mazoşist, başkalarının boyunduruğu altında yaşamak isteyen, düşünce ve idraktan yoksun, vatanının ve halkının sömürülerek yaşamını idame ettrimesini isteyen, bilgiden ve kültürden yoksun ve herkesin dilediği inancı yaşamasına izin vermeyen örümcek kafalılar tarafından yönetilen bir memleket isteyen herkes çok rahatça nefret edebilir. anlarım bak bunu.
  • hayatını adadığı milletin içinde yaşayan, çok yanlış insanları ortadan kaldırmaması.
  • dinden menfaat sağlayan serefsizler,islamiyeti şeyh ve şıhların anlattığı gibi zannedenler,vatan sevgisi nedir bilmeyenler,arap ermeni kürt rum artıklarının bulduğu nedenlerdir.