şükela:  tümü | bugün
 • ingiliz ajanı olmakla suçlanan birini ingiliz ‘sözde’ arşivleriyle savunma olayıdır.

  sözlük ahalisi de garibim, hıyarım var diyene tuzlukla koştuğundan resmen bayram havasında kutlamalar yapıyor. çocuk gibiler amk. aaal bak öyle değil işte baaak.

  iddiaların gerçek olduğunu teyit ediyorlar haberleri yok.

  (bkz: minareyi çalan kılıfını hazırlar)

  edit: bir kere şöyle düşünün. dünyada savaştığı ve kendisini ‘yurttan kovalayan’ komutana ya da lidere bu kadar methiye düzen başka bir komutan veya lider var mı? rus bir komutanın hitler’i övdüğünü duydunuz mu mesela? yüzyıl savaşlarında iki taraftan biri diğerine methiye düzmüş mü? amk bakıyorsun fransızı italyanı ingilizi yurttan atmışız, ama adamlar her yıl atatürk böyle bilge, şöyle kral komutan diye makaleler yayınlıyor, paylaşımlar yapıyor. böyle bir dünya yok arkadaşlar. uyanın artık. insanları koyun diye yaftalayanlar önce bir kendilerine baksınlar. o kadar korkuyorlarki kafalarında yarattıkları kahramanın aslında öyle olmadığını duymaktan.
 • ulan türk arşivi inanmıyor.
  ingiliz arşivi inanmıyor
  kanada norveç isveç hepsini koymuş adam oraya inanmıyor.

  kardeşim ne göstersek inanacaksın tam olarak?
 • osmanlı arşivi belgeleriyle savunmak mümkün olamayacağı için mecburen yapılan eylem, çünkü osmanlı arşivi diye bir şey yok. padişahı düşman gemisiyle ülkeden kaçmış, daha nüfus kaydını doğru dürüst tutamayan bitik bir yapı.
 • ne yapalım sana adamı mezarından kaldırıp karşınıza mı dikelim?

  o zaman da girecek delik ararsınız.
 • her zaman merak etmişimdir ingilizler nasıl tek kurşun atmadan istanbul'a girdi ?

  çanakkale'de atatürk'ün gayretleri ile kazanıyorsun ama hain vahdettin vatanı sattığı için ingilizler tek kurşun atmadan istanbula giriyor. ama bakın iç oğlanı ottoman çocukları bunları konuşmaz hiç.
 • bu aralar artan vatan haini başlıklarından bir diğeri. bu tarz hainlerin yaptıkları yanlarına kâr kalmaz elbet, hak-hukuk gün gelir hesabını sorar bunların.
 • istiklal savaşından kaçanların torunları bugün troll olmuş mustafa kemal'in ajan olduğunu vurguluyor, bu zihniyet öyle zehirli bir zihniyettir ki gelecek nesillerimizi bu tiplerden nasıl koruyacağız onu düşünüyorum.
 • e ben söylemiştim boşa yazıp emek ve zaman harcamışsın diye...bunlar iki model;

  1)hain o.ç....vatan haini olduğu için bunun amacı zaten saldırmak. senin ne yazdığının ne kanıt koyduğunun hiç bir önemi yok

  2)koyun, okumayan, okuduğunu anlamayan, düşünme özürlü ve zaten düşünme yetisi de olmayan. bu model zaten ensar vakfında kendisini düdükleyen hacı-hoca tarafından söylenene inanır. zaten üç kelimeden daha uzun bir şeyi okusa da anlama yeteneği yoktur.

  sözlükteki maaşlı enikler zaten direk 1. kategoriye giriyorlar, dolayısıyla boşa yazmışsınız.
 • hala "sözde arşiv" diyor ya bu insanlara ne anlatacaksın?

  güzel güzel anlatıyorsun "hadi lan oradan kemalist belgelerle gel" diyor.

  devlet arşivlerini paylaşıyorsun "kemalist devletin sahte arşivi" diyor.
  ingiliz arşivlerini paylaşıyorsun "kemal'in ağalarının sahte yazıtlarını burada paylaşıyorlar" diyor.

  türkiye,fransa,ingiltere,amerika,kanada v.b v.b istediğini paylaş bu adamlar anlamaz,bırakın ne halleri varsa görsünler.kuduruyorlar çünkü saldırdıkları adama sevgi her geçen gün büyüyor,zehirledikleri çocukların tekrar atalarına minnetle bakmaları zorlarına gidiyor.
 • zorda kalınca ingiltere'ye iltica eden fesli bir delinin, kubur üretimi iddialarına inanıp, ingiltere'nin resmi arşivinde yer alan evraklara inanmamak mükemmel bir kafa. pırıl pırıl. bomboş.