şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp değildir.
  nicelik bakımından akp olabilir, ama toplum içinde bulunduğu konum ve savunduğu görüş ile, ata’yı farkında olarak veya olmadan karalayan siyasi oluşumlar da bulunmaktadır.
 • muhafazkarlar, dinciler, şeriatçiler, halifelik savunucuları, araplaşma yanlılarıdır.

  ama ne atatürk ne de bu ülke islama yenilmeyecektir.

  edit: alttaki aynştayn bu ülkenin laik olduğunu, bir dini olmadığını unutmuş. zeka biraz bebeklik ve çocukluk döneminde tamamlandığı için kendisine bu saatten sonra akıl fikir verecek bir güç yoktur.
 • bildiğimiz kadarıyla mustafa kemal ateist olduğuna göre onu eleştirenler de müslümanlar olabilir.
  üstteki aynştayn müslüman olan milletin islam'a yenilmeyeceğini söylemiş.allah akıl fikir versin.
 • cahil kitle
 • en başta malum kişi ve ona sorgusuz sualsiz bağlanan çomar tayfa.
 • her kim olursa olsun bindiği dalı kesiyordur.
 • kemelistler = yobazlar iki kesim de çok zarar veriyor.
 • bir tanıdığımın 9 yaşındaki çocuğuna atatürk'ü neden sevmediğini sorduğumda, atatürk samsun'a giderken öldü, bu atatürk gerçek atatürk değil demişti. çocuk deyip gülüp geçmiştim. sonra aynı şeyi eşşek kadar adamlardan da duydum. o zaman üzüldüm. bir insan nasıl bu kadar gerizekalı olabilir diye onların adına üzüldüm.

  bir insanı sevmeyebilirsiniz, onun politikalarını beğenmeyebilirsiniz ama 50 yaşına gelip de böyle bir konuda 9 yaşındaki çocuk ile aynı argümanları savunuyorsanız size acırım.

  atatürk manevi şahsiyetinden bir şey kaybetmez zira onun ne büyük bir devlet adamı olduğunu, ne muazzam bir asker olduğunu dünya zaten biliyor. onu iftiraları ile karalamaya kalkan kitleye vatan haini, araştırmadan, sorgusuz sualsiz bu iftaralara inananlara da davar denir.

  edit: imla
 • niye karaladıklarını kendileri de bilmezler, var öyle garip bir kesim sağdan soldan duymuş birşeyler genelde tarikatlara giden kesimdirler. dedem diyanet'ten emekli imamdı hiç atatürk hakkında kötü konuştuğunu isitmedim tek parti hükümetinde kıtlık olduğunu söylerdi inönü hakkında aç bıraktı maaş ödemedi derdi ama asla kötü söz ve hakaret etmezdi zaten inançlı müslüman ölmüş adamın arkasından kötü söz söylemezdi. bugün o döneme ait okuduğum kitaplar ve popülist tarih arasında ucurum var. milli mücadele döneminde istanbul hükümeti mustafa kemal hakkında idam fermanı çıkarmış hemde padişah hemde şeyhülislâm imzası ile. tarih kitaplarında anlatılan bozulan ilmiye ve medreseler ingiliz ve yunan ordusuna karşı çıkmayın diye fetva veriyor, atatürk ve tek parti hükümetinde yobaz gerici kesimlerle mücadele ediliyor. bugün ismail ağa cemaatin eski lideri ali haydar efendi istiklal mahkemelerinde yargılanıyor ve beraat ediyor bunu okumayan araştırmayan kesime söyleyince dut yemiş bülbüle dönüyorlar.
 • vatan haini kitle. net.