• muhafazkarlar, dinciler, şeriatçiler, halifelik savunucuları, araplaşma yanlılarıdır.

ama ne atatürk ne de bu ülke islama yenilmeyecektir.

edit: alttaki aynştayn bu ülkenin laik olduğunu, bir dini olmadığını unutmuş. zeka biraz bebeklik ve çocukluk döneminde tamamlandığı için kendisine bu saatten sonra akıl fikir verecek bir güç yoktur.
  • cahil kitle
  • her kim olursa olsun bindiği dalı kesiyordur.
  • kemelistler = yobazlar iki kesim de çok zarar veriyor.
  • bir tanıdığımın 9 yaşındaki çocuğuna atatürk'ü neden sevmediğini sorduğumda, atatürk samsun'a giderken öldü, bu atatürk gerçek atatürk değil demişti. çocuk deyip gülüp geçmiştim. sonra aynı şeyi eşşek kadar adamlardan da duydum. o zaman üzüldüm. bir insan nasıl bu kadar gerizekalı olabilir diye onların adına üzüldüm.

bir insanı sevmeyebilirsiniz, onun politikalarını beğenmeyebilirsiniz ama 50 yaşına gelip de böyle bir konuda 9 yaşındaki çocuk ile aynı argümanları savunuyorsanız size acırım.

atatürk manevi şahsiyetinden bir şey kaybetmez zira onun ne büyük bir devlet adamı olduğunu, ne muazzam bir asker olduğunu dünya zaten biliyor. onu iftiraları ile karalamaya kalkan kitleye vatan haini, araştırmadan, sorgusuz sualsiz bu iftaralara inananlara da davar denir.

edit: imla
  • niye karaladıklarını kendileri de bilmezler, var öyle garip bir kesim sağdan soldan duymuş birşeyler genelde tarikatlara giden kesimdirler. dedem diyanet'ten emekli imamdı hiç atatürk hakkında kötü konuştuğunu isitmedim tek parti hükümetinde kıtlık olduğunu söylerdi inönü hakkında aç bıraktı maaş ödemedi derdi ama asla kötü söz ve hakaret etmezdi zaten inançlı müslüman ölmüş adamın arkasından kötü söz söylemezdi. bugün o döneme ait okuduğum kitaplar ve popülist tarih arasında ucurum var. milli mücadele döneminde istanbul hükümeti mustafa kemal hakkında idam fermanı çıkarmış hemde padişah hemde şeyhülislâm imzası ile. tarih kitaplarında anlatılan bozulan ilmiye ve medreseler ingiliz ve yunan ordusuna karşı çıkmayın diye fetva veriyor, atatürk ve tek parti hükümetinde yobaz gerici kesimlerle mücadele ediliyor. bugün ismail ağa cemaatin eski lideri ali haydar efendi istiklal mahkemelerinde yargılanıyor ve beraat ediyor bunu okumayan araştırmayan kesime söyleyince dut yemiş bülbüle dönüyorlar.
  • vatan haini kitle. net.
  • türk ve türküm demeyenlerdir.
  • gerici faaliyet türklerin başına yüzyıllardır sorun olan bir hadisedir.bunun bir örneği sultan 2. mahmut döneminde yaşanmıştır.sultan 2.mahmut devrinde köklü değişikliklere gitmeye çalışmıştır.örneğin kılık kıyafet düzenlemesinde erkeklerin başlarına doladıkları sarığı yasaklayıp,fesi kullanmaları için düzenleme yapılmıştır.asri bir osmanlı için o dönemde gerekli olan bu uygulamaya o dönemin gericileri,din elden gidiyor şeklinde saraya karşı ayaklanmışlardı.bu gerici takımının kendi başına bunları yapacak cesareti olmadığını ve arkalarında osmanlının ilerlemesini istemeyen mihrakların olduğunu bilen zeki padişah bunların topunu bir ocağa hapsedip top atışları ile bertaraf etmiştir.tabi kaçanlar oldu.daha sonra 2.abdülhamit döneminde yeniden hortladılar.bu seferde sözde padişaha bağlıyız diyerek modern eğitimli askerlerimizi istanbul sokaklarında katlettiler. bunlarda selanikten gelen iyi eğitimli subaylarımız sayesinde bertaraf edilmişlerdi.şimdi bu dönemde atatürkü kimler neden sevmezler? atatürkü sevmeyen adam türk insanını sevmeyen adamdır. atatürk ne yaptıysa bu vatanda yaşayan türk insanları için yapmıştır. atatürk ve kemalizm ayrı değerlendirilmesi lazımdır.kemalistleri sevmeye bilirsin atatürkten ne istersin.anıtları dikilmiştir. kızanlar var atatürke ve ailesine küfür edenler var.atatürk sağlığında iken benim anıtlarımı dikin dememiştir.bunları o dönemi yaşayan halk layık görmüştür.sen atatürkü sevmiyorsan eğer türk ü de sevmiyorsundur.
  • kitleyi bilemem ama kadin olup da ataturk’u sevmeyenin beyni oldugundan suphe duyarim. islam cografyasina bir bak, hangi ulkenin kadinlarinda senin sahip oldugun vatandaslik haklari var?
hesabın var mı? giriş yap