şükela:  tümü | bugün
 • tanım: anayasadan çıkarılması ile ülke olarak level atlayacağımızı düşündüğüm 5816 sayılı kanunun kaldırılması durumu.

  aksi halde, yalnızca objektif belgeleri yayınladı diye, bazı insanlar "1 yıl, 3 ay" hapis cezası ile yargılanabiliyor... rezalet.

  evet, 2017 yılında, olduğu gibi belge yayınlamamın cezası bazı ülkelerde hapis olabiliyor. artık kimse fikir hürriyetinden falan bahsetmez herhalde. ayıp.

  koca dünyada kanun ile korunan başka kim var anasını satim? cumhuriyeti; monarşi, krallık, sultanlık vs ayıran en büyük özellik, yasaların kişilere özel olmaması değil mi lan zaten?

  bakınız şuan dünya üzerinde, anayasasında özel isim bulunan üç ülke var. kuzey kore, iran ve türkiye...

  bizim anayasamızda, atatürk'ün adı geçer. geçmekle de kalmaz onun milliyetçilik anlayışına, ilke ve inkılaplarına atıfta bulunulur.
  böyle bir ülke olur mu? elbette olur. var zaten. bizimki!

  tamam... ama sen gelipte bu rejime "cumhuriyet" dersen; kafanı ağzına sokarım ekşci. hele hele, "atatürk cumhuriyet'i" dersen; ağzınla beraber kafana sıçarım. "atatürk cumhuriyet'i" demek, en başta cumhuriyetin ilkelerine aykırıdır ve "pers imparatorluğu" demek arasında hiçbir fark yoktur.

  avrupa birliği yıllardır; "atatürk'ü koruma kanununu" kaldırın diyor. zira cumhuriyet rejiminde kişiye özel yasa ol-maz! fakat bizim dogmatik kemalistlerin kafası bunu ısrarla almıyor yada almak istemiyor.

  gerçek bir atatürkçü olsam, sizin gibi kemalistlerden ağız dolusu utanırım. psikolojimi bozdunuz olm. yemin ederim artık midem bulanıyor. hükümet yanlısı ayrı, muhalefeti ayrı varoş, iyice saçma sapan bir üke olduk çıktık.

  ekleme: cumhurbaşkanı, başbakan, genelkurmay başkanı vs yasalarca özel olarak korunduğu doğrudur ama bu koruma kişiye has değildir zeka küpü arkadaşım. o makamlara oturan kim olursa olsun korunur.

  (bkz: cehalet)

  şu entry'i giren arkadaşa da teşekkür ederim: #71798028
 • valla bugüne kadar çok boş entry okudum. ama bu kadar çöpünü de ilk defa görüyorum. halkalı çöplüğü bile daha az kokar bu entry'nin yanında. adam resmen kendisine yaşanacak bir toprak parçası veren ata'sına küfür edilebilmesi için yasa değişikliği istemiş. bu basit bir trollük değil. bu alenen provokatörlük. bunun adı yasayla suç işleme özgürlüğü istemek. sırada ne var? cinayet serbest bırakılsın mı var? yoksa bizden olmayanların sokakta bıçaklanması mı var? o zaman ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu da kaldıralım. mesela çocukların korunması kanunu da var. onu da mı kaldıralım?

  atatürk'ün korunması kanunundaki amaç atatürk'ü korumak değildir. atatürk'ün zaten korunmaya ihtiyacı yoktur. çünkü o bir ruhtur, bedene indirgenemez. burdaki esas amaç milli ve manevi değerlerimizi korumaktır. ama sen gidip atatürk'ü bedene indirgediğin için bunu anlayamazsın tabi. tıpkı kadınların, çocukların, ailelerin korunması hakkındaki kanunları anlayamadığın gibi. oradaki amaç da toplumun bizzat kendisinin, ülkenin geleceğinin korunmasıdır. atatürk'ü koruma kanunu'nun da özü budur. ülkenin geleceğinin korunması hedeflenmiştir. çünkü temelinde, kökünde, damarlarında atatürk olmayan bir türkiye nefes alamaz. boğulur. ortadoğu bataklığında sivrisineklere yem olur. yani bu kanunun aslında bizzat seni koruduğunun bile farkında değilsin.
 • dev bir hatadır. atatürk tartışmaya açılırsa inkılap ve devrimleri de açılır. cumhuriyeti ve atatürk' ü korumak ve saldırıların karşısında durmak şarttır.
 • çomarlarla dolu bir ülkede olmaz. kusura bakmayın da önce hakaretlerin önünü açarsınız, sonra devrimlerine laf atarsınız, en sonunda onları kaldırırsınız. işveç, norveç'te yaşasak anlayabilirim.

  şu halde saçma bir öneridir. demokrasinin temel ilkelerini hiçe sayıp şöyle küçük detaylara takılmak da bir başka komiklik. ulan ülkede hiç sevmesem de seçilmiş belediye başkanları zorla istifa ettiriliyor (ki seçilme hikayeleri de bir başka rezalet), cumhurbaşkanına hakaret diye bir suçtan 1000'lerce dava var. ülke kaç aydır ohal'de ama bizim tek derdimiz bizi bok içinde yaşamaktan kurtaran liderimize küfür etmenin önünü açmak.

  yapacağınız algıya sokayım.
 • çağ atlamanın atatürk'ü koruma kanunu ile olacağını düşünen insan zırvalaması. sen önce yerli üretime geç, ilacını, tarımını, teknolojini, etini, sanayini yerli üretime taşı, refah seviyeni yükselt, işsizlik oranını düşür, ülkenden mültecileri defet sonra çagmı atlıyon uzayamı çıkıyon o zaman bunu konuşuruz. ülke afedersin yarra yemiş hala atatürk ile uğraşmak için neden arayın. kadın cinayetleri almış başını gitmiş, çocuk istismarı had safhada, yargı bagımsız (yersen) adelet mülkün temeli (inanırsan) insan hakları desen yerlerde ama bu kanunu kaldırırsak çag atlayacaz he ? bir de "aksi halde, yalnızca objektif belgeleri yayınladı diye, bazı insanlar "1 yıl, 3 ay" hapis cezası ile yargılanabiliyor. " diyor. kafa kesenlere tırlar dolusu silahı gizli gizli gönderenleri gazetesinde haber yapan adamları fetöcü, vatan haini ilan et, yargıla sonra gel çağ atlayacaz de. yersen tabi.
 • başlığı kasıtlı olarak 00.00'dan sonra açan bir provokatör aktroll sıçmığı.

  ayrıca;

  (bkz: komple bok)

  edit: entry'sini favlayanları kes. atatürk düşmanı leşler bir araya toplanmış.
 • atatürk demek çanakkale demektir, kurtuluş savaşı demektir, samsun demektir, manda ve himayeye baş kaldırış demektir. atatürk demek bilim demektir. inkılap ve cumhuriyet demektir. atatürk demek türkiye demektir.

  atatürk'ü koruma kanun ile korunan şey atatürk'ün şahsı gibi görünse de aslında korunan şey türkiye'dir.

  edit: manda yerine manga yazmışım. uyardılar. düzeltildi.
 • zannedersem 2009 yılında avrupa birliği'de bu kanunun kaldırılmasını istemişti.normal şartlarda bir kahramanın kanunla korunması oksimorondur ama kanunun kaldırılması durumunda olabilecek olayların iyi hesaplanması gerekir.en basitinden okul bahçelerinde ve meydanlarda bulunan heykellere saldırılar olabilir.izmir'de dağın yüzüne yapılan heykelin bile 4 milyon liraya mal olduğunu düşünürsek milli servetimizde ciddi bir kayıp olacaktır.

  atatürk'ün kendisi hakkında ağır tenkitlerin bulunduğu grey wolf kitabı için bile 'bunun ithalini men etmekle hükümet hataya düşmüş. adamcağız yaptığımız sefahati eksik yazmış, bu eksiklerini ben ikmal edeyim de kitaba müsaade edilsin ve memlekette okunsun!' dediği söylenir.