şükela:  tümü | bugün
 • valla bugüne kadar çok boş entry okudum. ama bu kadar çöpünü de ilk defa görüyorum. halkalı çöplüğü bile daha az kokar bu entry'nin yanında. adam resmen kendisine yaşanacak bir toprak parçası veren ata'sına küfür edilebilmesi için yasa değişikliği istemiş. bu basit bir trollük değil. bu alenen provokatörlük. bunun adı yasayla suç işleme özgürlüğü istemek. sırada ne var? cinayet serbest bırakılsın mı var? yoksa bizden olmayanların sokakta bıçaklanması mı var? o zaman ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu da kaldıralım. mesela çocukların korunması kanunu da var. onu da mı kaldıralım?

  atatürk'ün korunması kanunundaki amaç atatürk'ü korumak değildir. atatürk'ün zaten korunmaya ihtiyacı yoktur. çünkü o bir ruhtur, bedene indirgenemez. burdaki esas amaç milli ve manevi değerlerimizi korumaktır. ama sen gidip atatürk'ü bedene indirgediğin için bunu anlayamazsın tabi. tıpkı kadınların, çocukların, ailelerin korunması hakkındaki kanunları anlayamadığın gibi. oradaki amaç da toplumun bizzat kendisinin, ülkenin geleceğinin korunmasıdır. atatürk'ü koruma kanunu'nun da özü budur. ülkenin geleceğinin korunması hedeflenmiştir. çünkü temelinde, kökünde, damarlarında atatürk olmayan bir türkiye nefes alamaz. boğulur. ortadoğu bataklığında sivrisineklere yem olur. yani bu kanunun aslında bizzat seni koruduğunun bile farkında değilsin.
 • dev bir hatadır. atatürk tartışmaya açılırsa inkılap ve devrimleri de açılır. cumhuriyeti ve atatürk' ü korumak ve saldırıların karşısında durmak şarttır.
 • çomarlarla dolu bir ülkede olmaz. kusura bakmayın da önce hakaretlerin önünü açarsınız, sonra devrimlerine laf atarsınız, en sonunda onları kaldırırsınız. işveç, norveç'te yaşasak anlayabilirim.

  şu halde saçma bir öneridir. demokrasinin temel ilkelerini hiçe sayıp şöyle küçük detaylara takılmak da bir başka komiklik. ulan ülkede hiç sevmesem de seçilmiş belediye başkanları zorla istifa ettiriliyor (ki seçilme hikayeleri de bir başka rezalet), cumhurbaşkanına hakaret diye bir suçtan 1000'lerce dava var. ülke kaç aydır ohal'de ama bizim tek derdimiz bizi bok içinde yaşamaktan kurtaran liderimize küfür etmenin önünü açmak.

  yapacağınız algıya sokayım.
 • çağ atlamanın atatürk'ü koruma kanunu ile olacağını düşünen insan zırvalaması. sen önce yerli üretime geç, ilacını, tarımını, teknolojini, etini, sanayini yerli üretime taşı, refah seviyeni yükselt, işsizlik oranını düşür, ülkenden mültecileri defet sonra çagmı atlıyon uzayamı çıkıyon o zaman bunu konuşuruz. ülke afedersin yarra yemiş hala atatürk ile uğraşmak için neden arayın. kadın cinayetleri almış başını gitmiş, çocuk istismarı had safhada, yargı bagımsız (yersen) adelet mülkün temeli (inanırsan) insan hakları desen yerlerde ama bu kanunu kaldırırsak çag atlayacaz he ? bir de "aksi halde, yalnızca objektif belgeleri yayınladı diye, bazı insanlar "1 yıl, 3 ay" hapis cezası ile yargılanabiliyor. " diyor. kafa kesenlere tırlar dolusu silahı gizli gizli gönderenleri gazetesinde haber yapan adamları fetöcü, vatan haini ilan et, yargıla sonra gel çağ atlayacaz de. yersen tabi.
 • başlığı kasıtlı olarak 00.00'dan sonra açan bir provokatör aktroll sıçmığı.

  ayrıca;

  (bkz: komple bok)

  edit: entry'sini favlayanları kes. atatürk düşmanı leşler bir araya toplanmış.
 • atatürk demek çanakkale demektir, kurtuluş savaşı demektir, samsun demektir, manda ve himayeye baş kaldırış demektir. atatürk demek bilim demektir. inkılap ve cumhuriyet demektir. atatürk demek türkiye demektir.

  atatürk'ü koruma kanun ile korunan şey atatürk'ün şahsı gibi görünse de aslında korunan şey türkiye'dir.

  edit: manda yerine manga yazmışım. uyardılar. düzeltildi.
 • kesinlikle katıldığım öneridir. atatürk’e hakarettir böyle bir kanunun varlığı. ata’nın böyle bir kanuna ihtiyacı yok. onu sevenler, yaptıklarının değerini bilenler korur. başka bir korumaya ihtiyacı yok.
 • “piskolojimi bozdunuz olum.”
  türkçe yazma özürlü bir trollün kapasitesi de bu kadar olur zaten. cehaleti hem yazımına hem de kendince savunduğu fikrine yansımış. yeni furkancık bu belli.