şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslinda cumhuriyetin son ceyreginde dogmus biri olarak atayi sadece siyah beyaz fotolardan "ogretildigi bicimde taniyarak" buyumus biri olarak ve ayni zamanda kemalizm ve ya ataturkculuk ilkelerine bagli olmayan hatta sade bir sosyal demokrat bile olmayarak icimde ki husursuzlugun nedeni olarak gördügüm durum..

  bugun 28 mart 2004,66 yil olmus ataturk gideli..ve oldugumuz duruma bakin.. ataturk olsaydi buna izin vermezdi diyebilirim kolaylikla..ataturk parti kapatan demokrasiye karsi bir diktator olmadigi halde buna izin vermezdi..sonucta bize ogretildigi sekilde "cogunlugun iktidari" olmadigini bilirdi demokrasinin..derdi ki "evlatlarim demokrasi cogunluga ragmen özgürlükleri hak ve hurriyetleri korumaktir..bizim kurdugumuz 84 yillik meclise "karanlik" adini takanlar eger cokluksa bunlara karsi savunmaktir"

  cumhuriyetin son ceyregine tanik oldum..10 yildir da kendimi biliyorum..neyin dogru neyin yannis oldugunu söyleyebiliorum..kendimi bu kadar caresiz hissettigimi hatirlamiorum..hala ölümünün belgesellerini,kitaplarini okudugumda gözlerimin dolmasina neden olan adamin mezarinin oldugu yerde onun ilkelerinin tersinde bulunan insanlarin hukum surmesine dayanamiorum..

  özledik ataturk u..bi bok yiyoruz atam ama buna engel olmak icin yoksun sen..
 • özlenen atatürk mü yoksa onun icraatları, görüşleri, temsil ettikleri ya da o dönem başardıkları mı gibi düşünceler oluşturan önerme...

  afacan arkadaşlar yapmadan ben yapayım da bari entry kalabalığı yaşanmasın...
  (bkz: ben de ozledim ben de resmin var su an elimde)
 • sarı zeybek izleyip goz yaslarini tutamamak belki de.

  edit: bu muhtesem belgeselden sonra cok duygulanmistim. bir ulusun kurtulmasinda onca emegi gecen insanin son 300 gunu, erken gidisi beni gercekten cok uzdu. ama beni daha fazla uzen nokta bu entrynin kotulenmesi. karma falan umrumda oldugundan degil, ulu ondere bu kadar tahammulsuz ve sevgisiz bir turk gencligi gormek gercekten cok uzucu. bu kafayla yetisen nesillere akp de layik melih gokcek de.
 • ulkenin haline bakip bakip uzulme, bir seylerin degisecegine dair umudu yitirme noktasinda daha da agir basan durum(um).
 • hoş bir olgu.

  da;

  bazen afişlerde; "seni özlüyoruz" yazısını görüyorum; altında da böyle, atamızın mazun gözlerle bize bakan bir fotoğrafı.

  şimdi; "kendi adına konuş" lafının, lafını etmeyeceğim tabii ki burada. o kadar ergen değilim. ayyy ergen dedim. ece'ye kızarken, şimdi aynı şeyleri ben yapıyorum. bunlar bazı picikolocik sorunların işareti. ama ben picikolociden anlamam. zaten genelde bozuk. genelde bozuk derken, sırf benimki -genelde bozuk- değil; genelde bozuk. olmayabilir de tabii. bunlar müge anlı'yı izlerken, uzmanlardan duyduğum şeyler. bak şimdi aklıma tülay'ın kocası geldi. ooofff, üzüldüm yine.

  "konuya gel !"

  işte o fotoğrafın üzerindeki yazıyı görünce bir şeyi merak ettim ben; insan görmediği, hiçbir şey yaşamadığı/paylaşmadığı birini özleyebilir mi? sevmek demiyorum bak. o başka bir şey. ergenler anlamaz. (şaka lan şaka ağlamayın.. ergen lafzıyla asılında kendimle dalga geçiyorum ben. kapiş.)
 • ınsanin kalbini sizim sizim sizlatan his. atam uyan da bu vatan hainlerinden hesap sor. emanetine sahip cikamiyoruz atam. her taraf hain kayniyor.
 • sanarsın atatürk yaşarken kankasıydı. ara sıra halı saha maçı yapar,oturur iki tek atardı birlikte. ölümünden bilmem kaç 10 yıl geçmiş açılan başlığa gel.

  kemalist kafası işte pek de mantık beklememek lazım. anarsın anlarım da özlemek nedir ulan?
 • özlemek ne kelime...
 • 11 ocak 2017 ile halen devam eden özlemdir.