1191 entry daha
  • akıllarda tek bir soru...
    atatürk ananızı mı sikti?
    ne bu alıp veremediğiniz. köpek gibi kabul edeceksiniz o adam sayesinde bu topraklarda özgür ve refah içinde yaşıyoruz. amk arap sevicileri sizi.
  • (bkz: o hakkı bile onun sayesinde kazandınız)
    nankörler!

"padişahımı sevmiyorum" diyebileceğinizi mi zannediyorsunuz?

o kadar nankör ve kötüsünüz ki, sizler için en iyi dileğim ancak; "kendi pisliğinizde boğulun" demek olur!
  • bir yahudinin hitleri sevme hakkı ile aynı derecededir. bir yahudi hitler'i ne kadar sevebilirse bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı da atatürk'ü o kadar sevmeyebilir.
  • yanlış tanıdığını ümit ettiğim kişidir .
  • türkiye cumhuriyeti vatandaşıysan, türküm ben diyorsan ve bununla gurur duyuyorsan bunu söyleyemezsin.

saygı maygı denmiş. ne saygısı lan? atamız o bizim atamız. ata ne demek biliyor musunuz?
  • bu başlığın açılmış olmasının sebebi sevenlerin sevmeyenlere karşı kurdukları psikolojik baskıdır. adam bunu hak olarak görüyor ve hakkını savunma çabasına giriyor. mesela ben de dindar biri olduğum halde rte'yi sevmediğimi, savunmadığımı, desteklemediğimi açık açık söyleyemiyorum. demem o ki kimse kimseyi baskılamasın kardeşim! herkes düşüncesini hür olarak dile getirebilsin.
  • her sene 10 kasımda bıkmadan, usanmadan, utanmadan hortlatılan başlık. başlığı hortladan da hesapta tepki gösteriyor, başlığı hortlat sonra tepki göster hadi siktir ordan!
  • mesele birilerinin sevmemesi, sevmek istememesi, sevmemeyi tercih etmesi değil, bunu yaparken kültürsüz, cahil ve yoz tiplerle kıyaslamaya çalışılmasıdır.

alternatif yaratmak için yalana, aşağılıklığa meyletmesi, aygır gibi seviyesizleşmesidir. ortak değerlere saygı duymayan da yarrak gibi kalitesiz tiptir. kitap okumaz, özet dinler, fesli hıyar eniğinin peşinden tuzlukla koşar filan. neyse.

sevmek ayrı, saygı duymak ayrı şey.
  • bu ülkede yaşamıyorsan sevme kimse kimseyi sevmek zorunda değil. ama bu ülkede yaşıyorsan. nefes alıyorsan, hele para kazanıyorsan ‘seve seve’ seveceksin.
  • küçücük bir iyilik yaptığınız biri "seni sevmiyorum" dese zorunuza gider, atam koca bir ülkenin kurtuluşuna önderlik etmiş ettiğiniz lafa bak. laf demişken şu da şurda dursun. lafa bakarım laf mı diye
1861 entry daha
hesabın var mı? giriş yap