şükela:  tümü | bugün
 • boş kkz. boş bkz'dı. hakikaten boştu ama.. bilmem kaç yıllık cumhuriyet tarihinde yer alan bütün ulus, cinsiyet, mezhep, emek vb sorunları tek başına mustafa kemal atatürk'e yıkıp sadece ama sadece salt mustafa kemal'e sözümona eleştiri getirerek sistemle teorik anlamda artık hiç bi' sorunu kalmadığına inanan liberal solcudan evladır.
 • tarihsel materyalist değerlendirme sonucu, anti emperyalist kimliği nedeniyle kendisini sol'da konumlandırmıştır. kendisine sosyalist bir kimlik addetmiş değildir.
 • üstelik yalnız da değil. partisi bile var.
 • akp'yi amerikan karşıtı sanan şakirtin kuzenidir.
 • kendisine atatürk dedirten mustafa kemal'in solcu-molcu olmadığını ve ne olduğunu buralarda yazmanın henüz "sıkıntılı" olabileceğini bilen komünistten yeğ değildir.

  sonradan coşan not: yüzlerce yıl onlarca diyarı kılıç zoruyla fethedip sömürmüş asil türkler gün gelip zorbalıkla aldıkları toprakları yitirince nasıl o kadar masum ve mağdur, ve dahi emmmperrryalizme, ezilmişliğe, sömürüye direnişin sembolü oluveriyor anlamıyorum ve anlayamam ki. bizim kurtuluş savaşımız tarihte ilk ise bulgarın, yunanın ve diğerlerinin bize karşı yaptığı neydi? senin sovyetlerden destek almanda etik problem yoksa arapların başkasından destek almasında niye problem vardı? oralar sonuçta arap toprağı değil miydi? emperyalizm, sömürü hede hödö derken bile gözünüzün hâlâ silah zoruyla gasp ettiğiniz el topraklarında kaldığının gerçekten mi farkında değilsiniz? hayır bunları düşünebilmek için deha olmaya da gerek yok ki. ha bir de kendisine para gönderen komünist lenin'e ona uygun lisanla selam gönderdi de kendisine -halifenin ülkesi küffara yem olmasın diye- para gönderen hindistan müslümanlarına onlara uygun lisanla selam göndermedi mi "solcu" paşanız? (sonra halifeliği kendisi kaldırdı!) kabul edin, başka kelime kullanmayayım, biraz... yok biraz değil hayli "esnek"ti işte ata'nız. bundandır ki neyi gö(ste)rmek isterseniz ona uygun bir-iki beyanatı mutlaka var. çünkü ilke yok, çünkü omurga yok. bildiğin fırsatçı politikacı.
 • emperyalizme karşı verilen kurtuluş savaşında ilk desteklerden birini lenin'in verdiğini, atatürk'ün de "komünist kardeşlerimiz" şeklinde bir teşekkür mesajı gönderdiğini bilen kimsedir.
 • atatürk'ü komünist sananları bile vardır.
  eş zamanlı olarak yaptıkları her saçma şeyi ve tüm faşizan düşüncelerini de atatürk'e bağlarlar.
  (bkz: atatürk yaşasa bunları denize dökerdi)
 • anti-komünistleri neden gerdiğini anlayamadığım komünisttir.