şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tarihsel materyalist değerlendirme sonucu, anti emperyalist kimliği nedeniyle kendisini sol'da konumlandırmıştır. kendisine sosyalist bir kimlik addetmiş değildir.
 • üstelik yalnız da değil. partisi bile var.
 • akp'yi amerikan karşıtı sanan şakirtin kuzenidir.
 • kendisine atatürk dedirten mustafa kemal'in solcu-molcu olmadığını ve ne olduğunu buralarda yazmanın henüz "sıkıntılı" olabileceğini bilen komünistten yeğ değildir.

  sonradan coşan not: yüzlerce yıl onlarca diyarı kılıç zoruyla fethedip sömürmüş asil türkler gün gelip zorbalıkla aldıkları toprakları yitirince nasıl o kadar masum ve mağdur, ve dahi emmmperrryalizme, ezilmişliğe, sömürüye direnişin sembolü oluveriyor anlamıyorum ve anlayamam ki. bizim kurtuluş savaşımız tarihte ilk ise bulgarın, yunanın ve diğerlerinin bize karşı yaptığı neydi? senin sovyetlerden destek almanda etik problem yoksa arapların başkasından destek almasında niye problem vardı? oralar sonuçta arap toprağı değil miydi? emperyalizm, sömürü hede hödö derken bile gözünüzün hâlâ silah zoruyla gasp ettiğiniz el topraklarında kaldığının gerçekten mi farkında değilsiniz? hayır bunları düşünebilmek için deha olmaya da gerek yok ki. ha bir de kendisine para gönderen komünist lenin'e ona uygun lisanla selam gönderdi de kendisine -halifenin ülkesi küffara yem olmasın diye- para gönderen hindistan müslümanlarına onlara uygun lisanla selam göndermedi mi "solcu" paşanız? (sonra halifeliği kendisi kaldırdı!) kabul edin, başka kelime kullanmayayım, biraz... yok biraz değil hayli "esnek"ti işte ata'nız. bundandır ki neyi gö(ste)rmek isterseniz ona uygun bir-iki beyanatı mutlaka var. çünkü ilke yok, çünkü omurga yok. bildiğin fırsatçı politikacı.
 • emperyalizme karşı verilen kurtuluş savaşında ilk desteklerden birini lenin'in verdiğini, atatürk'ün de "komünist kardeşlerimiz" şeklinde bir teşekkür mesajı gönderdiğini bilen kimsedir.
 • atatürk'ü komünist sananları bile vardır.
  eş zamanlı olarak yaptıkları her saçma şeyi ve tüm faşizan düşüncelerini de atatürk'e bağlarlar.
  (bkz: atatürk yaşasa bunları denize dökerdi)
 • anti-komünistleri neden gerdiğini anlayamadığım komünisttir.
 • pek çok şeyi olduğu gibi bunu da yanlış bilendir.

  mustafa kemal atatürk, devrimcidir. bu cühela da her devrimciyi solcu komünist sandığından, atatürk'ü de solcu ve komünist saymaktadırlar.

  mustafa kemal, "ne mutlu türk'üm diyene" demiş ve kendisine "atatürk" dedirtmiş bir adamdır. oysaki günümüz solcu komünistleri, türk lafını duyunca cin çarpmış leyleğe dönmektedirler. çünkü onlar için "türk" ifadesi faşizan bir fadedir.

  atatürk, bir osmanlı subayıdır ve bu solcu komünistler, her yerde osmanlı karşıtlığı yapmakta ve bu yetmemekte, osmanlı hayranlığı duyup osmanlı'yı bilmese de kendisine bir geçmiş olarak görenlere "cahili, gerici, yobaz" demektedirler.

  örnekler çoğaltılabilir olsa da bu aklıevveller pek anlayamayacakları için cümle israf etmenin gereği yoktur.
 • sol kroşe ile indirir sağ ile sıvazlardı. ondan kelli solcu zannedilmiş olabilir.