*

şükela:  tümü | bugün
  • atatürk 57 yaşında öldüyse 56 yaşında ablayla birlikte olduysa 5 sene nasıl sürdü bu ilişki aklım almıyor. yani tanım: doğaüstü olaydır inşallah maşallah
  • verilen tarihlere bakılırsa uydurma bir iddia gibi duruyor. zsa zsa gabor 1917'de dogmus. 15 yasinda hadise gerceklestiyse yılın 1932 olması lazım. e yıl 1932 iken atatürk 56 degil, 51 yasinda oluyor eger yanlisim yoksa. velhasılı kelam inandirici degil.
  • haberde fotoğrafı bulunan ingilizce metinden öyle serbest bir çeviri yapılmış ki, bu kadar olur. metinde hiç yer almayan cümleler her nasılsa çeviride yer alıyor.
    ingilizce metinde "atatürk'e o gün kızlığımı verdim" diyor, ama o günün tarihi 1937 olarak veriliyor, bu durumda da sevgili gabor gayet 20 yaşında oluyor.
    tamamen kötü niyetli bir çaba olduğunu söylemek güç değil bu haberin arkasında.
  • ilk olarak atatürk 56 yaşındayken oluyor ve 5 sene sürüyor. benim bildiğim matematikte mi bir hata var acaba?

hatta söz konusu bayan sözü geçen yıllarda isviçrede bir okuldayken ünlü bir tenor tarafından keşfedilerek şarkıcılığa adım atıyor. ne kadar ilginç.

(bkz: götünüzden element uydurmayın)
  • bugün gayet yaşlı olan, üstelik de ülkemizin önemli bir şahsiyetiyle hususi geçmişi bulunan bir hanımefendiye, sözlükte uluorta "orospu çocuğu" denilmesine yol açmış durumdur.
  • meyve veren ağacın taşlanması olayında bir sonraki perde.
  • yeni bir olay değil. ekşi'de bile ilk bahsedilişi ve tartışmaya açılışı 2005 yılıdır.

(bkz: zsa zsa gabor)
  • oldukça okkalı bir yalandır. burada kesinlikle "atatürk cinselliğine düşkün değildi. ahlaklıydı" imajı vermeye çalışmıyorum. atatürk'ün gençlik döneminde yurtdışında pek çok kadınla birlikte olduğu malumdur. ancak bu iddia öncelerden beridir internet aleminde dönüp dolaşır. özellikle atatürk düşmanı bloglarda pek yaygındır. hatırlatmakta fayda var zsa zsa gabor dediğimiz kadın şu an 93 yaşında. one lifetime is not enough isimli bir kitabında bu saçma iddialardan bahsediyor. öyle bir dil kullanmış ki inandırıcı olmadığını söylemek güç. 1937 yılında atatürk memleket gezileriyle hayatını geçiriyor. asıl komedi şu cümlelerde: "nargilesinin markoçunu bana doğru uzattı. dumanı içime çektim. diğer elinde tuttuğu rakı dolu zümrüt kakmalı altın kadehi emrivaki bir tavırla elime tutuşturdu." ne bu şimdi? atatürk 1937 senesinde içinde bulunduğu ruh hali ve yaşının getirdiği olgunlukla böyle playboy tarzı tuhaf bir hareket yapabilir mi? bu resmen hayal ürünü. fantazi dünyası acayip geniş bu kadının.

tuhafıma giden sorularsa şunlar:

zsa zsa'nın dokuz evliliğinden birincisini türk asıllı burhan belge ile yapmasının nedeni nedir?
    tasvir ettiği zeytin ağacı vs ve atatürk'ün kaldığı evle üst kat gerçeği yansıtıyor mudur?
    bu kadın böyle şehvet dolu bir yalana sadece kitabında mı yer ayırmıştır, 1937 senesinin hangi ayında olmuştur bu olay, bu konularda başka bir açıklaması yok mudur?

atatürk'ün özellikle 30'lu yıllarda yaptıkları bir bir kayıt altına alınırdı. gittiği yerler, kasabalar, konuşmaları, demeçleri, muhabbetleri, yediği yemekler vs. zsa zsa gabor bu yalanını ay tahmininde dahi bulunmayarak yapmış. atıyorum şu ay oldu dese yalan olduğu kesin belli olacak. muammada bırakmış resmen.
  • 15 yaşında iken atatürk ile tanışan bir kızın, 20 yaşında iken atatürk ile birlikte olması hadisesinin dallamalar tarafından çarpıtılarak önümüze konması.
    kronolojik olarak başlı başına bir sıçış. ayrıca bu kronolojik sıçış bana nedense birşey hatırlattı; (bkz: kafam kadar gülşah)

volkanı yerde bile tekmelediler
  • yanlış kurgulanmış olay. zira, bu kadın 1917 doğumludur, 1932 yılında 15 yaşındaymış. iddiasına göre, atatürk'le 56 yaşındayken birlikte olmuş. o zaman yıl 1937 oluyor. kadın 15 yaşındaydım diyor yani 1932 yılında, ama atatürk 56 yaşındaydı diyor. atatürk 56 yaşındaysa, 1937 olmalı. kaldı ki, 1937 atatürk ölmeden bir önceki sene. atatürk'ün o zamanki sağlık durumu malum zaten. bırakın biriyle beraber olmayı, tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde?
    bir de 5 yıl süren ilişkisi atatürk kabirdeyken mi devam etmiş, orayı anlamadım ben pek.

edit: ablamız da şu an 93 yaşında değil mi zaten? bunamak diye bir gerçeği var yaşamın.