• atatürk'ü senin gibilerden korumak zorunda kalmadığımız müddetçe abartılmaz.
  • iki ingilizin konuşması sırasında söylenmiş cümle.
  • abartılmış falan değildir. 16 senedir bir kişiye eğilenlerin, şeytan taşladığını sananların değerini hiçbir zaman anlamayacağı insandır atatürk. liderlik ne demek? kitleleri arkasına alabilen demek.

milyonlarca insan her sene 10 kasım'da ölümünden 80 sene sonra bile 60 saniye dik duruyorsa, kimseye eğilmiyorsa sen atatürk için böyle bir iddiada bulunamazsın.

o 60 saniyede tüyler diken diken oluyorsa, gözyaşları kalplerden geliyorsa sen atatürk için böyle bir iddiada bulunamazsın.

bazen o 60 saniye bitmesin de dolu dolu, hıçkırarak ağlayalım, rahatlayalım diyorsa insanlar sen atatürk için böyle bir iddiada bulunamazsın.

biz atamızın kabrini su ile değil, gözyaşları ile suluyoruz. kalbimiz attığı sürece her sene 1 dakika vefa borcumuzu dik durarak ödeyeceğiz. siz eğilenler anlayamazsınız.
  • bi' siktir git dedirten aktroll zırvalarına örnek bir ifade.
  • "biz ona başbakan ol dedik. o gitti, dünya lideri oldu" diye hayal dünyasında yaşayanların yeni hezeyani. fas kralı'nın kapısından içeri almadığı dünya liderinden bahsediyorlar. gerçi bunu savunmak için "fas bu dünyada değil zaten, böhüböhü." diye sallayabilirler. kafanızı koruyun.

edit: başlık başa kalmış. bu kansızlar laflarının arkasında bile durmuyorlar.
  • iki ay önce london thistle hotel kingsley'de bartender olarak çalışıyorum. isimliğimizin alt kısmında hepimizin ingilizce dışında konuştuğu dilleri simgeleyen bayraklar var. bende de türk bayrağı var elbette. bir gün bi müşteri geldi, bi şey söyledi sipariş verdikten sonra anlamadım. ingilizce tekrar etti. meğer adam türkçe olarak teşekkür ederim demiş. aksanı yüzünden bir de hiç beklemediğim için anlamadım dediğini. sonra sohbet ettik baya.
    bu arkadaş yunan asıllı bi amerikalı. ailesi yıllar önce amerikaya yerleşmiş. ismimin altındaki türk bayrağını görünce selam vermek istemiş. güzel kısım burada başlıyor, araştırmayı seviyor bu arkadaş. birkaç türk ile tanışıyor üniversitede. sonra türk tarihini araştırmaya başlıyor. sonuçta yunan asıllı, komşumuz. türk tarihi atatürksüz olmaz. adam atatürk'ü araştırıyor ve hayran oluyor. uzunca atatürk hakkında konuştuk. hatta cebimde türkiye'den getirdiğim bi çakmak vardı. ucuz bi şey. ama bi yüzünde atatürk imzası diğerinde atatürk resmi var. sigara içmiyordu bu arkadaş ama hediye edeyim dedim. kaç defa teşekkür etti hatırlamıyorum.
    okuyan, araştıran kimsenin zihinsel yönden engeli olmadığı sürece atatürk'e hayran olmaması, bakın hayran olmaması diyorum imkansız. yaşadığınız toprakları size veren, sizi özgür kılan adamı elin yunan asıllı amerikalısı sizden daha çok sevip saygı duyuyor. neden biliyor musunuz? siz nankörsünüz.
    götümden hikaye sallamadığımı kanıtlamak için buyurun name badge ve arkadaşın facebook profili.

https://eksiup.com/58236d405996
    https://eksiup.com/fa68796d3530
  • mesaj yoluyla küfür etmenin medeniyetsiz bir eylem olduğunun farkında olan ve fikir özgürlüğünü daima savunan bir insan olarak, başlıktaki düşünceye sahip olanların cehalet bayrağını taşıyan birer gerizekalı ve iflah olmaz bir moron olduğunu açıktan söylemekten hiç hicap duymuyorum. savunduğu dangalak fikirlerin özgürlük ortamını yaratan adama saygı duymalarını beklemek, onların çapsız bedenlerinden mucize beklemek kadar boş bir eylem olur. halbuki atatürk'ün abartıldığını düşünen her yavşağın, bir an evvel kendileriyle ilgili şeref ve haysiyet yoksunu bir birey olduklarını kabul edip, boklarında boğularak ve hak ettikleri şekilde birer ezik olarak hayatlarına devam etmeleri gerekir.

ifade özgürlüğü kapsamında, farenin sıçtığı bokun bile bu kişilerden daha nitelikli, vasıflı ve hacmen dünyaya daha katkılı bir şey olduğunu düşünmekteyim.
  • "atatürk'ün bu millet için yaptığı tek başarı halkı örgütleyip kurtuluş mücadelesi için ilk adımı atmasaydı" dan sonrasını okumadım. savaş ortamı, yokluk, deha filan bunlarla döşer de döşerdim fakat karşıdaki zeka zaten kendi kendini yemiş vaziyette. bir fikir beyan ederken kendi kendini imha etmek ancak sabit fikirli ahmakların işi olabilir. halkı örgütleyip, kurtuluş mücadelesini başlatmak senin için "tek şey" ise ki öyle dahi olsa, adamın yüzüne tarih öyle bir sıçar ki gözünün önünü göremezsin. bilim de sıçar, felsefe de sıçar, boktan kurtulamazsın ki zaten sıçtığı için gerçekten gözünün önünü göremiyorsun. devam edip detay vermiyorum çünkü sonrası ağır küfür içeriyor.
hesabın var mı? giriş yap