• lan ne adammış dedirten. yeter yahu, atılmadık bok bırakmadınız, orası şöyle burası bilmem ne, yok şeytanmış, yok dinsizmiş. biriniz de akla mantığa uyan bir öneriyle gelin, fikrî olarak şurada hatası vardı deyin. anca malak malak ithamlar. kimsenin ilahlaştırılmasına gerek yok, ama eleştireceğim ay ben çok açık fikirliyim ayağına da saçmalamanın alemi yok. bir tane daha adam gibi lider gösterilemiyorsa, bunu güneşi balçıkla sıvayarak engelleyemiyoruz, hakikati kabullenebiliyoruz sadece, hazım problemimiz yoksa bittabi.
  • külliyen yalandır. deccal'ın ölümünün kutsal kitaplarda mesih ve mehdi eliyle olacağı anlatılmakta olduğundan itibar edilmemesi gerekir.
  • öyle olması için ortada bir de mehdi olması gerekiyor dimi. hani nerde göremedik. hepimiz mi brokoli yiyoduk amına koyim.
  • ayrıca bu tip konuları açıp sözde trollük yapanların aslında yapmak istedikleri için:

(bkz: kara propaganda)
    (bkz: dezenformasyon)
  • said nursi'nin bu cümleyi sarfettiğini ve atatürk'ün deccal kabul edersek; olayın yaşandığı tarihe ve yine said nursi'ye göre mesih de winston churchill oluyordu galiba.
    aslında atatürk'ün dabbe olması daha muhtemel; zira dabbe, yeryüzüne inip, inananları belirleyecekti/işaretleyecekti * ve nursi'nin fraksiyonunu işaretlemedi. zaten cehenneme gideceğini bilen fraksiyon, işaretlenmediklerini de öğrenince, yine dini kendilerine yontup dabbeyi deccal yaptılar. olmaz mı? olabilir.*

(bkz: think again)
  • o zaman halen 100 yıl oldu neden halen kıyamet kopmadı diye insan sorgulamadan edemiyor. illa bok atılacak ya ortaya, birilerini karalayacak ya. orospu çocuğu çok ülkede. daha kendi dininin ne olduğunu bilmeden ortaya salya, sümük, leş yemiş köpekler gibi idda atmak çok kolay nedense. bir ortalığı gereyim de, bir polemik yaratayım da götüm everestin tepesine varsın sorunsalı içinde herkes. vay amına koyim arkadaş ya, eğer bir insansan, sana şu bahşedilen beyni bir kerecik kullanı ver yahu. çok mu zor bir şey söylemeden önce iki kere düşünmek. bırak düşünmeyi başkalarının söylediklerine hak vererek mantık yürütmeye çalışıyorsun ya, aha penceremdeki yetiştirdiğim çiçeğin varlığı bile senden kıymetli. vay efendim yüce önder'in gözlerinden teki kör imiş bu da onu deccal yapıyormuş. ahahah ulan götüm ile değil meme uçlarım ile gülüyorum burada. harika ya, insan şu devirde kendini ancak bu kadar küçültebilir. hoş belki böyle bir şey de demiyor olabilirler, sırf polemik çıksın diye troll varsayımı da olabilir ama gerçekten can sıkıcı şöyle başlıklar görmek sözlükte son zamanlarda. hadi ilk okula felan giderken yapardık böyle geyikler, çocuktuk daha. ulan halen yetişkin, koca koca adamlar olduk, tartıştığımız şeylere bak ya. ciddi ciddi de fantastik kanıtları varmış. deccal bu iddayı ortaya atan kişi değilse ahanda gerçek deccal benim ulan. *

(bkz: don't feed the troll)
    (bkz: aptallarla tartışmak aptallıktır)

edit: ha aklıma gelmiş iken, kurtuluş savaşı sırası ve çanakkale savaşında hz.muhammed'in o cephede savaşan kişilere yardım ettiği rivayet edilir. efendim böyle harbın en kıran kırana geçtiği anda gökyüzünden böyle bulut iner aşağı ve sakallı, cüppeli kişiler kılığında melekler yardım felan etmiş. şimdi ben mantık olarak bak buradan yola çıkıyorum, eğer atatürk deccal olsaydı neden hz.muhammed böyle bir ülkenin kurtulmasında atatürk'e yardım etsin ki? bırak o zaman parçalansın o cephe ve düşmana geçit versin? ha bu dediğim hikaye her yerde anlatılır kulaktan kulağa ve gerçeklik payı yoktur. bir halk ibaresidir. o yüzden bu iddaya da sadece gerçeklik payı olmayan halk söylevi olarak bakılırsa ortada bir sorun kalmayacaktır ve gerginliğe gerek yoktur.
  • lise yıllarında fethullahçı bir sınıf arkadaşımdan duyduğum iddia. ona da her akşam evlerine gittiği nur yüzlü abileri söylemiş. bununla ilgili olarak iddia sahibinin çok fantastik kanıtları vardı . atatürk'ün bir gözünün kaymış olduğunu bunun da deccallik belirtisi olduğunu ısrarla iddia ediyordu.

an itibarıyla sözlükteki fethullahçı trollerin de el attığı konu.

(bkz: atatürk'ün bir gözünün kör olması)

ahlaksız,karaktersiz dincilerin muarızlarına saldırırken kullandıkları abuk sabuk iddialardan sadece biri.
  • said nursi'nin, tek gözlü deccal iman et ya da dünya maskarası ol gibi seviyesi çok düşük bir cümleyle furyasını başlattığı, rezil, kepaze iddia.
hesabın var mı? giriş yap