• referandum sonuçları ve bu süreçte tüm yaşatılanlara rağmen izledikçe insana umut aşılayan, atamızın her daim dik ve kararlı duruşuyla bizleri selamladığı görüntülerdir.link
    kaldır başını yerden ey türk istikbalinin evladı! ne olursa olsun, sana ne yaşatılırsa yaşatılsın bu dik duruştan al ilhamını. ve unutma ;
    " umutsuz durum yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim."
  • ağlattınız beni be kardeşim,hem gecenin bir yarısı,hem sabahın bir başı...

mustafa kemal bütün liderliği,kuruculuğu,devlet adamlığı,komutanlığı dışında neydi biliyor musunuz?

yetimin ve garibin umuduydu,liyakati ile çalışanın hakkını bulmasıydı,kendisi gibi yetimlerin kollayıcısıydı kurduğu sosyal devlet ile...

not: o ulu önder gazi mustafa kemal atatürk'tü her şeyden önce...
  • hey gidi genç cumhuriyet. hey gidi atam.

:(
  • gözüme falan birşey kaçmadı; düpedüz ağlıyorum.
  • çomaristan' a ne kadar fazla bir birey.

şu gün bir metrobüse binsen bu vidyodaki kişiyi hayali karakter sanırsın.

mekânı cennet olsun.
    (bkz: asalet)
  • selanik'te dog, suriye, filistin, canakkale, balkan vs. bir suru yerde farkli cografyalarda, farkli kulturler altindaki askerlere komutanlik yap, harika bir atilimla cumhuriyet kur. asker, siyasetci ,ogretmen, devlet adami vs... hepsi hayranlik uyandiriyor.

benim en dikkatimi ceken, butun bu yukarda saydiklarimi yapan adamin 3:44'ten 3:50'ye kadar gorebileceginiz gibi, okuzu de nasil tutacagini bilmesi. adaaaaaaaam beeeee.

eksi seyler editi: eksi seylere koyulan video 4.56'lik, basliga konan 6.23'luk bir video. eksi seylerde okuzu boynuzdan tutus yok, burdaki videoda var. ısin kotu yani, eksi seylerdeki video'da 3.44'te kalem tutuyor, okuz degil. rica ediyorum ya benim yazimi kaldirin, ya videoyu 6.23'luk video ile degistirin. zaten kalem tutan sayisi memlekette hala az, tutana da okuz demis olmayalim...
  • atam affet bizi ...
  • bedeni ruhuyla uyum içinde... daha ne ister, ne bekler ki kişi gözünün önündeki örnekten.
    güne güzel başlamamı sağlayan izleti oldu.
    hele ilk saniyeler, o gözler ışık saçıyor ya böyle; işte o gözlerin uğruna oğluma ışık adını koydum.

o saniyeleri her izlediğimde, aynı kalbe bıçak saplanma hissini yaşıyorum, hiç değişmedi.

bazen uzun uzun düşünüp hayret ediyorum, bir kişi nasıl bu kadar tastamam olabilir diye.
    olabiliyormuş...hemde bize ait, bize özel,
    adı; tanrı'nın varlığını istetiyor, güzel kişilerin sonsuzlukta yaşadığını bilmek...ne bileyim,
    bir umut işte.
  • ben mustafa kemal atatürk'ün halkın içinde olduğu görüntülerde yüzlerce kişilik aynı tip giyinmiş koruma ordusu, tabur tabur polis , jandarma, keskin nişancılar falan göremedim.kefenini giyip çıkanlar var ya etrafı o saydıklarımla dolu olan merak ettim bu kısa videoyu izlemiş midir acaba.
    şimdi ki olsa, at binmeyi beceremediği gibi tarlada sevmeye falan kalksa o öküzün boynuzlarını da yerdi inan.
  • adam çok şık giyiniyormuş ve duruşunda, yürüyüşünde bir asalet var. atatürk aşığı bir insan değilim ama bir lider olarak büyük saygı duyuyorum. o dönemde yaptığı herşey doğru olmasa da çok fazla olumlu yaptığı işler var ve bu ülkenin kurucusu olarak her zaman herkes tarafından saygı duyulması ve minnettar olunması gerekiyor. böyle bir adama hakaret edenleri görünce üzülüyor insan.
hesabın var mı? giriş yap