şükela:  tümü | bugün
 • atatürk'ün kurduğu partide atatürk'ün anısına bu denli saygısızlık yapıldığına da şahit olduk ya, kim bilir artık neler göreceğiz. sizlere soruyorum ey kemalist teyzeler, ulusalcı abiler; hala bu chp'ye oy vermeye devam edecek misiniz? eğer oy verecekseniz lütfen arabalarınızın arkasındaki k.atatürk çıkartmalarını kaldırın bari. yazık!!!

  eminim bu başlık da sözlüğün ilgi görmeyen başlıkları arasında yerini alacak. dut yemiş bülbüle dönecek, chp gençlik kolları üyelerinden farkı olmayan sözlük yazarları. neden? çünkü bu saygısızlığı yapan bir chp'li ve chp'liler her halükarda partilerine oy vermeye devam edecek robotlar. bakmayın suskun olduklarına, yılmaz abinin de dediği gibi bir akp'li yapsa, şimdi kelle istiyor olacaktı aynı cevval chp'liler.

  yılmaz özdil de olmasa
 • şahin mengü'ye göre zeynep altıok'tur. soyadı ironik.
 • y - chp milletvekilidir. sezgin tanrıkulu, mehmet bekaroğlu, mahmut tanal gibi tiplerin vekil olduğu partide yer alır. yoksa siz chp'yi halen atatürkçü ve seküler bir parti mi zannediyorsunuz? o zaman çok yanlış gelmişsin kardeş.
 • chp için büyük bir sorun haline gelmiş olay. yılmaz özdil bile olaya el ettıysa şimdi o düşünsün. kendisi de bir alem madem atatürk'ün fotoğrafını çöpe atma cesaretini gösteriyorsun çık açıkla "benim o" deyiver. hele yılmaz özdil'in diline düştükten sonra saklanman nafile. chp gibi statükocu bir partide bu kadar marjinal olabiliyorsa kendisini deşifre edip hakkını vermesi gereken milletvekilidir.
 • chp 11 kasım 1938'den beri atatürk'ün partisi değil. devlet dairelerinden ve paralardan atatürk'ün resmini kaldırmaya cüret eden tek parti. gelenek olarak bu parti inönücü bir partidir. ana söylemlerine ve parti kültürü alt yapısına bakarsanız bunu net görürsünüz.
  dolayısı ile şaşırtmamıştır.

  atatürk'ün izinden giden bir parti demek “ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. benim manevi mirasım ilim ve akıldır.” diyen adamın izinden gidiyor demektir.
  ama chp dediğimizde aklımıza dogmalar ve kalıplar geliyor. bu parti nasıl atatürk'ün partisi olabilir?
 • tuzun koktuğunun göstergesi. allah belanızı versin şerefsizler. o resmi çöpe atan derhal partiden ihraç edilmeli. bu kadar kepazelik olmaz ya. sen kimsin lan atamızın resmini çöpe atıyorsun. düşmanları bile atatürk'e saygıda kusur etmiyor, ülkelerinde atatürk büstleri yapıyorlar, sen kalk resmi çöpe at. ifşa edilmez ise oyumu bir daha chp'ye vermeyeceğim, üyeliğimi iptal edeceğim.
 • chp'yi halen atatürkçü bir çizgide zanneden yazarın hezeyanı.
 • saygısızlık olmayabilecek olandır. bilmiyorum detaylarını olayın.

  lakin şöyle bir anımı aklıma getirdi...

  ortaokulu muğla ortaca'da okudum. oldukça küçük bir anadolu kasabası. insanı da ona göre. fakat ortaokulumuzda birkaç tane öğretmenimiz vardı ki, tıpkı "atatürk keşke bi 20 sene daha yaşasaydı" dediğimiz gibi bu öğretmenler için de mümkünse bi 30 yıl daha öğretmen olsunlar diyorum, çok bilgili, donanımlı ve açık görüşlü kişilerdi. bunlardan biri de tarih öğretmenimiz mithat hoca'ydı.

  mithat hoca spartaküs gibi adamdı valla. emekçi, idealist, sol görüşlü bir adamdı. ben sevmem normalde benzeri insanları ama mithat hoca'nın öyle samimi bir tavrı vardı ki sayesinde sempati duymaya başladım o tarz insanlara.

  bir gün sınıfa geldi bu. 10 kasım'dı o gün. eskiden 10 kasımda bir ciddiyet olurdu. ağlardık bazen. mithat hoca da eski adam. gayet durgun ve düşünceli şekilde sınıfa girdi.

  öğretmen masasının arkasında bir dolap vardı. dolabın üstünde ise camı çatlak bir çerçeve dururdu. atatürk portresi. onu gördü mithat hoca. yürüdü eline çerçeveyi baktı öyle üstü tozlu tozlu camı kırık.

  "bu ne ya" dedi gitti çöpe attı çerçeveyi.

  sınıf şok. 10 kasımda atatürk portresini çöpe attı. oha. tabi ne anlar amk veletler neden böyle yaptı adam. sonra gitti milletin ceketine hırkasına iğnelenmiş kıvrık kavruk fotokopi atatürk portrelerini tek tek yoldu bir sinirle.

  çöpe attı hepsini.

  sınıfın karşısına geçti ve dedi ki:

  "bu mudur sizin atanıza verdiğiniz değer?"

  sınıftan çıt çıkmıyor. hala anlamayan, açık ağzına burnundan akan sümükler sızarken özürlü gibi bakan bir grup vardı ama çoğumuz anlamıştık. mithat hoca'yı tanıyorduk çünkü. utandık.

  belki hayatımızın en sağlam derslerinden biri olmuştu bu.

  neyse demem o ki.. demiyorum aq anlamadıysanız gidin kendinizi bi yerden atın.
 • zebanilerin cehennemde götüne chp'nin simgesindeki laiklik okunu sokacağı milletvekili. sözcü okuyanların zeka seviyesini de görmüş olduk asdlhasd

  siz nasıl sözcü gibi çağdaş, ilerici bir partinin kurucusunun resmini çöpe atarsınız :( nasıl uzaya çıkacağız şimdi, söyleyin o resmi çöpe atarsanız r&d'ye ayrılan pay nasıl yükselecek ulan, nasıl :(((( ühühühü. sözcü partisi nasıl ilerleyecek he? ay pardon chp yani.
 • daha önce rahmi turan 'ın yazdığı bir olaydır..

  http://www.sozcu.com.tr/…-karistiran-haber-1010527/

  kemal kılıçdaroğlu denilen adamın bunca seçim kaybetmesinin ardından kurultaylarda genel başkan seçilmesi chp'de yaşanan beyin göçünün yansımasıdır. kemal efendi iyi bir insan olabilir, dürüst bir insan olabilir ama genel başkan olamayacak bir insandır benim kanaatimce..

  partinin içine cumhuriyet ile atatürk ila alakası olmayan insanların dolması.. cumhurbaşkanlığı seçiminde ekmekçi ekmeleddin ihsanoğlu nu sunması kendisine oy veren insanların zekasıyla dalga geçmekten başka birşey değildi.

  hep akp'yi eleştiren her seçimde oyumu chp'ye veren biri olarak söylüyorum. benim oy'um sizin genel başkanı olduğunuz partiye değil.. benim oyum atatürk'ün kurmuş olduğu ülkenin kurucu misyonlarını taşıyan 6 ok'aydı.

  yazık oluyor bu ülkeye yazık oluyor chp'ye..

  bir parti oy verenleri ve vermeyenleri nazarınca ancak bu kadar itibarsızlaştırılabilirdi

  teşekkürler gandi kemal!