şükela:  tümü | bugün
  • bir ömür düşün ki cepheden cepheye koşarak geçmiş.
    bir hayat düşün ki savaşarak heba edilmiş.
    bir can düşün ki, millete adanmış.
    bir adam düşün ki milletin kaderine hükmetmiş.
    kim mi o adam? tanırsınız hepiniz.
    kimimiz minnet duyar, kiminiz kin.
    kimimizin atasıdır, kiminizin atalaraının katili.
    kubilay'ın intikamını alan da o'dur, piç rıza'yı asan da.

öyle bir iç çeker ki o, izlerken senin kaburgaların göğsüne batar.
    bin minnet.
  • olm bi insan sigarayı bu kadar mı karizma içer lan? rtük sigara reklamlarına izin verse, sigara şirketleri de kullansa reklam niyetine bu videoyu, ülkecek sigaraya başlarız yeminle.
  • ülkesine olan sevdası yüzünden gözüne uyku girmeyen,
    bu yüzden sürekli kitap okuyan;
    yakın çevresinde bile anlayanı olmayan,
    bu yüzden alkolde teselli bulan;
    bugünleri önceden görmüş gibi bize gençliğe hitabeyi bırakan bir adamın çektiği içtir.

bugünleri görebildiği halde şuan tekrardan peydahlanan osmanlı sevdalılarını elinde güç olmasına rağmen, hakkı olmasına rağmen yok etmemiştir, belki akıllanırlar diye. belki ondan daha zeki biri çıkar da onları da yola getirir diye iç çekmiştir.

hala gelmedi atam, gelmez de...
  • ve belki de ne bu ülkeye ne de dünyaya onun gibisi gelmeyecek, ama çocuklarımıza, gelecek nesillere anlatılacak şerefli bir sevgi bıraktı.
  • o zamanı bilmem ama eğer şimdi bu halimizi görseydi öyle bir iç çekerdi ki!

affet bizi atam...
  • “bir çok zaferler kazandım bunların en büyüğünden sonra bile her akşam savaş alanlarında ölen askerleri düşünerek derin bir keder duydum.
    ( mustafa kemal atatürk)
  • bugunlerdeki turkiye'nin halini dusunuyordur dedigim. buyuk ihtimalle "ben gidersem bu ulkeyi yanginlar sarar" diyordur.
  • o yokluğun içinden çıkan kurtarılmış bir ulusun tüm kazanımlarının kaybedildiği ;
    gayriresmi biçimde "tek" olan kişiyi, resmen tek yapan

24 haziran 2018 kesin sonuçlarının açıklandığı andır.

hem iç çekip hem de "yazıklar olsun size" demediyse namerdim. hakettik çünkü.
  • o iç çekişin içinde ne savaşlar ve ne anılar vardır. bir insanın bu kadar işi başarmış olduğunu düşünmek bile ağırken, o işleri başaran insan olmanın ağırlığını siz düşünün. ruhun şad olsun atam, sana minnettarız.
  • (bkz: ata bee)