şükela:  tümü | bugün
 • edit: moderatörlerden rica ediyorum. başlığı 'ingiliz ajanı olduğu yalanı' diye düzeltsinler lütfen.

  bazı sol ve islamcı çevrelerde atatürk'e atılan büyük iftiralardan biridir. yalandır ve asılsızdır. ancak bazı akademisyenler, yazar veya gazeteciler bu minvalde dedikodu üretmiştir ve buna inanan binlerce cahil de çıkmıştır.

  atatürk'ün kur'an yaktırdığı bile söylenir. said nursi denilen meczup da halkı gazi'ye karşı kışkırtan yazılar yazmıştır. bunun acı meyvelerini de şimdi yiyoruz elbette.

  milli mücadele' nin anti emperyalist olmadığı, islami hayat tarzının batılı hayat lehine yok edildiği, atatürk'ün dini yok etmek istediğini bile söyleyip yazmışlar ve belli bir kesim üzerinde etkili olmuşlardır.
  bize bu gün deli saçması gelen bu yalanlar bir nesil üzerinde etkili olmuştur.

  said nursi, necip fazıl, kemal tahir, yalçın küçük, idris küçükömer, mustafa armağan, yavuz bahadır...ilk aklıma gelen bu isimler atatürk ve cumhuriyete çamur atma yarışına girmişlerdir.
 • gerçek mustafa kemal ölmüştü, çanakkale savaşında. emperyalist güçler anadolunun bağrından güneş gibi doğan islam gençliği karşısında hemen harekete geçmeliydi. çünkü bilimin meşalesini bu cesur ve imanlı millete birakmak istemiyordu. strateji, ölen mustafa kemal'in yerine yossi kohen adında zeki bir ingiliz ajanı bulup belirli yollarla anadoluya hakim kılmaktı. istenen de olmuştu nitekim. yossi kohen anadoluya inerek yıllar öncesinin politikası olan türkiyeyi dinsizleştirme üzerine çalışmalarına başlamıştı. hayatini bu emeller dogrultusunda kuran yossi kohen insanların bilinçaltına dinsizliği, büyük uğraşlar sonucunda bir sistem adı altında yerleştirmişti.

  kaynak: orhun kitabeleri

  edit: sürekli mesaj atanlar için bu entry ironidir. gökten vahiy inse yossi kohene inanmam. küfür etmeyin.

  edit2: başlığı açan siktir olup gitmiş haliyle bende gözüküyor.

  edit3: (bkz: siktiniz formatı eylediniz viran)
 • ingilizler in atatürk ajanı olması daha olası geliyor bana.
 • ingilizler anadolu ve ortadoğu hakimiyetlerini kaybedip büyük bir ekonomik buhrana sürüklenmek için, mevcut ingiliz hükumeti istifa etmek zorunda kalmak için ve yunan ordusunun başkomutanı da idam edilebilmek için bu dümeni tezgahlamışlar anlaşılan. geri zekalı ve ahlaksızsınız. zaten bu iki özellik bir araya gelince combo oluyor. combo çocukları sizi.
 • bizim toplum kadar kendi değerlerini eleştiren, kötüleyen bir başka millet yoktur amk. he ajandı amk o yüzden istanbul ingilizler tarafından işgal altındayken. basri gitti samsuna. osmanlı imparatorluğunu yıkıp türkiye cumhuriyetini kurdu ve şuna bakın burası çok acayip ingiliz ajanı olan biri tarafından kurulan bir ülkenin ana dili türkçe diğer sömürge devletler gibi ingilizce konuşmuyorlar. nasıl bir ajan lan o. siktirin gidin ingiliz ajanı olsaydı annen jessica babanda steve olurdu.
 • zihniyete bak, "kur'an temelli toplumu........"

  atatürk'e " bizi kur'an'dan uzaköaştırdı" diyen zihniyeti gören de dört dörtlük müslüman sanır. bu dangalaklara gelin kur'ana uyalım desen, götün götün kaçarlar. kur'andan kendileri uzaklaşmışlar, suçu atatürke atıyorlar. peh.
 • şunları ciddiye alıp okuyanlara gülüyorum. "23 nisan tesadüf değildi, sheakespeare'in doğun günüydü. " şu saçmalıktan sonra yazan hiçbirşeyi ciddiye alıp okumam.
  efendiler, atatürk bu millete beş beden büyük gelen entelektüel, ilerici ve modern bir insandı. alışmadık götte don durmaz, bundan dolayı bu kadar oldu.
 • adolf hitler yahudiydi demek gibi bir sey. boylesine bir iddia sahibinin de gerizekaliginin siniri yoktur.

  ataturk'e ingiliz ajani diyecek kadar dusmus bazi orospu cocuklari.
 • sen deli numarasi mi yapiyorsun? yoksa para mi aliyorsunuz bu sicmiklari buraya yazmak icin?
 • bir gün bu millet uyanacak ve sizin gibi sıçanlar kaçacak delik arayacak.

  edit: burdaki düşüncem bir kişiye, şahısa yönelik değil, bu düşüncede, atatürk'ü karalayanlara, satılmışlara yöneliktir.