şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • yoktur. kendi kökleriyle, arap ve fars'ın köklerini karıştırıp gelebileceği en boktan pozisyona geldikten sonra daha fazla boka saramayacak olan bir devletin kalıntılarından asıl gerçek köklerine dönerek yeni bir devlet ortaya çıkarmıştır. üstelik ingilizlerin mis gibi istanbul işgaliyle nefis bir sömürge daha kazanmak üzereyken... yazık olmuş elin ingilizine ve onun bugünkü yağcılarına...

  asıl ingiliz projesi için (bkz: iran) (bkz: bp)
 • atatürk hakkında mesnetsizce şu olma ihtimali yahut bu olma ihtimali gibisinden sırtlanvari yoklama çekme girişimleri, acep bir yerinden teyel tutturabilir miyiz çakallığıyla mutat olarak servis edilegeliyor. ve bunu ak parti'nin iletişimden sorumlu aparatçikleri, medyadaki ajanları vasıtasıyla bizzat yapıyor, yaptırıyor. neden? çünkü mustafa kemal atatürk, ölmüş olmasına rağmen, türkiye cumhuriyeti'ni tez zamanda yıkmaya yemin etmiş yöneticileri bünyesinde barındıran bu partinin sürdürdüğü karşı devrim hareketi tarafından bugün hala bir numaralı siyasi rakip olarak görülmektedir de ondan.

  gülmeyin, kemalist, vs. demeyin, bunu kendileri söylüyor. (bkz: adamın gol diyor) bizim kavgamız bugün bir takım koltuklarda oturan insanlarla değil, bizim kavgamız bu rejimin kuruluş temelleriyledir diye açık açık söylüyorlar zaten. daha ne yapsınlar? korkarak karanlıklardan gölgelerden fısıldadıkları günler geride kaldı; eşek artık köy meydanında anırıyor.

  atatürk'ün ingiliz projesi olma ihtimali, atatürk'ün alevi olma ihtimali, atatürk'ün yahudi olması ihtimalinden korkan laik, atatürk'ün aslen cermen olması, atatürk'ün ateist olması, atatürk'ün bir put olması, atatürk'ün cehennem'e gidecek olması, atatürk'ün büyük bir savaş kazanmamış olması, atatürk'ün malatyalı olması (ara: atatürk ün olması) gibisinden taşları fırlatarak duvardan minik talaşlar kaldıran ve böylece bir yandan epeyce eğlendikleri sırada hem bindikleri dalı kesen hem de yakın zaman sonra bütün bu trollük kikirdemelerini götlerine sokacak olan adamların ekmeğine yağ süren şirinlere de ayrıca selam olsun. tamam anladık, kendine özgü aykırı yöntemler kullanarak bazı konulara dikkat çekmek istiyorsun; yapma demiyorum hobi olarak yine yap ama kimlere ve nelere hizmet ettiğine de dön bir bak.

  .

  not. atatürk'ün ingiliz projesi olma ihtimali zaman gazetesinden ali ünal'ın 16 temmuz 2012 tarihli köşe yazısında işlediği bir konudur. ilintisiz tarihi olgular arasında sanki ilinti varmış gibi hayali varsayımlar öne sürerek zihinleri bulandırma taktiğiyle bu bel altından ince ince vurma denemeleri ekşi sözlük'te m. kemal'i ingiliz ve siyonistlerin başa getirmesi başlığı altında da incelenmektedir.

  bu konudaki naçizane fikrim için (bkz: #29403026)
 • ingilizlerin, ilgili dönemde, yetiştirebilmek için son gece sabahladığı söyleniyor. sen bütün dönem yat yat, sonra son gece sabahla.

  (bkz: proje çizmek için sabahlamak)
 • ingilizlerin, ilgili dönemde, onaylatabilmek için bakanlıklarda çok rüşvet verdikleri söyleniyor. sen osmanlı'nın bütün çöküş döneminde yat yat, sonra bir imza için son gün uğraş dur, rüşvetin belgesi mi olur pezevenk.
 • kendisi cevaplıyor: hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.
 • bazı yazım yanlışları;

  küsürat -> küsurat
  insiyatif -> inisiyatif
  süpriz -> sürpriz

  atatürk ingiliz ajanıydı -> önlenemez boyutta zihinsel engelliyim
 • hay amk ne çok seviyorsunuz komplo teorilerini. sizin zekanızın yetmeyip yapamayacağınız işleri bir başkası gerçekleştirince hemen proje oluyor.

  edit: uyku sersemiyle yazmıştım, biraz daha kafalarına soka soka anlatmaya çalışalım.

  demokratik, laik devlet kurmasından dolayı atatürk’ten nefret edip ingiliz projesi, mason olduğunu öne süren zevat şunu bilsin ki (her ikisini diyen ne gariptir ki aynı kişiler) eğer osmanlı yıkılmasaydı osmalı’yı batılılar iliğine kadar sömürürlerdi. adamlar osmanlı’nın yıkılmasını neden istesin? o dönemde osmanlı’nın kaybettiği ortadoğu topraklarını alabilecek asker, mühimmat sayısı zaten kalmamıştı. üstüne üstlük baba gibi kapitülasyonları vardı, ekonomik anlamda osmanlının elinde kalan son toprak parçasını bu sayede sömürebilirlerdi. ingilizler eğer ellerinden gelebilseydi atatürk’ü anadolu’ya çıktığı gibi öldürürlerdi. onlar için sömürebilecekleri bir osmanlı bağımsız türkiye’den daha çok işlev görürdü. açın biraz tarih okuyun, belgesel izleyin ki beyniniz yosun bağlamasın.

  günümüzde batılıların en büyük yancıları zengin arap devletleridir. eğer türkiye teokratik bir devlet yapısında olsaydı emin olun bu durum çok daha işlerine gelirdi. zaten yakın tarihimize bakarsanız amerika’ya en çok yanlayanın, ilk yardımları, borcu alanın çok sevdikleri adnan menderes olduğunu görürsünüz.

  bunlara göre her şey komplo teorisi; illuminati, ingiliz derin devleti, masonlar, yeraltı şövalyeleri... dünyayı aslında illuminati yönetiyor ama bizim yaradanımız var, gün gelecek biz yöneteceğiz falan derler.
 • (bkz: zırva)
  not:atatürkün her yaptığını destekleyen bir insan değilim fakat bu ihtimal saçma.ingilizlere kök söktürmüştür kendisi

  edit:yeşillendirme olayları yaşanmakta şuan.arkadaşlar ben atatürkçü veya sol görüşlü biri değilim aksine muhafazakar kesimin tam ortasında olduğumu düşünüyorum.hatta atatürkün bazı büyük hatalar yaptığını düşünmekteyim fakat bu yorumum ingiliz projesi ile alakalı.ne biçim bir yer oldu bu sözlük ya?rahatça ifade edemicez mi arkadaşım fikrimizi?illa kavga şeklinde mi tartışıcaz?
 • yoktur, aynı iddia sahibinin ıq'sunun olmaması gibi.