şükela:  tümü | bugün
  • şu kafa dergisinin yaptığı celal şengör röportajında dikkatimi çeken ayrıntı. atatürk resmen açık emir vermiş. eğitim-öğretim kalitesini düşüren öğrencileri atın demiş. celal şengör de üniversitede en vasat öğrenciyi bile geçirmek zorunda kaldıklarını ve bunun üniversite eğitimini yok ettiğini söylüyor.

sadece üniversite eğitimi değil. ilkokuldan liseye kadar var bu sorun. ders ve okul ile alakası olmayan tembel, haylaz, dersi sabote eden ne kadar talebe varsa yıllar yılı okullara doldurup zorla sınıf geçirttiler. sonuçta tembel ve haylaz talebeler, tüm sınıfı, okulu falan kendilerine benzettiler. kopya çekmek, zorbalık yapmak, öğretmene saygısızlık, dersi sabote etmek, kız öğrencileri sözlü veya fiziksel olarak taciz etmek falan. liste böyle uzar gider.

günün sonunda zeki ve istikbal vaat eden çocuklar da kendilerine benzedi. hem zekaları köreldi hem ahlakları bozuldu. vasatta eşitlik sağlanmış oldu. hediye olarak da çarpım tablosunu bilmeyen lise ve hatta üniversite mezunu nesiller oldu.

tık
  • keşke yapılsaydı o ayak takiminin atık parcalari olan veletleri, kıymetsiz öğrenciler yüzünden (daha çocuk yaşlarda ki ) birçok zeki çocuğun o yaşlarda dislanarak hayatı kayıyor. yetişkin yıllarda ise sınıfın sinerjisini bozduğu gibi, bazı eğitimcilerin de motivasyonunu kaybettirerek,egitimcinin vereceği eğitimin kalitesinin düşmesine ve diğer öğrencilere zarar vermiş oluyorlar.
    not:ayak takımının ürettiği parmak arası kır atıkları mesaj kutuma doluşmuşlar, kimin ne olduğu belli olmuş. sınıfsal ayrım yapmışım. çocuğuna terbiye veremeyen, sınıflarda hayvan gibi davranan,. başkasının eğitim hakkına zarar veren veletleri ayak takımı ve onların ürettigi çevresel atık demeye de hakkım olsun. bu benzetmeyi sadece maddi durumu iyi olmayan bireylere söylediğimi filan zanneden eziklere de bişey anlamaya gerek yok zaten. çocuğuna terbiye vermenin iş ile titr ile ilgisi yok. vermek isteyen verir , doğurup doğurup ortaya saciyorsan saldım çayıra misali , evet çok hafif tabiriyle ayak takımı derim. gocunanlar gocunabilir, sıkıntı yok.
  • tam "evet, atılsın okuldan kalitesiz ipneler" diyeceğim, benim de o öğrencilerden biri olduğum aklıma geliyor.
  • bir talimattır.

celal şengör bölümdeki beğenmediği profları bile attıran bir adam.
    kendisi ise bildiğin demirbaş...kimse atamıyor.
  • iyi demiş. bu tarz öğrencileri sınıfta bıraksan dert geçirsen dert. ilkokulda kaliteyi düşürmeyi geçtim bütün sınıfa her gün zorbalık yapan, türlü travmalar yaşatan, sınıfta kala kala artık eşek kadar olmuş adamlarla ders işliyorduk. adam lise çağına gelmiş bizle aynı sıralarda. o dönemden sağ çıkan öğrencilerin çoğu şuan psikolojik problemler yaşıyorsa sorumlusu okuldan atmayan o sistemdir.
  • istatistik bilen atamın, bana göre ileriye dönük, hayatın her yerinde meritokratik bir mimari kurma talimatıdır.
  • başlığı görünce yine sürtük sessiz harfler açtı zannettim ama değilmiş.yine de bu vesile ile kendisine hakaret etmiş oldum.

tanım:bir iddiadır.
  • yani adam haklı. nur gibi medrese öğrencileri varken
    https://www.youtube.com/watch?v=phqx7h03gas
  • keşke atılsaydılar. düşünsenize burhan kuzu bile prof oldu bu ülkede.
  • keske yapilsaydi egitim kalitesi bu kadar dusmezdi en azindan verim alirdik. yuzumuze karsi " ya hocam bunlar cok mu lazim" diyen ogrenciler gelmezdi..