şükela:  tümü | bugün soru sor
  • latife hanim dedigin kadin senin turkce olarak kuramadigin su cumleyi 6 ayri dilde kurabiliyor.
    onu bulmus olabilir mi ha amin feryadi seni?
  • sanırım entellektüelite, batı kültürüyle yetişme, ve zamanına göre çok modern olması...yeni kurulan ülkeye yaşam tarzı olarak örnek olmaya çalışıyordu atatürk bu evlilikle diye tahmin yürütüyorum
  • izmir limanına demirleyen itilaf donanmasına diplomatik nota yazacak seviyede olan birinin burada basit cümle kuramayanlarca eleştirilmesi çok ironik.
  • vedat uşaklıgil ve fikriye hanım'da bulduğu şeyler değildir.

sen serefsiz. vedat usakligil ismini neden zikrettin?

acikca yaz.

yazamiyorsan serefsizsin. aciklayamiyorsan adisin. vedat usakligil'le bu olayin ne ilgisi var.

anlat. anlatamiyorsan serefsizsin. adisin.

ataturk bazi serefsizleri gotunden siksin e mi.

eeeeeey isim vermeden konusan yukaridaki arkadas. sen kadar namussuz bir insanmissin ki geldin burada atamiza escinsel demeye getirdin. senin gibi kahbe evladlari umarim bir gun escinsel veledlere sahib olur. adi herif. sen kimsin de atamiza kufur ediyorsun?

sedaaat?
    sedat.

bu serefsizi tutacak misin sedat?
  • benim merak ettiğim neden çocuk sahibi olamadığıdır.acaba hangisi kısır dır
  • (bkz: türkçe'yi katletmek)
    (bkz: senin beyin kıvrımlarına sıçayım)
    gerçi olmayan bir şeyin kıvrımlarına nasıl sıçacağım bilemedim şimdi.

tanım: latife hanım'a gönül vermeyi abazalık olarak değerlendiren yazar sıçmığı.
  • (bkz: yazarların türkçeyi neden öğrenememesi)

not: başlığın ilk hali olan atatürk'ün latife hanımda ne bulmasına ithafen.
    böyle güzel başlıkları değiştirmeyin kardeşim; ileriki nesillere bir nasihat olarak, bir emsal olarak dursunlar*.
  • yakup denen arkadasin da katildigi sacma furya.

hey yakup.

ananin bende ne buldugunu bilmek ister misin???? yakup. anani sikerim senin o ismi neden yazdin. cik acikla. soyle.
  • gercekten merak edenler ipek calislar'in latife hanim adli kitabini okuyabilir. kendisinin sadece bildigi diller dahi bir iki satir yer tutuyordu. sahip oldugu asalet, zeka, kultur vb karakter ozelliklerinin her birini barindiran insan sayisi su anda bile pek azken hala es seciminde tek faktorun guzellik olmasi gerektigini dusunenlerin mantigina aykiri gelmesi normaldir.