şükela:  tümü | bugün
 • ne kadar saçma bir başlık değil mi?

  en büyük türk milliyetçisi mustafa kemal atatürk, sezgin tanrıkulu gibi ne idüğü belirsiz bir insanı chp'de bırak milletvekili yapmayı üye bile yapmazdı. hatta bana kalırsa bu ülkede dahi barındırmazdı.
  chp atatürk'ün partisiyse atatürkçülük üzerinden politikalar geliştirmek zorundadır.

  ama atatürkçülüğün modası geçti, bırak bu 1930'lar ağızlarını diyorsanız yeni kavramlar yeni söylemler üretmek lazım diyorsanız defolun gidin başka bir parti kurun orada siyaset üretin. modası geçtiyse başka kapıya gidin bizim partimizde siyaset yapmak zorunda mısınız? sizin gibi halktan kopuk fantazilerde yaşayanlar yüzünden anadolu'da yaşayan chp'liler nasıl baskılar altında yaşıyorlar haberiniz yok.

  chp'yi özünden koparmaya, chp'yi kimliksiz bırakmaya uğraşmayın.
  bu parti altı ok'tan kopamaz. chp iç işleri bakanlığına ikametgah belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve parti kuruluş dilekçesi verilerek kurulmuş bir parti değildir. kökeni müdafa-i hukuk cemiyetlerine dayanır.
  bu parti emperyalizmle harp etmiş, emperyalizme diz çöktürmüş, yenmiş bir partidir. itilafçı zihniyetli, ingiliz muhiplerinin artıkları bu partide siyaset yapamaz.

  siktirin gidin başka parti kurun!
 • tüm alternatif evrenlerde bile gerçekleşmeyecek durumdur. tanrıkulu gibi biri gazi mustafa kemal atatürk döneminde ya kelleyi bırakırdı ya da memleketten kaçardı. tıpkı o zamanki tüm işbirlikçi hainler gibi.

  (bkz: tr 705)