şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaşasın tam bağımsız türkiye cumhuriyeti demiştir o, aleykümselam dese duramazdık.

  ekleme; konu aslında halkı birarada tutabilecek tutkalın ne olacağına karar verme olayı. sorun en baştan beri aynıydı. bunun milliyetçilik olmasını savunanlar var, ümmetçilik olmasını savunanlar var, ırkı, dini, mezhebi ne olursa olsun eşit yurttaşlık olmasını savunanlar var. var oğlu var.

  siyasal islam belli ki en güçlü olduğu zamanda bile müslüman olmadığı aleni olan atatürk'ü muhafazakar halkın gözünden düşürememiştir. kan kaybettiği ve artık devleti yavas yavaş gerçek sahiplerine teslim etmeye başladığı şu günlerde yapmaya çalışılan ise "bir gün benim sözlerim bilim ile ters düşerse, bilimi seçin" diyen adamı ümmetçilik tutkalının katkı maddesi olarak yedirmeye çalışıyorlar ama o iş tutmaz aga.

  adam sizin hilafetinizden alfabenize, giyiminizden, eğitim sisteminize 1500 senelik dogmalarınızı 15 senede paramparça etmiş, bilimi ve aklın yolunu getirip koymuş bunların yerine.

  hani boşu boşuna anıtkabir'e otobüs kaldırmayın, yemezler diye söylüyorum ama tabi yine siz bilirsiniz. *
 • metin feyzioğlu'nun sadece düşündüğü olay.
 • türkçe ezan, kamet, tekbir okutan atatürk'ün hedefinden şaşırmasına sebep olan olay. ya meleklerin türkçe bilmediğini düşünüp incelik yaptı paşa ya da dili sürçtü. ama büyük ihtimalle ''esenlik sizin de üzerinize olsun'' demiş olabilir.

  sonuçta her türlü ihtimalle eski bir rivayet, yıllardır dilden dile dolanıp durur. mustafa kemal paşa ile islamı bir potada eritmek eylemini çok önemli görenler bunu söyler. bunun aynı mantıktaki zıddı da ''atatürk'ü toprak kabul etmemiş ondan taşa gömmüşler anıtkabir'e biliyon mu'' diyen tarih üstadlarıdır... yani sonuçta, her iki cenaha da denmesi gereken ''who knows, who cares...''
 • tabi lan manyak mısın, zaten gebze harem minibüsünden inip kaportacı münker ve nekir kardeşlerin dükkana girdiğinde demiştir onu.
 • metin feyzioğlu iyi ki bunu tweet ile duyurmuş. konuşarak anlatmaya kalksa yarım saatte anca söylerdi bu kadar şeyi. açın youtube'dan bir videosunu anlarsınız. x2 hız ile izleyin normal hız gibi gelir. neyse. tweet, tam sinan meydan işi olmuş. o'nu da ne zaman görsem atatürk'ü müslüman gibi göstermeye çalışıyor. neden böyle gereksiz çabalara giriyorsunuz?
 • açık ve net kesin ve kati surette yalandır. buna inanan da salaktır.

  her sene ayrı bir efsane mit uyduruyorsunuz amk 10 yıl sonra bu uydurduğunuza itiraz edenlere de troll diye damgalar küfür etmeye başlarsınız.
 • aleykümselam ifadesi dini bir ifade olmasının ötesinde kültürümüzün de bir parçasıdır.
  bir ateist olarak ben de sık sık selam verene ya da gönderene aleykümselam derim.
  anlaşılıyor ki siyasal islamcılar gençler üzerindeki nüfuzlarını farkettiler.
  ve çürümüş ideolojilerini, kamplaştırma, ötekileştirme üzerinden sürdürdükleri ideolojilerini ayakta tutmak istiyorlar.

  ne yazık ki kaybettiniz. hınçla, öfkeyle, aşağılık kompleksiyle buraya kadarmış.
  maalesef tarih tersine akıtılamıyor. gençler dünyayı görüyorlar. geçmiş olsun.
 • bi de suud kralına yazdığı “ordularımla aşağı inerim” mektubu vardı, yanlış hatırlamıyorsam...
  geçiniz efendim ata’yı müslüman gösterme çabasını, emanetlerine sahip çıkın yeter.