şükela:  tümü | bugün
  • denk geldiğim videoda röportaj yapılan vatandaşlardır.
    bir millet ülkesinin kurucusundan ve değerlerinden nasıl bu kadar uzak olabilir aklım almıyor.

selanikli diyenden tutun nazım hikmetle karıştırıp ran diyen bile var bu insanların arasında. en üzücü kısmı da gençlerin dahi bilmiyorum demesi. eğitimsizliğin ve ülkenin şu anki halinin vücut bulmuş şeklidir bu röportaj.
  • konuyla ilgili yorum yapasım var ama halihazırda kayserilileri o kadar çok 'sevmiyorum' ki, yorum yapmaktan imtina ediyorum.
  • - " 2 kere 2 kaç eder..?"
    sorusuna
    - "alırken 3, satarken 5 eder"
    diyen kayserili'ler bu soru karşısında olsa olsa nasıl bir kazanç sağlayabileceğini düşündüğü için bocalamıştır.. o kadar.. daha fazla anlam yüklememek lazım;)
  • ayni kitabi anlamadigin bir dilde tekrar tekrar okuyarak kurtulusa erecegini sanan zihniyetin yarattigi toplum bu kadar olur. normal.
  • atatürk’ün istediği soyadının bilinmesi değildi. gençliğe çizdiği yol haritasının, yaptığı reformların, ilkelerinin bilinmesiydi ama görüyorum ki halkımızda onlar da yok.

edit: bağlaç olan da.
  • böyle salak bir soruya maruz kalsaydım, siz salak mısınız? diye soracağım soruya konu olmuş röportajdır.
    soruyu soranın gerizekalı olduğu röportajdır.
  • herkes kayseri üzerinden gidip kayserililere giydirmiş. bu arkadaşlar sanırım türkiye’deki 81 ilde de aynı cahillikte insanların var olduğunu bilmiyorlar. gerçi bilmemeleri normal; ha kayseri cahili ha sözlük cahili..
  • bunun gibi bir videoda inandıkları dinin meleklerini sayamıyorlardı. çok da şeetmemek lazım.
  • saçma sapan bir video. "atatürkün soyadı nedir?" nasıl bir soru? bir an için ben de düşündüm ulan bir isim vardı da ben mi unuttum nasıl olur diye. insanlar da haliyle mikrofon uzatılınca atatürkün soyadı nedir denilince sanki başka bir isim daha varmış gibi bir algıya düşebilir ki çoğunda öyle olmuş. boş beleş eleştiri kasmanın bir manası yok.

adam gibi dersin ülkemizin kurucusu gazi mustafa kemal'in soyadı nedir? he o zaman atatürk demeyenler olur gelir e be cahil der eleştiririz.

edit: bana aşağıda vasıfsız diyen bir eleman var. benim kim olduğumu, ne yaptığımı, ne ettiğimi bilmeyen ama vasıfsız diyebilen. belki gerçekten vasıfsızımdır önemli bir insanım demeye çalışmıyorum ama işte klasik türk mantığı budur. boş boş konuşursun sadece. vasıfsız der geçersin. sen ne boksun, kime ne yararın oldu şu hayatta bakmazsın. ali naziğin soyadı nedir dendiğinde nazik dersin gülersin. sonra biz vasıfsız oluruz. hasssiktir oradan lavuk seni. sorsan en büyük atatürkçü de odur. çünkü bilir ki atatürkün soyadı atatürktür. yazık vallahi.
  • soruyu soran trollü, trollüyorlar.
    bir tür tanışıklı dövüş.
    danışıklı değil.