şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: sakiniz) yani şu an sana karşı aklımdakileri buraya yazsam evde oturup cenin pozisyonunda ağlarsın,entryni sil defol git.
  • yoktan var ettiği ülkede 100 yıl sonra, başlık sahibi gibi idiotların kah para kah ‘etkileşim’ için, bu denli zevzekçe konuşacaklarını bilse, muhtemelen savarona’ya acımaz, o gemiyi böyle tiplerin dedelerinin kıçlarına sokar ve bunların doğmasını engellerdi.

al sana tanzim satışla kelepir gemi + ücretsiz montaj
  • ismi yeter, şekli yeter, vizyonu yeter.. açın okuyun biraz.
  • arka arkaya trablusgarp savaşı, dünya savaşı ve kurtuluş savaşı sonrasında? öyle bir devlette, öyle bir ekonomide?

selam cahil naber?
  • adam tanzim ülkesi yaratmış daha ne yapsın. kendine kendine yeten 7 ülkeden, soğan kuyruğuna talim halka evrilen ülkeye adım adım geldik.
  • üyemiz anasına çok sert yorumlar istiyor arkadaşlar. seviye düşürmeden devam ediyoruz. herkes kendine yakışanı yapar. biz kendimizi bozmayalım.

edit: başlık hammell rumuzlu karın ağrısı tarafından açılmıştır.
  • türkiye'de ilk kooperatif çalışması naısl başlamış ve ilk üye olarak kim varmış önce onu bir öğrenmek lazım.
    (bkz: türk kooperatifçilik cemiyeti)
    kuruluş: 20 mayıs 1931
    şurayı oku da cehaletin gitsin biraz dediğim yazarcık beyanıdır.
    http://koopkur.org.tr/hakkimizda/tarihcemiz
  • başlığı açan kişi siktir olup gittiği için tahmini yazdıklarına cevap verelim ki bu başlığı okuyan gençler atatürk'ü örnek alırken yanlış anlamasınlar.

mustafa kemal atatürk öncelikle yeni kurulan bir ülkede halkının aç kalmaması amacıyla tarıma önem vermiş, köylüye destek olmuştur. çiftlikler kurmuştur. türkiye'nin osmanlıdan kalan borçlarını kuruşu kuruşuna borçlanmadan ödediği için cumhuriyet döneminde uygulanan en iyi ekonomik politikaları uygulamıştır.

bağımsız bir ülke durumuna gelen türkiye halkını doyurmak için dışa bağımlı olmadığı için de fiyatlar halkın alım gücüne göre gayet uygundu.

cumhuriyetin ilk yıllarında günümüzdeki gibi liberal politikaların yaratmış olduğu ithal ürün çöplüğü olmadığı için halkın ihtiyacını giderebilecek gıda maddesi bulunabiliyordu.

mustafa kemal atatürk'ten sonra gelen yöneticiler borçsuz bir ülkeyi bağımsız ülke olarak öncelik halkının doyurabilmesi için üretim araçlarına hakim ve bağımsız elde edebilmesini sağlamak en iyi politikadır.