şükela:  tümü | bugün soru sor
 • acemi trol başlığıdır.

  engelle

  başlıklarını engelle

  edit: dün mavi gözlü sarışın bir askerimiz iyi bir eğitim sonrasında(atatürk'ün geçtiği yollardan) vatana hizmet ederken şehit düştü. başlığı açan orospu çocuğunun mantığına göre ingilize benziyordu. türklerin bir kısmının sarışın mavi gözlü olduğunu bilemeyecek kadar şerefsizleşmiş bu insanları engellemeden önce şikayet edelim lütfen.
 • zamaninda cevabi kendisi* tarafindan verilmistir.

  (bkz: ne mutlu türküm diyene)
 • o atatürk aslında israil ajanı yossi benayun espirileri fi tarihinde kalmamış mıydı ya ?

  desiktirin gidin lan artık
 • başlık sahibinin muhtemel ataları deve sevenlerden olmadığındandır.
 • yani şöyle analı avratlı söveyim şu ibnelere yerin dibine geçsinler diyorum ama ne biliyim kuramıyorum bir cümle. diyecek söz bulamıyorum böyle insanlara. tıkanıyorum.

  sadece aklımın almadığı tek bir yer var! ya bu adam ananızı mı sikti sizin? nedir bu atatürk kompleksiniz? vallahi çok merak ediyorum. adam öleli 80 yıl olmuş lan. hala yatıyorsunuz kalkıyorsunuz atatürk.
 • piç otları gibi türeyen başlıklar.50 defa yazıldı çizildi bunlar.

  (bkz: atatürk'ün tip olarak türklere hiç benzememesi/@hazarya)
 • benzese zaten atatürk olmaz bir yerel köy kahvesinden adımını atmazdı.
 • amk pis ekşicileri. ermeni artığı götveren ılıklar bi bakın bakalım buraya...

  evet. atatürk hiç türklere benzemiyor çünkü ırk olarak türk değil. başarılı sadrazamlar da türk değil devşirmeydi. bunda gocunacak birşey yok. çünkü türk olsa zaten kendisine sunulan sistemi kabul ederdi. biz türkler böyleyiz. atılım, devrim fln kolay kolay yapamayız. zaten ortaya koyduğu sistem çoğu anadolu ili tarafından islamı red etmekle eş tutulmuş isyanlar çıkmıştı. ama biz türkler böyleyiz. önümüze yeni bir sistem koyuldu sike sike kabul ettik. burdaki sıkıntı ekşici ılıkların sululuğu. çünkü atatürkü türk milliyetçisi ayrı bi sever.

  bu sikerim keserim diyen tayfa gelsin siksin bakalım kazın ayağı öyle klavyeden sallamak gibi miymiş!!!!
 • ya ilkokul terk ya da ilkokullu bir yazarın saçmalamasından ibaret başlık.

  (bkz: kıpçaklar)

  6. sınıf öğrencilerine anlatılıyor çünkü bu konular.
 • 2-3 yıl önce tamamını türkçeye çevirip youtubea attığım fransa devlet televizyonu tarafindan hazırlanan, türkiye'de yayınlanmasına musade edilmeyen 1993 yapımı (bkz: sazanikos) adlı belgeselde sabetayist olduğunu ima ediyor.şurdan izleyebilirsinizbelgeselde ilber ortaylı ve cengiz çandarla yapılan söyleşiyi de izleyeceksiniz..
  bense sabetayistleri yıllardır araştırmama rağmen kesin bi sonuca ulaşamadim.o donemki selanik balkanlarin kudüs'ü olarak adlandiriliyor.nufusun cogu yahudi asilli(yahudi-sabetayist),daha sonra ise sirasiyla musluman turkler,yunan ve bulgarlardan oluşuyor.
  yahudiler ve sabetayistler ladino(yahudi ispanyolcasi) bildiklerinden ticaret dili ladino.yahudi ve sabetayistler arasinda da bir rekabet yok degil..
  iste trik nokta şudur ki yahudilerin egitim seferberligi yapip "alliance" okullari acmasina karsilik o donemki sabetayistler semsi efendi(simon zwi)adli zat etrafinda toplanip semsi efendi okulunu açıyorlar.hatta mubadeleden sonra semsi efendi istanbula gelip sabetayistler için fevziye mektepleri ve terakki lisesini kuruyor..
  selanikteki semsi efendi ilkokuluna turkler de kabul ediliyor muydu tam olarak bilmiyorum..

  edit:bu arada bana gore bi insani turk yapan sey kani degil,yuregidir.