şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: yav he he)
 • yurdun bitap düştüğünün düşmanlardan gizlenmesi gerektiğinin altını çizen eylemlerdendir. herhangi bir zor durumda atasözlerimiz de incelendiğinde kuyruğunu dik tutmanın önemi halkla ilişkiler okuyanların da bileceği üzere önemlidir. yaptıysa o durumda gerekli olmuştur, yapmıştır. o dönemde asker doğsaymış da giyseymiş çok kıskandıysa...
 • ülkenin hem kendi kamuoyuna hem de dünya kamuoylarına yansıtacağı imajın temsilcilerinin ** giymesi açısından herhangi bir beis görmediğim durumdur. uluslararası "dress code" açısından akla yatkın olanı da budur zaten. anakronizme boğuyorum ortamı ama, başbakan son amerika gezisini kibar feyzo kıyafetleriyle yapsaydı, nasıl tepkiler alırdı sizce? (o taşak sadece gaddafi'de vardı. louvre bahçesine çadır diken cengâveri de bu vesileyle analım.)

  edit: allak bullak bir beyinle yazılmış ilk cümlede anlam bütünlüğü tahsis edildi
 • atatürk'ün vizyonunun ne kadar geniş olduğu hakkında fikir veren icraatıdır.
 • atatürk'e hayranlığımı bir kez daha arttırmış olan olaydır.

  estetik önemlidir, bundan yıllar önce daha türkiye'nin ekonomisinin balon olduğu henuz ortaya çıkmamışken bir avrupa gazetesinde haber vardı "türklerin ekonomileri avrupa'nın en fakir ülkelerinden daha iyi;ama istanbul dışında sehirler ortadoğu ülkelerinden farklı görünmüyor" diyordu

  bugun burada ataturk hakkinda atip tutanlar dolmabahçe sarayına giderlerse osmanlı'nın da en borçlu olduğu zamanlarda böyle bir sarayı yapmış olmasını eleştirirler mı? yoksa soz konusu osmanlı olduğu icin bu yapılanın dış ülkelere çizdiğimiz imaj icin gerekli olduğunu anlayabilirler mı ?

  isin komik kısmı sanki atatürk komutanları toplamış da champs-élysées'de alışverişe cikmis gibi konusuyorlar, eleştirilecek bir sey varsa new yorkta gittiği fransız restoranının 15.000$'lik faturasını turk konsolosluğuna ödeten wannabe-sultan ailesini eleştirsinler çünkü o yapılan imaj ile değil görgü ile alakalı bir şeydir.
 • osmanlı son döneminde yurtdışından alınan borç para ile koskoca dolmabahçe sarayı dikilmiş gibi bir örnek varken çok da laf edilmemesi gerekli durum.
 • ingiliz subaylarının çizmelerini yalamış güruhun torunları tarafından, düşman def edildikten sonra dillendirilen vaziyet.

  sanki binlerce dolarlık mağazalardan giydirilmiş hissi veriyor da, chanel o dönem tanınmış bir terzi sadece.

  bu da mı olmadı? çizme yalamaya devam.
 • eğer gerçekse atatürk'e gözümde prim yaptıracak durum.
 • beynimi bir köşeye atarak atamdan utanıp akp uganda gençlik kollarına üye olmama neden olan önermedir.