• en kritik maçlarda sakat numarası yapan rüştü recber gibi atardım kendimi yere. sorumluluktan kaçardım. çünkü benim ne atatürk gibi cesaretim olurdu ne onun yapacaklarına olan inancı gibi inancım., ne de o dönem onun yapacaklarını anlayıp kavrayacak kapasitem.

o dönem sosyal medya olsaydı çok güzel hashtag koyar #yanındayızpasam diye paylaşır götümü devirirdim.
  • "akp iktidarında , bu ülke için canını ortaya koymuş birini bırak , hiç kimseye edilmeyen ana avrat küfürleri görebilseydim, sadece kendimi kurtarır
    keyfime bakardım. kubilay da ölmezdi belki???" diye cevaplaması uygun olan soru.
  • derhal sigarayı ve alkolü bırakır daha sağlıklı en az bir 10 yıl daha yaşamak için elimden geleni yapardım, bizim cumhuriyetimiz yetim cumhuriyettir.
  • evet büyük linç yiyeceğim ama hilafeti kaldırmazdım. yapısını değiştirirdim, osmanoğullarinin elinden alirdim (sonuçta onlar da birilerinin elinden almışlar) ama böyle kullanışlı bir statüden kesinlikle vazgeçmezdim.
  • sarıklıları asamazdım korkudan. ama paşam ne güzel sallandırmış bir bir.
  • ingilizlerle (yada masada kim varsa onunla) anlaşır, doğu ve güneydoğuda ermeni ve kürt devletini kurdurur; ama karşılığında ege adalarını, kıbrısı, batı trakya ve doğu trakyayı isterdim.
  • yerinde değil de, yanında olabilmiş olmayı çok isterdim.
    zaten yapabileceğinin en iyisini yapmış. daha neyi sorgulayım şimdi.
  • sonraları tayyip'in de doğup üyesi olacağı tarikatin şeyhlerini astırdım. şaka yapmadım.
    tayyip aslında şeyhinin kuklası. şeyh, aslen kürt, ve osmanlı düşmanı. atatürk düşmanlığı da cumhuriyetten hemen sonra ilave. mesela atatürkçü laiklik filan değil. mesele kürt-islam devletinin temini/kurulması/inşası. bunun için yıkım gerek. yani, buna osmanlı, atatürk ve modern türkler engel. e, öyleyse?..
  • sözlük vizyonuna dair emare barındırmayan cevaplar almış soru cümlesi.
    sallayıp durmuş yukarıda bi sürü ılık.
    durun ben tüm sözlük adına yanıtlayayım madem
    (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
    budur.
  • ismet'in önünü kapatırdım. lozan'dan sonra emekli eder, en fazla danışman yapardım. bunları yapmadım, ülkenin idaresini ona devredip kenara çekildim. sonuç bu oldu.
hesabın var mı? giriş yap