şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • fake hesapların korkulu rüyası twitter fenomeni. profili önce güldüren sonra düşündüren cinsten. tamam fake hesap açıp eğlenmeyi anlarım bir iki yaparsın da başka bir kimlikle başka biri gibi davranmak ve bunu insanlarla aylarca flört edecek seviyede yapmak, hatta kendini taklit ettiğin kişi sanmak korkunç bir hastalık. ilgi orospuluğu o kadar popüler ki hepimiz artık bunu doğal karşılıyoruz. sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla ne istediğini bilmeyen, özgüvensiz, kimliksiz, popülist, kendi fikri olmayan nesiller yetişiyor.

  tweetlerinden bazıları:

  1

  2

  3

  4

  edit: linkler güncellendi.
 • modern zamanımızın kahramanlarından. örgütlü olmadığı için vigilante sayılabilir.

  kadın model ve altı bin takipçisi var. diğer yandan fake olan kezban (veya mahmut) 116.000 takipçi kasmış.

  bu tarz hesapları o buldukça ben de ihbar ediyorum. bu yolla para sızdıran, dolandıran şerefsizler de var.
 • ne kadar kendini fenomen zanneden ve milleti klavyeden kandırmaya çalışan sahtekar varsa ortaya çıkartan hesap, iyilerin dostu kötülerin düşmanı.
 • paşamız danışıklı dövüş ile hesap buldum hikayesi yapmıyorsa ben de bişe bilmiyorum:)
  birkaç defa denk gelince takipten çıkmıştım.
  sosyal medyaya güvenim sıfır arkadaş, yemez yani, büyük ihtimalle fake hesaplar da kendi hesapları...
 • iki fotoğraf taramasıyla yapılabilecek sorguyu gözünde büyütenlerin kahraman ilan ettiği fenerbahçe trolü. (bkz: reverse image search)
 • görselden arama yapmayı bilmeyen teknoloji cahillerinin büyüttüğü hesap. herifi de öyle övüyorlar ki gören de arama motoru kodladı sanar amk.

  edit: adam vakit ayırıyormuş, biz de ayırıp feno olabilirmişiz. onu özel yapan da vakit ayırmasıymış. başlık altına da girmiş 2 tane entry, kendisi olduğunu belli etmeye çalışıyor sanırım, neyse. işimiz gücümüz yok böyle aptalca şeyler peşince koşacağız. adam herhalde reverse image search ile bulacak demişler. ee ben de diyorum ki büyütülecek bir şey yok işte. instagram'da reverse image search yemiyor diyenler tekrar denesin. instagram'dan direkt fotoları indexleyen bir sürü site var ve gayet güzel sonuç veriyorlar. ayrıca sosyal medyada arama yapan arama motorları da var ücretli/ücretsiz.
 • benim cok eglenmeme sebep olan twitter kullanicisi. buyutulen bir sey de yok bence, kullandigi uygulamalar tahmin edilebilir ama bu adam vakit ayiriyor, millete laf yetistiriyor, gelen istekleri geri cevirmiyor ve sonucunda damla'nin recep oldugunu ortaya cikariyor. o kadar fake hesabi kendisi kurmus ve patlasmis olamaz. hayretler icinde takip ediyorum aslinda, recep'in hangi duygularla damla olup erkekleri pesinde surundurdugunu anlamak ya da boyle yuzlerce baskasinin hayatini yasayan insanin varligindan haberdar olmak son derece enteresan bir sosyolojik olgu. toplum sosyal medya araciligiyla tel tel dokuluyor ki gercek iliskileri varin siz dusunun.
 • heralde reverse image search ile bulacak ulan. adamın ip'sinden evini bulup kapıya çağırıp öyle mi bakacaktı mahmut mu yoksa serap mı diye. amk aynştaynları sizi.

  zaman ayırması adamı özel yapıyor. yoksa sen de bul, sen de feno ol.
 • reyis tek tek sikertiyor. helal olsun...
 • son ifşasında gerçek hesap sahibinden destek aldı ( jessica ).
  sosyal medyada kimseye güvenilemeyeceğinin kanıtlarından biri bu hesap.